Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a második gyerek születése után minden rendben ment de aztán elrontott valamit és a naggyal megromlott a kapcsolata? Mi történt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

mi az, h "elrontott valamit"?

a testvérféltékenység nem a kicsi születése után rögtön kezdődik, hanem amikor már a kicsi 8-9 hónapos, és lassan külön egyéniséggé válik.

2012. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem,mire gondolsz.Kicsit fejts ki,konkrétabban,kérlek.
2012. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit félek hogy nálunk ez történt, amit írtál. A nagy 4, a kicsi 2 lesz.

A nagy folyamatosan bántja, veri a kicsit. Ami miatt folyton büntit kap, veszekszem vele és persze a kicsit meg vigasztalom. Ami miatt nyilván még féltékenyebb lesz a nagy és még inkább bántja a kicsit. Sajna nem tudom mit tehetnék, de néha úgy érzem, hogy nem szeret annyira... :(

2012. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. rengeteget tudnék még írni a témáról, naponta ránézek a kérdésre, és várom, kedves kérdező, h egy kicsit pontosíts, hadd ne tépjem a számat fölöslegesen, ha nem arról írok, amiről szó van.

miért ír ki valaki egy kérdést és több, mint egy hónapig rá se néz? nem kapsz értesítést arról, h válaszod érkezett?


amúgy 3-as: ronda mókuskerékbe lehet belekerülni egy ilyen helyzet által. és csak te tudsz kilépni, változtatni, mert a nagyobbik gyereked nem fog. ő is egy drámának éli meg, amit te is jól látsz, h megél: azt, h folyton ő van elmarasztalva. bár jogos és igazságos, mégse lehet mindig így. pontosan azért, mert ezzel demotiválod arra vonatkozóan, h elnyerje az elismerésedet. értelmét veszti a versengése, mert tudja, úgysem érhet célba. nem kap tőled több figyelmet, szeretetet, mint amennyit úgy kap (v épp nem kap), h rosszalkodik. nem akkor kell engedékenynek lenni, mikor rosszat csinál, pl. megüti kistesót. hanem máskor, a nap folyamán találj olyan pillanat-szigeteket, amikor kedves figyelemmel fordulhatsz felé. hiába van már ilyen, nem elég. neki olyan alkalom kell, mikor azt érezheti, CSAK Ő fontos számodra, mégha csak félóra hosszat is. ilyenkor csináljatok vmit kettesben, a kicsi nélkül!!!, lehetőleg a kicsi a közelben se legyen. pl. kiviheted a játszóra csak őt egyedül, fél órára. v ha érte mész az oviba, ne vidd a kicsit, és hazafelé hintázzatok egyet v nyaljatok el egy fagyit. és beszélgessetek. és viccelődjetek. csak ő meg te. csinálj ebből egy rituálét (vagy valami hasonló rituálét), és fejemet rá, h 1-2 héten belül kezes bárány lesz a nagyfiad.

2012. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra lettem volna kiváncsi, hogy ahol a nagy jól fogadta a testvér érkezését, nem volt dráma és probléma, de történt valami ami miatt megváltozott a helyzet, és ez esetleg a szülők hibája volt, mi volt az amit útólag másképp csináltak volna?
2012. aug. 10. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!