Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar húst enni szinte...

Nem akar húst enni szinte soha a 21 hónapos kislányom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Akkor evett utoljára rendesen húst, amikor még bébiételeket kapott és bele volt turmixolva.
2012. aug. 13. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Turmixold bele a főzelékbe úgy, hogy észre se vegye. Nálunk kiskorunkba mindig üres krumpli pürét akartunk enni, Anyu abba is beletette úgy, hogy soha nem tűnt fel.
2012. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én se ettem 10-12 éves koromig, mégis egyben vagyok. Utána ettem.


Amúgy próbáld elrejteni a kajákban! Újfent turmixolva/darálva trükkösen!

2012. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne aggódj e miatt...

Persze mindig kínáld meg,mikor esztek,de ha nem, hát nem, majd ha megkívánja megeszi.

Nem lesz semmi baja.

Én fiam 22 hónapos, mi sem vagyunk nagy húsevők.

2012. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd szerintem. Amúgy sem egészséges a túlzott állati fehérje bevitel.

Egyéb ételek amiknek hasonló a fehérjetartalma/tápanyagértéke (vagy még jobb): a dió, zöld levelek - ebből nagyon jó turmixot lehet csinálni pl banánnal vagy más gyümölccsel. összeturmixolod és egy vitaminbomba és finom is. Tudni kell a zöld levelekről hogy nyersen sokkal több vitamint ásványi anyagot enzimet stb tartalmaznak mint a zöldségek, gyümölcsök. (pl tyúkhúr, spenót, sóska akár répa levél - de ez sztem nem vmi jó ízű - és rengeteg más)

Nézd meg azokat a születésük óta vegán embereket akiknek kicsattannak az egészségtől és élnek 90-100 évig pl keleten. míg mi húsevő társaik 50-60 évesen mindenféle egészségügyi problémával küzdenek

2012. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Adj neki tojást, túrót, sajtot, és/vagy olyan húsos ételeket, amikben nem olyan "feltűnő" a hús (pl darált húsos rakott ételek, töltött paprika). Erőltetni amúgy szerintem sem érdemes.
2012. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van, én heti 2x beleturmixolom a főzibe. Mondjuk nekem nagyon szereti a tojást, meg a szalonnát:-DDDD így nem aggódok ezen annyira. :-)

próbálj meg Te is neki ezt a nagyon vékonyra felszelt baconszalonnát, mert én is csak néztem, mikor lekapta az apja tányérjáról, és úgy megette, mint a huzat, nagyon szereti. :-))

2012. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én fima 2 éves ugyanigy vagyunk csak bébiételben evett azota nem, bár van mikor veszek neki bolognait üvegest azt nagyon szereti most már tésztával.. de ugy szoktam elrejteni hogy rakott zöldséget csinálok, néha halrudat megeszi és a virslit, ami fura ezek után hogy a véres hurkát minden nap megenné, csak sajnos szorulást okoz neki. nem tudom mi lesz vele az oviban ha szalámis kenyér lesz, a másjkrémet se eszi meg.. egyik nap viszont 3 falat sült hust evett jo lelrejtettem a savanyuságba:) nem aggodom, 2 évesen 15,8 kilo és 93 cm..
2012. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!