Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba be lehet vinni a cumisüv...

Oviba be lehet vinni a cumisüveget? Minden oviban van beszoktatás? Ha nagyon sír a kicsi és haza akar jönni, anyát akarja akkor behívnak érte, vagy az ovónénik lenyugtatják valahogy?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 13:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Itt nálunk a bölcsiben lehet cumisüveget bevinni, de biztosan odaadják neki az oviban is, ha azért sír.

Anyahiány esetén az óvónéni eltereli a figyelmét, hiszen azért van ott :)

2012. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
ja és igen szerintem minden oviban van beszoktatási időszak, amikor te is ott lehetsz vele, de én nem javaslom hogy egész nap mellette ülj, mert akkor azt hiszi hogy mindig ott leszel. Elég csak délig ott lenni vele, és akkor ott hagyni ha eljátszik, mikor nem is figyel. pár óra múlva úgyis mész érte, azt kibírja főleg hogy alvás is van.
2012. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nagyon anyás most, pedig eddig nem volt ilyen kis ragaszkodó, a nagymami alig bírta kivenni a kezemből úgy kapaszkodott anyakamba (most nyaral a maminál).

Attól parázok, hogy megy majd oviba, és nem lesz ott neki semmi ami megnyugtatja. Ilyen pl a cumisüveg, elaludni még csak így tud, vagy a takarója, amit nem vihetek be, mert marha nagy. :(....és ha még ez sem lesz???....

2012. júl. 31. 13:45
 4/36 A kérdező kommentje:

Férjem pont tegnap beszélt egy ismerős ovónénivel, aki abban az oviban dolgozik ahova majd a fiam megy. Azt mondja nincs nagyon beszoktatás, beadom és jónapot. És cumit sem nagyon engedik...Hát hova viszem én a fiam? Ez az egy ovi van csak nálunk.

Azt ajánlotta az ovónéni kezdjük bölcsibe szeptemberben, és novemberben mikor betölti a 3-at átmegy kiscsoportba. Ez milyen jó a gyereknek, mert ott van beszoktatás, és bemehet a szülő, az oviba már nem (?) Sajna a bölcsit nem tudom elintézni, nincs munkáltatóim.

2012. júl. 31. 13:47
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
milyen idös a kicsi?
2012. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Öcsém is így volt, szeptembertől bölcsi, decemberben töltötte a 3at, következő év szeptembertől már kiscsoportos volt. A bölcsiben azért még több mindent lehet, hiszen picik még, valahogy jó lenne azt elintézni.
2012. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem lehetett bevinni, volt gyerek, aki nem ivott, mert nem tudott pohárból. 3 évesen azért nem ártana, ha megtanítanád pohárból inni, meg igencsak megszívja. Otthon abból iszik, amiből akar, de tudjon pohárból is.

Nálunk kiskedvencet lehetett vinni alváshoz, sőt cumit is!! takarót sajnos nem, csak huzatot.

Szoktatás természetesen van, max. 2 hét, addig a gyerek megszokja, hogy oda kell járni. először ott vagy vele, aztán kicsi időre elmész, visszamész, egyre több időt lesz ott egyedül. Sajnos lehet, hogy hamar elkap valami betegséget, úgyhogy sokáig fog húzódni a beszoktatás.

Az óvónők nálunk lenyugtatják a gyereket, ha sír, olyan viszont volt, hogy megegyeztek vele, hogy nem alszik ott, ha az anyja érte tud menni. De a legjobb, ha sokat kérdezel, ez ovifüggő.

2012. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

3 éves lesz novemberben. Munkáltatóit nem tudok a bölcsihez szerezni, mert elméletileg januártól kezdek ha visszavesznek.

Természetesen tud pohárból inni, de cumi az isten. Ezzel nyugtatja magát, és elaludni is ezzel tud.

Fél napra elvitte a Mumus a cumisüvegét, fél napig ordított. Majd megszakadt a szívem. Ez a picúr még nem tud leszokni róla. Úgy gondolom majd közös megeggyezésel csak leszokik, de még ehhez érnie kell.

2012. júl. 31. 13:54
 9/36 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 2x1 óra a beszoktatás, vagyis semmi. Szerintem az nem elég, főleg azoknak a gyerekeknek nem, akik nem jártak bölcsibe.
2012. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
74%
akkor ne aggódj, oviban nincs cumisüveg, otthon meg tök mindegy, miből iszik. Kicsit túlaggódod a dolgot, talán a gyerek is érzi, hogy te szorongsz az ovitól, naná, hogy akkor ő is tartani fog tőle. Egyébként az én anyás gyerekem úgy berohant az oviba, hogy hátra sem nézett. Mondtam, hogy minek dekkolok itt, majd jövök érte délben. Mindig mondtam neki, mikor jövök, pl. amikor bejöttök az udvarról, alvás után, és megjegyezte, addig nem aggódott. Persze nagyon örült, mikor meglátott.
2012. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!