Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3éves gyereked mennyit...

2-3éves gyereked mennyit alszik nappal és éjjel egyhuzamban, felkelés nélkül?

Figyelt kérdés

Komolyan az az érzésem hogy a 2,5éves kislányomnak fáj az alvás! Soha nem aludt jól. Mai napig nem aludta még végig egyszer sem az éjszakát,többször megébred legtöbbször a cumi miatt.

Este 10-11között alszik el,de reggel 7kor már megy világgá. Napközben alig alszik 1órát.

Nem baj hogy ilyen keveset alszik? Vagy csak én gondolom kevésnek,és ennyi az igénye?



2012. aug. 13. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam,éjjel 20-06.45-ig alszik,nappal 12-15-ig.

szerintem elég keveset alszik a lányod,azt meg nem is értem,hogy hogy van fent még 11 órakor.akkor fekteted le?

2012. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évesek az ikerfiaim (épp ma), ők sem az alvásukról híresek. Bár ők már fél9-9 fele alszanak, reggel 6kor kelnek, délután meg 1,5-max 2 órát alszanak. Éjjelt is most kezdik átaludni, hol egyiknek-hol másiknak sikerül, egyszerre még csak 2x sikerült nekik. Milyen pihentető két éjszaka volt!!!! :-)

Lányom 4 éves lesz novemberben, ő 2 éves korától nem aludt nap közben, most is csak egy hónapban 2x max, hogyha esetleg nagyon korán kel, amúgy ő is fél9 fele alszik és reggel fél8-8 körül kel, van hogy később is. De ma pl fél7kor jött, délben leraktam "pihenni", de nem aludt el. Ha amúgy vidám, kiegyensúlyozott, akkor ennyi az alvásigénye.

2012. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés, nem írtad, hogy egyébként milyen a viselkedése. Abból le lehetne szűrni, hogy eleget alszik-e. Én későnek találom a lefekvés idejét is. Az én pont 2 éves kislányom este 7 és 8 óra között alszik el, évszaktól függően (télen van, hogy már 7 óra előtt kidől). Reggel 6 és 7 óra között ébred, és csak 21 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. Napközben változó az alvása, 1-3 órát alszik szép nyugodtan.
2012. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem kevés lenne,de ha neki nem...Szóval 2 éves ikreim vannak szintén:este:21-től,reggel 7ig,délután 13-tól 16-ig.De annyira változó,lehet neki elég ennyi is,vannak rosszabb alvó gyerekek.Az éjszakai ébredések oka,akkor ezek szerint a cumi.Próbáltad már leszoktatni róla?Lehet megoldódna az alvás gond!
2012. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Este 8-ra ér haza az apja,ezért nem tudom hamarabb lefektetni. Még ha 11kor alszik is el(ez a ritkább),akkor is aludhatna 9-10-ig,de nem!

Ha tehetem naponta min 3órát vagyunk a levegőn,van hogy naponta 2x is.


A cumit hogy vegyem el tőle??? Nagyon tud hisztizni ha nincs vele. Egyszer anyámnál aludtunk,és nem volt meg este a cumija,egész éjjel nem aludt senki!:( Hajnalodott mire elaludt!

Egyébként csak alváshoz kell neki,nappal ritkán van nála.

2012. aug. 13. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, szerintem neki ennyi elég. Inkább az a ritka, amit az első válaszoló írt, hogy egy 2-3 éves gyerek éjjel 11 órát, és még napközben +3 órát alszik. Szerintem ez meg sok. Az én 3 évesem este kb fél 10-10-től alszik fél 7, 7-ig, éjjel áltelában 1x legalább ébred. Napközben pedig 2 órát alszik. Nem egyformák a gyerekek, az alvásigényük sem, szerintem az a kb. 10 óra összesen elég, amit a kislányod alszik.
2012. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden gyerek alvásigénye más, ha csak ennyit alszik,akkor nincs többre szüksége. Főleg, hogy kellően le is fáradhat, hisz írtad, sokat vagytok levegőn.

Az én 2 éves kisfiam egyébként este fél 10 - reggel fél 8-ig alszik (20 hósan aludta át először az éjszakát), napközben pedig 13 - 14:30 -ig szundizik.

2012. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!