Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodában volt olyan kisgyereke...

Ovodában volt olyan kisgyereketek (3éves) aki egyszerüen meg sem kóstolta az ebédet?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit.reggelit még csak csak eszik de mikor kezdődik az ebéd elkezd sírni hogy nem akar enni.egyszerűen nem lehet kezelni,mondjuk itthon sem szeret enni.kivagyem ebédből,ne egyen ott?mert szerintem igy utál majd oviba menni....vagy mit lehetne tenni?ovonők nemigen segitenek.
2012. szept. 5. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
ha éhes lesz,megeszi. egy ebéd miatt nem kell kivenni.ne erőltesd rá
2012. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanács helyett elmesélem, hogy nálunk hogy volt.

23 hósan kezdte először a lányom az ovit, pár napot volt csak, én kivettem. (megtehettem, mert itthon voltam az akkor 13 hós ikrekkel)Nem evett, nem ivott, és sokat sírt. Nem nagyon játszott, folyton az óvónők ölében volt. Nem volt érett rá, láttam rajt.

Aztán 3,5 éves volt tavasszal, ő mondta hogy menne oviba. Ok, mondtam, de akkor többet nem veszlek ki, menned kell! Jó. Persze volt sírás, 6-7 hetet járt (nyáron nem vittem), már evett, igaz csak úgy, ha valaki megetette. (Itthon szépen eszik egyedül, tehát tud, nem azért volt)

Most augusztusban már mondta hogy menne oviba, de nem volt ovi, most hétfőn kezdte, és úgy hogy ő ott is alszik!! :-O Jó. Első nap már reggel mondta, hogy ő nem fog sírni (nem kérdeztem, ő mondta), persze kicsit pityergett, de utána nem volt gond, második nap is kicsit sírt mikor ott hagytam, de mikor mentem érte, majdnem meg volt sértődve, hogy ő majd jön a busszal. (másik faluba van az ovi, jön busz is, én autóval mentem érte) Ma már nem sírt, maga ment be a csoportba reggel. Most érett meg rá.

2012. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam állítólag pityereg ebédnél, hogy nem akar enni. Keveset eszik bent egész nap... azt nem tudom, hogy ebédből épp mennyit. Az uzsit el szoktuk hozni, mert 3-ra megyünk érte, azt útközben meg szokta enni.

A pityergést az óvónő mondta, én nem látom, nem vagyok vele... mély vízbe dobtuk és hétfő óta reggeltől délutánig bent van.

2012. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát éhenhalni nem fog nyugi. Az én fiam most volt 5 éves, most kezdte a nagy csoportot, és se tavaly, se tavaly előtt egyetlen egyszer sem evett reggelit. Meg sem kóstolta. Tök mindegy volt, hogy szerette vagy nem, egy falatot sem evett belőle. Így délig nem evett, míg nem hozták az ebédet. Most 3. napja nagycsoportos, és most jött rá, hogy nem mumus a reggeli.
2012. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy válaszoljak is... én nem venném ki ebédről.
2012. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd ki emiatt.

Én lányom decemberben kezdte az ovit, nem volt hajlandó bent enni. Májusban kezdett el enni! Addig egész nap azzal elvolt, amit én reggel belétuszkoltam! Az óvónénik nem erőltették, hanem segítettek neki, próbálták rábeszélni, de ha tiltakozott a lányom, akkor békén hagyták. Végül meghozta a gyümölcsét a türelem, mert magától elkezdett enni májusban. Olyanokat megeszik az oviban, amiről itthon hallani sem akar. Mondjuk utána június elejétől mostanáig itthon volt velem nyári szüneten, de most a héten újrakezdte az ovit és újra eszik, nem sokat, de azért eszik legalább.

Az én lányom óvónénijei szerint ilyen problémák lehetnek a beszokós gyerekkel:

- nem eszik, nem iszik

- nem alszik

- nem megy vécére, hanem visszatartja

- pont fordítva, mindig bepisil, bekakil

- ordít egész nap az anyja után


Hagyd bent a fiadat, lássa, hogy esznek a többiek, az óvónénik ne erőltessék, hagyják őt békén, persze azért kérdezzék meg, hogy kér-e belőle.

Néha pedig duruzsolj neki, hogy milyen finom az ovis ebéd, blablabla, ne egyből a rosszra gondolj, hogy meg fogja utálni emiatt az ovit.

2012. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom a reggelit megette, de az ebédet nem, helyette csak sírt.
2012. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül ma otthagytam egyedül ebédre....csak reggelin maradtam....reggelibe csak beleharapott,pedig a kedvence volt.....ebédre meg aztmondták h már nem hisztizett,végigülte ,igaz csak kenyeret evett..aztmondta az ovonő h idövel majd el fog jutni a tányérig.....tudni kell h ő refluxos volt és 2évig hányt,tehát neki rossz élmény az evés...
2012. szept. 6. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor ezzel meg is válaszoltad a kérdést.Ne aggódj,szépen lassan helyre áll majd a helyzet.
2012. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!