Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kicsi fiunk aki 3 éveske...

A kicsi fiunk aki 3 éveske mindent csak velem akar csinálni, még az apjának sem akar semmit megengedni, ha kiteszem a lábamat a házból akár csak a szomszédig is 2 percre már sir értem. Voltatok ti is ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor voltam hasonló helyzetben, amikor a gyerekem még jóval kisebb volt. 3 évesen ilyet? Nem, ezt te rontottad el! 3 évesen sok gyerek már bölcsis és oviban kezd, le kell szakadni az anyáról. Ha nem tud, az bizony a te hibád! Nem írtad, de gondolom, hogy nem nagyon nevelted önállóságra, nem nagyon engedted el a kezét, azért ilyen. Ha eddig ezt nem tetted, most kell megtenni, most kell elkezdeni egy kicsit önállósítani. Oviba nem fog járni? 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is kicsit jobban önállóságra kellett volna nevelni. "Kicsi fiunk" "éveske" - ezek pont azok a szavak, amiket a gyerekükre csimpaszkodó anyák használnak :-(
2012. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Öcsém volt ilyen,kb iskoláskorig.

Ha csak szem elől tévesztette anyát,már orditott.Ha picit megütötte magát,képes volt 3 órát üvölteni amig anya haza nem ért.Csak anya adfhat enni,csak anya öltöztethet,csak anya hozhat el oviból...stb stb


sok sirás és hiszti árán kinevelhető belőle

2012. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Na na na. Ne csak a kérdezőt találjuk meg ebben a szituban. Azért ott volt apuka is az elmúlt 3 évben!!!

Pontosabban ezek szerint nem volt ott. Ha meg gyakorlatilag magára volt hagyva az anyuka, akkor nem olyan egyszerű "elengedni a kezét a kicsinek".


Ilyenkor egyébként a drasztikusság szokott bejönni. Ez tűnik ugyan a legfájdalmasabbnak, de mégis jobb, mint még sokáig csak nyűglődni.

Tehát, lépj ki az ajtón és órákig ne menj haza. Csináld ezt három egymást követő nap. (mintha ovis beszoktatás lenne).

Közben persze kommunikálj a gyerekkel, hogy értse te elmész, de visszajössz.

2012. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Azt senki nem mondta, hogy apuka nem hibás. De az, mert valóban nem volt ott, mint írta is a kérdező priviben, nem ült le játszani a gyerekkel. Azonban a kérdezőnek ilyenkor nem azt kellett volna csinálnia, hogy okés, akkor majd én játszok vele, etetem, itatom, pelenkázom stb. hanem hamarabb kellett volna apukát rávenni a gyereknevelésre, a gyerekkel való foglalkozásra. Sajnos 3 évesen már nagyon nehéz lesz, és minél később kezdik, annál nehezebb. Lassan gondolom oviba is fog menni az a gyerek.
2012. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

már rég önállóbbnak kéne lennie!Oviba mikor kezd el járni?Sose hagytad a mamákra?Apukákra?

3 éves gyereknek már meg kell értenie hogyha elmész vissza is jössz!Beszélj vele erről ,olvass neki ilyen mesét..Mennyetek minél többet gyerekekhez,hagyd néha gyedül ,ás felügyeletére.

2 gyerekes anyuka vagyok 5 éves a fiam 14 hónapos a lányom

2012. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Eddig ki sajátittotad a gyereket és most látszik a hatása.
2012. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

A "kicsi fiunk aki 3 éveske" nálam is ledobta az ékszíjat!


Csodálkozol, ha nem tud leszakadni rólad? Az állandó prüntyögés, ajnározás ezt hozta. Most kezdheted elölről a nevelését, mert hamarosan ovi és ott bizony magára kell hagynod.

2012. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
A kérdező a jelek szerint nem akar reagálni, nekünk itt kér sorból kellene megfejteni, hogy hol lett elrontva a gyerek.
2012. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
60%

A kérdező szült magának egy "játékbabát"...

Nem ártana egy "szoftverfrissítés".

2012. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!