Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség cumifüggő a lányom!...

Segítség cumifüggő a lányom! Hogyan szoktassam le róla legalább annyira hogy ne lógjon egész nap a szájában?

Figyelt kérdés

2,5éves,és pár hónapja ennyire "függő". Előtte csak alváshoz,meg ha nyűgös volt akkor kérte. Most meg a sétához/játszótéren is követeli.:((( Nem értem mi változott?!

Már kikészültem,mert éjjel általában legalább 3x cumit keresek,mert kiesik a szájából. Kiabál hogy "hol ban cumim"! És hiába van 5féle cumija,neki csak az az egy a jó.

Ha elveszem tőle iszonyatosan visít,és nem tehetem hogy egész nap ráhagyom,mert társasházban lakunk.


Kérem olyanok ne írjanak akinek nem cumizik a gyereke,és kioktatást sem kérek!!! Tanácsra van szükségem!



#cumifüggőség
2012. szept. 5. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
detto2 éves lányom is ez
2012. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mindjárt jön a télapó, meg a jézuska, majd ők elviszik az ajándék fejében! :)
2012. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy ne lógjon egész nap a szájában úgy szoktathatod le, hogy kitalálsz neki különböző dolgokat, miért nem lehet most éppen a szájában. Pont abban a korban van, hogy kezdi megérteni majd hogy miért nem lehet cumi. Én pl olyanokat mondok a 3 éves lányomnak, hogy a játszótérre ne vigye a cumit, mert el fogja venni a másik gyerek. A közértbe mindig kap valami apróságot helyette, ha mégis magával akarja hozni, akkor azzal fenyegetem, hogy akkor nem kap semmit. Ezekhez már hozzászokott, úgyhogy ezekre a helyekre mindig otthon hagyja a cumit. Ha kimegyünk az udvarra játszani, akkor azt mondom neki, hogy a többi gyerek ki fogja nevetni. Szóval szép lassan leszoktatom, hogy kintre ne viselje. Az oviban sem lehet neki, úgyhogy gyakorlatilag már csak otthon cumizik, de mindig megoldom azt is hogy keveset legyünk otthon, vagy elfoglaljam valamivel, hogy ne kérje a cumit.
2012. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

jó ötlet nekünk a mikulás vinné el elsö vagyok

na de hogy fogja ezt lereagálni?

iletve terhes vagyok februárba itt a teso ne fogja elvenni töle?

2012. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én Kislányom is 2,5 éves.

Pár hete még ugyanez volt nálunk.

Doktornőnk már 1 éves kora óta mondja, hogy vegyük el mert később nehezebb lesz, akkor sajna csak nem fogadtam meg a tanácsát.

Na szóval, ott jártam, hogy nálunk is ez volt. Sőt, tovább megyek: úgy evett, hogy egy falat étel, majd rögtön bekapta a cumit. Borzasztó volt amit művelt.

Próbáltam a köztes utat, hogy alváshoz maradhat. Nem működött. Mindig talált valahol egy kósza cumit. Alig beszélt a cumi miatt, amit meg mondott azt sem értettem, és az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy megláttam torzulnak a fogai.

Augusztus 15-én a tündérke jött és elvittem a cumit :)

Nem akartam ennyire drasztikusan, de máshogy nem ment.

Az első 3 nap volt nagyon rossz. Nappal csak-csak elvolt. A megszokottnál is többet foglalkoztam vele, hogy eszébe ne jusson. Néha megemlítette, de aztán újra jött a tündérkés sztory. Az első éjszaka katasztrófa volt. Egész éjszaka néztem, ahogy szegénykém álmában kínlódik a cumi hiányától.

Ezután minden nap, és minden éjszaka egyre jobb és könnyebb lett.

Még egy hónap sem telt el azóta, de már csak nagyon ritkán említi meg, és akkor sem hisztizve, pedig aztán tudott produkciókat művelni a cumiért.

Azóta kinyílt a világ :) Egyfolytában beszél, mondókázik, énekel, és egyre érthetőbben.

Én tudom, és egyet is értek azzal, hogy ez egy függőség, és hogy borzasztó lehet egyik pillanatról a másikra a hiányától szenvedni. DE!!!!! El kellett vennem, mert ismerem a gyermekem természetét........magától még nagyon-nagyon sokáig nem tette volna le.

2012. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A tesóm 5 éves koráig cumizott. Aztán meuntuk: bekentük csipőspaprikával. ENNYI! Tényleg ilyen egyszerű.

Egyszer megcsipte a nyelvét, betette vizbe, hogy ázzon (milyen okos... :D) de mi közbe kentük a csipőssel aztán gyakorlatilag hirtelen 1 nap alatt leszoktattuk. Többet nem kérte utánna sem.

Ja meg volt neki is több cumija, nem kell mondjam, hogy az egészet bekentük.

2012. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

utolos elötti nagyon aranyos történet

nekem is lépne kell

2012. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem vagyok még anyuka, de nemsokára én is az leszek! :) biztos vagyok benne, hogy minden gyereknél más válik be! valakinél drasztikusan kell megoldani, ert sehogy máshogy nem megy. de biztos van olyan gyerek is, akinek elmondod, hogy már nagyfiú-nagylány, nem szabad, csak a picik csinálják... stb. bár mindent megteszek majd, hogy rá se szokjon (bár inkább cumi,mint az ujja, mert ugye a cumit el lehet venni, de az ujját nem...) de ha minden képpen kell majd neki, biztos elviszi majd időben a miklás, a tündérke, vagy ez a csípőspaprikás megoldás igaz elég drasztikus, de tetszik :) biztos bejön, ha mindnek "rossz íze" lesz :) sok sikert és valójában neked kívánok kitartást! az ő részéről csak hiszti! hiszen nem létfontosságú dolgot veszel el tőle! sőt! a fogait tönkreteszi, a beszédét torzítja... végülis a cumi ártalmas!
2012. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, 2 évesen már rá tudtam venni, hogy csak otthon alváshoz kelljen, erre a bölcsiben egyet nyikkant és a szájába nyomták, hogy csendben legyen. Sajnos odáig jutottunk, hogy már beszélni sem akart a cumi nélkül. Féltem elvenni tőle, aztán egyik nap a nagymamánál kinyitotta a kaput és a kutya kiszökött. A cumi akkor szerencsére nem a szájában volt így azt mondtam neki, hogy elfutott a kutyus vele. Nem sírt érte, csak mondogatta, hogy a kutyus elvitte a cumit és nem hozza vissza. Mondtuk neki, hogy a kutyus szétrágta, este egy kis pityergés volt, de nem volt vészes. Másnap még kérdezgette, de nem sírt utána egyáltalán. Napközben sokat mondókáztam neki, próbáltam olyan dolgokat játszani vele, ami nagyon lekötötte a figyelmét és egy hét után már eszébe sem jutott a cumi. Ha elveszed tőle, akkor eleinte lehet nehéz lesz, de napról-napra könnyebb lesz.
2012. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő módszer jött be, bár nagyrészt nem én hanem a gyerek alakította ezt a helyzetet.

22 hónaposan elkezdett olyan brutális módon cumizni hogy 1 hét alatt lyukasra rágott egy cumit, kapott újat, de egy hét alatt annak is annyi. Akkor kapott még egyet, de mondtam neki, hogy nagyon vigyázzon rá, mert anyának nincs több pénze cumit venni, ha tönkremegy. Persze ezt is szétrágta. Én meg levágtam titokban a cumi rágott végét, maradt vagy fél centi szilikon. Mikor felébredt ilyen volt mellette. Ha kérte én odaadtam azt neki, de nagyon zavarta hogy kiesik a szájából, se szívni nem tudja. Én persze együttérzően sajnáltam, hogy így tönkrement a cumi, így azt érezte hogy mellette vagyok, nem harcolt, nem hisztizett. Kb egy hétbe telt, mikor már nem is kérte a cumit, pedig előtte éjjel-nappal a szájában lógott. Ráadásul akkor volt másfél hónapos a kishuga, aki szintén cumis, de soha nem nyúlt a pici cumijához. Azóta a szomszéd kiscsaj ugyanezzel a módszerrel szokott le egy hét alatt. A kiscsajom 2 hét múlva lesz 1 éves, már 4 hónapja nem cumizik. Szóval nála szerencsére ezzel már nem kell foglalkoznom!:)

2012. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!