Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha szinte csak a pelenkáb...

Baj, ha szinte csak a pelenkába kakál?

Figyelt kérdés

20 hónapos sem volt még a lányom, amikor lassan 2 hónapja levettük róla a pelenkát. Szinte egyik napról a másikra szobatiszta lett,balesetek más másfél hónapja nincsenek.

A kakával volt egy kis gondunk, megijedt tőle,amikor a bilibe megláttam, így visszaszokott arra, hogy reggel vagy délután alvásból felébredve a pelankába intézi el.

De két hét után ügyesen kakált már bilibe is, nem volt gond.

Mostanában viszont megint azt veszem észra,hogy bár minden nap van széklete, heti egy megy kb a bilibe, a többi a pelenkába??


Nem gond ugye, szépen lassan leszokik majd erről is???Erőltetni nem akarom,mert úgy gondolom,hogy így is időben vagyunk, és nagyon ügyes, meg a napokban várható,hogy megszületik a hugi, így meg főleg nem.


2012. szept. 2. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi gond.

Legnagyobb gyerekem nekem is 3,5 éves koráig csak pelusba tette. Már ovis volt, éjjelre is szobatiszta, de ha nem adtam rá, egyszerűen nem kakilt (5 napig se). Ezt nem akartam, gondoltam majd kinövi. Egyik nap szólt, hogy ő most már bilibe kakil. Aztán fél év múlva kb. a WC-re is átváltott.

Engedd, hogy az ő tempójában menjen a dolog, és nem lesz gond.

2012. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan egészséges iskolást, aki csak pelenkába kakilt volna. :) Az én kisfiam is ezt csinálja, engem nem zavar. Néha megemlítem neki, hogy akár a bilibe is intézhetné, de örülök, hogy legalább a pisi megy (úgy, ahogy), nem szeretném még ezzel is fárasztani.
2012. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!