Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mely mesekönyvek a kedvencei...

Mely mesekönyvek a kedvencei 3 év körüli gyermeketeknek? Na és nektek?

Figyelt kérdés

3 éves lányom kedvencei:

Bartos : Bogyó és babóca sorozat

Bartos: Anna Peti Gergő sorozat

Bálint: Mazsola és Tádé

Szutyejev: Vidám mesék

Schneider: Bori sorozat


Most ezek a slágerek nála, de azért igyekszek becsempészni más meséket is, amiket szívesen hallgat, de ritkábban kéri, mint a felsoroltakat - amiből az utolsót, a Bori sorozatot, nem is olvasom, hanem gyorsan kitalálom a történetet a képekhez, mert szerintem - bár a grafika igényes és kedves, a fordítás nem sikerült túl jó.

A Bartos könyvek, tudom megosztóak, de a gyerek imádja és alapból kedvesek, egyszerűek a történetek, rosszat szerintem nem tanul belőlük, nincs velük bajom.

Azért leírom az én listámat is:

Marék : Kippkopp sorozat

Szutyejev : Vidám mesék - szerencsére ezt szereti

Bálint : Mazsola sorozat - eszméletelen gazdag szókincset közvetít!!!

Marék :Boribon sorozat - ezt nem szereti, pedig olyan aranyos!

Miler : Kisvakond könyvek - szerencsére ezt is meghallgatja!

Tardos, kálló: Baba első lexikonja - Még az enyém volt, kislány koromban kaptam, imádtam, aztán a gyerek is imádta, egészen az első Anna Peti Gergő kötetig, azóta sajnos nem kéri már...


Várom a listákat, egyrészt, mert kíváncsi vagyok, más hasonló korú kisgyemekek mit hallgatnak szívesen, másrészt hátha így felfedezünk olyan jó könyvet is, amiről eddig még nem is hallottam!



2012. szept. 2. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Anna Peti Gergő,

Boribon

Bogyó és Babóca

Thomas

Disney mesék (azok közül is a Micimackó)

Grimm mesék (de csak a rövideket bírja:D)

Mazsola és Tádé (az utóbbi időben ez nagyon háttérbe szorult, bár régen imádta)

Kisvakond

Sam a tűzoltó



Az enyémek közül nagy kedvenc: didergő király:)

A sehány éves kislány

Baba első lexikonja

2012. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is ezek + Kippkopp, Teszvesz város
2012. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!