Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy segítségre lenne szüksége...

Nagy segítségre lenne szükségem! Egyszerűen már kész vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 3éves a fiam és egyszerűen se bilibe sem wc be nem hajlandó kakilni csak a pelusba csak visszafelé haladunk mert már sokszor a pisilés is pelusba annyira okos gyerek mindent megért de egyszerűen mikor bekakil a pelusba mondom neki hogy ö már nagy fiú és bilibe kell kakilni azt mondja nem pelenkába és mikor rá adom azt mondja egyből bekakil a tiszta pelusba. Volt hogy adtam rá kis gatyát az sem hatotta meg abba is bekakil volt hogy semmit akkor sem szolt oda kakilt a kőre
2012. szept. 5. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jár bölcsibe? Nekem mondjuk irtó nagy mákom volt a fiammal, bevallom. Úgy alakult a dolog, hogy már 1,5 éves korában elővettük a bilit "ismerkedett vele". Mivel nyár volt, így otthon pucéran jött-ment és magától rá is ült. De ahogy alsógatyó került rá, mindig bepisilt. Akárhogy mondtam neki, hogy szóljon, kérdezgettem fél percenként, azt mondta nem kell pisilnie és a következő pillanatban bepisilt. 2 évesen ment bölcsibe, jött az ősz, úgyhogy felfüggesztettük a dolgot, hiszen már pucéran sem lehetett, a bölcsiben meg csak nem tudnak úgy figyelni rá. De azért emlegetve volt a bili, mindig fel lett ajánlva, hogy ott a bili, wc-szűkítő, hogyha kell neki. Egy-két alkalommal ment, de amúgy nem. Aztán ahogy jött a bölcsi vége én már elkezdtem neki mondogatni, hogy ősszel kezdődik az ovi, oviba pedig pelenka nélkül lehet csak menni, mert nagyfiúk már nem pelenkásak. Valamint, ha ő nem rakja le a pelenkát, akkor az összes kis barátja elmegy az oviba, ő meg egyedül marad a bölcsiben pelenkásan. Úgyhogy ha úgy érzi, már elég nagyfiú, hogy mehessen oviba, akkor szóljon és levesszük a pelust. Nézett rám nagy komolyan és mondta, hogy jó, majd szólok. Persze ez szinte napi beszédtéma volt nálunk, de nem erőltettem, hogy márpedig üljön rá. Kb. két hét múlva egy este közölte, hogy na, akkor vegyük le a pelenkát. Kicsit meglepődtem, hogy miért pont éjszakára, de nem akartam kedvét szegni. Gyorsan egy nagy szemeteszsákot terítettem a lepedő alá (balesetre felkészülve) és megkapta az alsógatyát. Éjszaka már nem pisilt be, csak hajnalban, természetesen a mi ágyunkba... :) Másnap a bölcsibe sem akart pelenkát venni, de egy idő után csak bepisilt, az kedvét szegte, akkor megint 1-2 hétig visszakerült a pelenka. Majd megint egy este jutott eszébe, pont mikor véget ért a bölcsi, hogy na, akkor vegyük le ismét. Én ugye jobban tudtam rá figyelni, kérdezgetni, így másnap sem volt pelus és bepisilés sem. Azóta szobatiszta éjjel-nappal, tehát kb. 1 hónap alatt teljesen leszokott. Nyilván volt egy-két baleset, de akkor mindig megnyugtattam, hogy semmi baj, ilyen előfordul. Meg ahogy az ovi elkezdődött, akkor volt még ott is néhány alkalom, hogy a nagy játékban elfelejtkezett magáról.

Ha a te fiad is bölcsis, akkor esetleg megpróbálhatod ezt a dolgot, hogy inkább csak mondod neki, hogy le kéne venni, de ráhagyod, hogy mikor legyen az a nap.

2012. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia hát sajnos nem bölcsis hisz faluban lakunk és itt nincs bölcsi
2012. szept. 5. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nálunk a bölcsiben volt olyan kisfiú, aki múlt héten volt 3 éves, most hétfőn át is ment az oviba, de csak otthon, pelusba hajlandó kakilni. Meglátod, a csodaszellem nagyon jó hatással lesz a tiédre is.

Az én fiam decemberben lesz 3, és agusztus elején, szó szerint egyik napról a másikra lett szobatiszta. Pedig az egyik óvónő már ijeszgetett, hogy decemberre éjjel-nappal stabilan szobatiszta kell, hogy legyen. Aztán utánaolvastam, és mindenhol azt írják, hogy a 24 órás szobatisztaság elérése 4 éves korig elvárt.

2012. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam par nap mulva 32 honapos. Nallunk is volt hasonlo eset mint az elso valaszadonal. Ha puceran jarkalt egesz nap akkor minden csepp pisi es kaki a bilibe ment. Szo nelkul odament rault es szollt, hogy vegzett. Ahogy kisgatyat adtam ra bepisilt. Egy ideig mostam, csereltem de a vegen, hogy osszinte legyek visszaadtam ra a pelust mert az ulogarnituratol a szonyegig minden pisis volt es tisztitani kellett. Nallunk par napja az valt be, hogy az uzletben kivallasztott maganak egy zacsko csokis kekszet ami allatos alaku. Nagyon aprok benne az allatok (kb. 2x1cm). Ha szoll, hogy bilizni kell es sikerul neki akkor kap egy allatkat amit megehet. Lekopogom gyorsan de 3 napja mar rengetegszer szollt. A kis zacsi keksz a szekrenyen van ahol latja de nem eri el. Tudom sokan megvetnek emiatt, hogy kekszet adok neki jutalomkent de nallunk ez vallt be. Kisfiam is bolcsis es mar ott is szoll neha, neha meg nem. Pelust meg nem vettem le rolla de ha hetvegeig szoll rengesen akkor megprobaljuk pelus nelkul a kovetkezo hetet. Majdcsak szobatiszta lesz o is a sajat tempojaban.
2012. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak pelusba volt hajlandó kakilni. Soha nem erőltettem, de rábeszéltem a bilire. Néhányszor bele is kakilt utána olyan évekig tartó székrekedés alakult ki nála, hogy senkinek sem kívánom. Volt, hogy elaltatták és úgy kaparták ki. Ha visszatekerhetném az időt addig hagynám pelusba kakilni, ameddig csak akar.
2012. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!