Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt akinek a nagyobb 3 év...

Volt akinek a nagyobb 3 év körüli gyerekük az elején kedves volt a kistesóval aztán megváltozott? Mi történt? Volt akinél nem múlt el a kedvesség?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ńálunk végig kedves maradt! Pedig sokan riogattak hogy na majd megunja stb... De nem így lett ,mai napig imádja már másfél éves :)
2012. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a két fiú között 20 hónap korkülönbség van. Elején nem volt kedves a nagy a picivel, most már nagyon szeretik egymást. Most a kicsi 2 éves a nagy 4. :)
2012. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hannánk 4 éves 4 hónapos volt amikor megszületett a kicsi. Épp a hisztikorszakot éltük, így nem volt egyszerű vele, nagyon féltékeny volt. Kb. 3 hónapig rám sem nézett, állandóan ki akarta nyomni a szemét, ordított, hisztizett, ha szopizott a kicsi, ő is jött és lökte félre. Borzalom volt. 3 hónap után végre rájöttünk mi a titka a dolgoknak. Vettünk egy elég komoly babát Hannusnak, így ugyanazt csinálhatta amit én Emmával. Pelenkázta, sétáltatta, etetette, fürdette, altatta. Utánozott. Mintha elvágták volna a hisztit és a féltékenységet. Emma féléves lehetett, amikor először ment oda hozzá Hanna, és megpuszilta. Azóta folyamatosan szeretgeti. Persze vannak nehéz napok, főleg ha a kicsi (most 1,5 éves) szétrombolja a legó házat, tornyot, széttépi/összefirkálja a rajzot. Nem egyszer fordult elő, hogy egymás haját tépték, vagy rugdosták, püfölték egymást. Most látom, hogy Hannának mekkora szüksége van arra, hogy naponta 1-2 órát egyedül töltsön, olyat csináljon amit a kicsi nem ér el, nincs ott. Amúgy nagyon jó testvérek, mostmár imádják egymást, sokat játszanak együtt, a nagy vigyáz a kicsire. Látod, van ellenpélda is. :)A borzalom átalakult jóvá. Remélem nálatok is hasonló jóvá alakul, vagy egyből ilyen lesz. Most terveztek második babát?
2012. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A lányom mindjárt 3 a kicsi fiam 6 hetes.Mindent megtettünk hogy felkészítsük a kistestvér érkezésére és most is amikor a pici alszik próbálok csak a nagyra koncentrálni. Még aznap mikor megszületett már bejött a kórházba és az ölébe lett rakva, nem szóltam rá sose amikor közeledett felé és meg akarta érinteni az arcát stb(persze magamban rimánkodtam hogy ugye nem fog semmi butát csinálni...) A kislányom az elejétől fogva hihetetlenül kedves vele, mindíg dícsérem hogy milyen ügyes és kedves, minden reggel azzal kezdi hogy odaszalad és megsimogatja, ha sír akkor rohan és hozza a zenélős plüssét, vagy elkezdi simogatni vagy ringatni ha a pihenőszékben van, sosem ütöte vagy tolta el amikor szoptattam inkább odajött ö is és mindkettönket megölelt.

Nagyon meghatott amikor azt mondta hogy ő nagyon szereti Danikát, még akkor is ha sír :) Meséltem neki hogy majd megnő erős és nagy lesz a kisöccse és emlékezni fog rá milyen kedves volt hozzá az ő növérkéje és majd legjobb barátok lesznek és megvédi őt mindenkitől aki csunyát akarna mondani. Erre a lányom azt mondta hogy ők már most legjobb barátok.

Nagyon örülök ennek és szeretném hogy jó testvérek legyenek majd akik segitik egymást mintsem keresztbe tesznek egymásnak :)

Csak kiváncsi voltam hogy ez igy marad-e vagy aggódjak

2012. júl. 31. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint akkor nálatok minden flottul megy. Ennek örülj. Ne aggódj szerintem. Biztosan lesznek nehezebb pillanatok, főleg ha a kicsi megnő annyira, hogy lerombolja a nagyobbik várát, vagy széttépjen egy-két rajzot, könyvet. Ennek ellenére nagyon jó testvérek lesznek. Sok egészséget és boldogságot a gyerekekben.


Hanna és Emma anyuja

2012. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg akkor lehetnek gondok, amikor a kicsi már elég nagy ahhoz, hogy ellenkezzen vele: pl elveszi tőle, vagy éppen nem adja oda azt a játékot amit ő is szeretne. Vagy nálunk ma az volt a gond, hogy a kicsi miatt kellett hazamenni a játszótérről. De azért nem vészes. 2,5 év van köztük. Ő eleinte inkább semleges volt az öcsivel, később kezdte megszeretni, mostanában meg hangulat- függő...
2012. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szinte pontosan ennyi a korkülönbség, csak nálunk a kistesó hamarosan már egy éves.

Nálunk is nagyon jól indult, mindig úgy voltam vele, hogy tuti elromlik előbb-utóbb, de még nem, még imádja a lányom a kisöcsit, pedig már rajzokat tép és borogat rendesen a kicsi, de még jól bírja a nagy.

Ha szóba kerül a mikulás, akkor rögtön azzal kezdi, mint tavaly, hogy mit is kér majd a Máténak.

Múltkor a kicsi játszott a földön, lányom leült olyan két méterre tőle, nézte boldog arccal és mondta, hogy "pont ilyen kistestvért kívántam". Én meg persze meg tudnám zabálni ilyenkor. MEg úgy mondja, hogy "felébredt a kisbabánk", persze ilyenkor mondom, hogy neki a kistesója, de olyan édes.

Délután alig várja, hogy felébredjen a kicsi, /a nagy már rég nem alszik délutánonként/, mondogatja, hogy nem szereti a csöndet.

A kicsi szintén imádja, mikor hazaért oviból, olyan sebesen mászott elé és olyan babaörömujjongásokat adott ki, amit senki másnak.

ÉS ez onnan indult, hogy amikor mondtuk neki, hogy kistesó lesz, csak ezt hajtogatta sokáig "nem akarok kistesót", illetve volt, hogy mentünk csavarogni, mikor terhes voltam és mondta, hogy hagyjuk itthon a kisöcsit, ne zavarjon.

Ezek után nem is mertem gondolni, hogy ilyen klassz nagytesó lesz.

Hogy meddig tart, majd meglátjuk, de úgy vagyok vele, hogy hálás vagyok a nagylányomnak, hogy eddig is ilyen ügyes és ilyen jól tűri a hajhúzást, bár szerencsére egyre ritkább.

2012. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kamasz válasza:
Jó, hogy írt a kérdező, tisztább lett a helyzet. Jól indított, jót ígér a folytatás. Itt a két gyermek neme jelenthet majd kisebb problémát, zördülést, mert elválik, elválhat a későbbiekben a kedvtelésük, új barátok lesznek, a fiúnak fiúbarátai, témái, sport stb., ami persze nem jelenti, hogy ők nem szeretik egymást. A fiam nagyon figyelt a húgára, játszott vele, jól megvoltak, de a lány "vált le" róla dolgokban, láttam, hogy a 10-12 éves fiamnak rossz volt, hogy nem volt partner sok társasjátékban a lány. Nővéremnél volt baj, mert a 3 éves bátytól elejétől féltette a született húgot, "hátha kinyomja a szemét", nem adta kezébe, nem szoktatta olyan jól mint a KÉRDEZŐ is, és ez kamaszkorig okozott problémát, láttam, a kisfiú dühös lett, és valóban macerálni kezdte a húgát. Volt mit "ledolgozni" a nővéremnek az évek során, hogy ne legyen gond. De sikerült jó testvéri viszonyt helyreállítani.
2012. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!