Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akiknek koraszülött...

Anyukák! Akiknek koraszülött babájuk született, volt valami előjele a koraszülésnek? Hányadik héten születtek? Minden rendben volt utána?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm úgy járt, hogy minden rendben volt, aztán 30-31. hetes lehetett, mikor elájult. Szerencsére a férje otthon volt vele, mentőt hívott. Kiderült, hogy a vérnyomása ment fel az egekbe, kapott szülésvisszatartót, de csak 2 napot tudtak húzni, beindult a szülés, 980 gr-mal megszületett a kicsi, aki még köv. hajnalban agyvérzést is kapott. :( De csodával határos módon az égvilágon semmi baja nem lett, sem fizikailag, sem szellemileg nem sérült, mára már 5 éves okos nagylány, észre sem lehet venni, hogy koraszülött volt! :D

Egy másik ismerősömnek szinte kezdetektől kisebb volt a babája, mint ahogy kellett volna, többször volt befektetve a kórházba, a lepénye idő előtt elkezdett öregedni, nem táplálta a babát megfelelően, így mikor kezdett a szívhangja esni a babának, sürgősségi császárral született 36 hetesen 1200 grammal. :S Ő is már 1 éves és annyiban más mint a többiek, hogy picurka. Kb. 9 hónapos magassággal rendelkezik, de amúgy a szülei is alacsonyak, így a genetika is szerepet játszhat. De a szellemi fejlődésében semmi nem látszik, már kapaszkodva lépeget. :)

2012. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam semmi előjele nem volt.32. héten mentem volna be a boltba és elöntött a vér.Először azt hittem komolyan hogy bepisiltem, csak ahogy lenéztem akkor láttam a vértócsát.

Párom velem volt, azonnal mentünk a helyi EÜ központba.A mentőt már ott hívta a doki, és vittek a kórházba.Azonnal altattak és császároztak.Én ez idő alatt nem éreztem semmit, a doki szerint erős görcseim voltak, én nem éreztem, idegesnek sem éreztem magam.Valószínűleg annyira felment az adrenalin szintem hogy se fájdalmat, se ideget nem érzékeltem.

Kisfiam 32cm-el 1680-grammal született.Azonnal átvitték őt másik kórházba, én 4 napig nem is láttam.Addig lélegeztetőn volt, enni se nagyon akart.Amikor először voltam nála beindult a spontán légzés, másnap már szépen evett is.A dokik se hittek a szemüknek, a haza engedéssel sem várták a kötelező 2kg-ot, mert azt mondták hogy annyira egészséges, meg életerős hogy fölösleges bent tartani. :)

2012. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!