Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már valakinél olyan,...

Volt már valakinél olyan, hogy bölcsibe/oviban nem volt hajlandó enni a gyereke? Megváltozott? Ha igen mennyi idő alatt és hogyan?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 21:43
 1/7 Pötyös Panni ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen és iskolában sem ettem hiába volt befizetve.
2012. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen,az én lányom sztrájkolt 2 hétig nem volt hajlandó egyedül enni-inni a bölcsiben,amikor bekerült.A gondozónénik etették-itatták,de aztán lassan magátok kezdett el enni és inni is.

de közben itthon már régóta önállóan étkezett

2012. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nem azzal van a gond,.hogy önnálóan nem eszik,hanem hogy semmit sem eszik.Mégcsak leülni sem hajlandó az asztalhoz:(
2012. szept. 6. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont 3 évesen kezdte az ovit (év közben, tehát nem szeptemberben). Kerek 5 hónapig egy falatot nem evett az oviban. Amikor hazajött délután 4-kor, kizabálta a hűtőt.

5 hónap után "megtört", azóta eszik. Türelemmel, kedvességgel, sok dumával oldódott meg az ügy. Nem erőltették az óvónénik, sem a dadusok, soha nem szidták meg, hanem megkérdezték, kér-e, mindig megmutatták neki, de nem erőltettek semmit.

Itthon én is magyaráztam neki, hogy milyen fini az ovis kaja, milyen jó a többiekkel együtt enni, stb.

Ő nem evett az oviban semmit, se reggelit, se ebédet, se uzsit, egyszerűen teljesen elutasította 5 hónapig!

2012. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most kezdte a közösséget a gyermek? Mert akkor gyakran előfordul ilyesmi. Változni fog, az biztos, csak türelemmel kell hozzáállni. Az én lányom sem evett semmit 2 hónapig, közben meg itthon előadta, hogy mi mindent reggelizett, ebédelt, stb. Eltelt 2 hét, mire rákérdeztem és mondták az óvónők, hogy szinte hozzá sem nyúl az ételhez. Nehéz volt ebbe beletörődni, de szép lassan feloldódott és ma (középsős) már olyan dolgokat is megeszik ott, amit itthon soha. Szóval kitartás... :)
2012. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy változni fog. Egy ismerősöm gyereke se eszik semmit, de ő otthon se evett eddig se, mondjuk nem is ült le vele az anyja egyszer se megterített asztalhoz kultúráltan enni, csak futtában "bekapnak" valami kész kaját. De ha te nem így tettél van remény, hogy a társaság által belerázódik az evésbe.
2012. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én háttal ültem az asztalhoz és csak vizet ittam. Aztán ahogy nőttem kimaradt, egyre bátrabb lettem. Bár a mai napig szégyenlős vagyok és visszahúzódó. Nem szívesen eszem másoknál, de szerintem nincs okod aggódni. Minden gyereknek vannak ilyen-olyan furcsaságai.
2012. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!