Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kapjam össze magunkat?...

Hogy kapjam össze magunkat? (felkelés, elalvás)

Figyelt kérdés

22 hónapos a kislányom. Reggel kicsivel 8 előtt ébred, este 9-10 között alszik el. Ezzel nem is lenne semmi gondom, de a délutáni elalvás az maga a pokol. Vagy hisztizik vagy viháncol fél-egy órát előtte. Ha nem lenne fáradt, akkor nem tudna sztem másfél-két órát aludni. Hogy tudnám ezt előrébb hozni, mit gondoltok? Próbáljam meg reggel magamat is meg őt is felkelteni korábban?

Az a gond, hogy tök egyedül vagyok, és délelőtt segítség nélkül nem igazán tudunk kimozdulni, mert van egy féléves kicsi is, aki még alszik délelőtt, de babakocsiban nem tud (nem viseli el, ha háton kell lennie...) Ha kenőben vagy kenguruban van, nem tudok a nagy után szaladni a játszón, utcán. Senkinek sem jó így :(. Tudtok tanácsokat adni?


2012. szept. 5. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
A kicsit nem lehet hason altatni a babakocsiban? Az enyém is pont fél éves és rengetegszer alszik hason a babakocsiban is, mivel ő igazán jókat így tud aludni. Most még sok ruha sem kell, hogy kényelmetlen lenne.
2012. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem megy sajnos, már próbáltam többféle babakocsiban is, egyik se tetszik neki, csak szenved és őrjöng a végén a fáradtságtól :(.
2012. szept. 5. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 1.:

A hirtelen csecsemőhalál egyik nagy kiváltója, ha hason altatjuk a csecsemőket és 6 hónaposan még bőven benne van a rizikós korszakban.

2012. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keltsd fel 6- kor a nagyot, akkor ebéd után el tud aludni!

Altasd hason a kicsit babakocsiban, menjetek el a játszótérre, akkor jobban alszik délután, elfárad!

Nem kell mindig a nagy után menni, had legyen kicsit önálló, nem kell a nyomában lenni!

Otthon ültesd le rajzolni, gyurmázni, festeni. Vondd be a házimunkába!

2012. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is így kezdődött, pont 22 hósan a nem-alvás.

Kb. 10 napig nem is aludt egyáltalán délután, de persze kevés volt neki az éjszakai 10-11 óra. Aztán meggyőztem, hogy legalább pihenjen. Beült az ágyba egy mesekönyvvel, lapozgatta, aztán eldőlt.

Sajnos a kicsidre nincs jó tippem, az enyém sem aludt 5 hós korától a babakocsiban egyáltalán. Esetleg ha a hordozót rátennéd a babakocsira? Tudom hogy a gerincének nem a legjobb, de talán abban hamarabb elnyomná az álom.

2012. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 22 hónapos, ugyanígy fekszik este és kel reggel mint a Te kislányod. Napközben mostanában sokszor előfordult, hogy csak 2-kor aludt el és egészen fél 5-ig húzta a lóbőrt. Azt figyeltem meg, hogy minél nagyobb, annál többet bír ébren tölteni a reggeli ébredéstől számítva. Sajnos. Viszont, amíg korábban aludt (fél 1-2-ig), akkor meg 6-kor jött a holtpont, amin átesett és ugyanúgy pörgött este 9-10-ig. Sehogy sem jó. :)

Szóval, igen, lehet, hogy az lehet csak a megoldás, ha korábban kelünk. :(

Ma pl elaludt fél 2-kor, de ennél korábban már nem tudom letenni. Nekem annyiból van szerencsém, hogy Ő mondja, hogy álmos és ilyenkor nem is cirkuszol. Szépen lefekszik és elalszik magától.

Ezt a fél évet ki kell bekkelni valahogy. 1 évesen már a kicsi is átáll az egyszer alvásra és akkor már könnyebb lesz. Mivel úgyis jön az ősz, tél, így talán valamivel könnyebb lesz.

Vagy még annyit tudsz tenni, hogy a kicsit szoktatod rá a babakocsira, a délelőtti alvásnál. Így mehetsz a naggyal a játszóra pl.

A kisfiam utálta az első babakocsiját, nem is aludt el benne. Hozzáteszem, Ő is hason alszik, 4 hetes kora óta, de az új babakocsiban simán elaludt háton is. Figyeld, meg, lehet, hogy csak a babakocsit nem szereti a picid.

Ennyi jutott eszembe. :)

2012. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ötleteket.

Hát most hirtelen csecsemőhalál ide vagy oda, nem ő az első bébi a világon, aki csak és kizárólag hason tud aludni, és ha nem pihen, ő is tud nyűgös lenni.

A nagyot meg tényleg muszáj "pórázon tartani", mert túlontúl barátkozós, múltkor is egy csapat nagyobb gyerek simán elvitte, épp hogy utolértem őket a kicsivel. Nem jó a környék (tehát meg kell nézni, hogy éppen kikkel és mit játszik - arról külön mesélhetnék, mi mindent láttam már itt), hatalmas a park, én meg ráadásul rosszul is látok... szóval van bőven akadály, bár lehet már magam is túlbonyolítom néha.

2012. szept. 5. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Nnna jó a babakocsiban rázva a kis valagát, valószínű hogy nem hal meg csecsemőhalálban, ha hason van, ha nem.
2012. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!