Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha most szokunk az...

Mit tegyek ha most szokunk az oviba, de kislányom hallani sem akar róla?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtük az oviba szoktatást, elvittem reggel 10kor mentem érte, egy kicsit pityergett, de nem volt gond, ma ismét mentünk, most egy kicsit tovább kellett otthagynom, de az ovónők szerint ma többet sírt, és nem akar játszani a többiekkel sem. Most azt mondja ő nem akar oviba menni, és nagyon sír már a szó hallatán is. Nagyon el vagyok keseredve, a szívem szakad meg érte. Hogyan lehet ezt a helyzetet magunkban és a gyerekben helyre tenni?

2012. szept. 4. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is bármilyen drasztikusan is hangzik magadban kell rendet tenni. Mert sajnos nem helyes tőlünk szülőktől, hogy nem akarjuk a gyereket elengedni. Nem helyes, hogy azt gondoljuk mi tudjuk a legjobbat adni neki. Vannak szituációk mikor igenis azzal teszünk a legjobbat ha elengedjük a gyerek kezét és hagyjuk, hogy más tanítsa, okosítsa, más játsszon vele. Nyilván eljutottál odáig magadban, hogy belásd muszáj mennie az óvodába, de odáig még nem, hogy jót teszel-e vele biztosan. Győzd meg magad, mert a gyereket addig nem fogod tudni meggyőzni, míg Te nem vagy biztos ebben.

Az gyerek függő, hogy mivel tudsz neki segíteni megszokni ott. Első körben én az óvónőkkel beszélnék, hogy ők mit javasolnak. Másod körben hallgass a szívedre és az eszedre és a szerinted legjobb módszerrel hass a gyerekre. Nálam az első gyerekemnél az vált be, hogy leültem vele, és elmondtam neki, hogy nagyon szeretem őt, nekem mindig is ő lesz a testvéreivel és az apukájukkal együtt a legfontosabb. De! Vannak szabályok, amiket el kell fogadnunk és úgy kell élnünk. Ezek ellen nem lehet tenni, még én sem tudok szembe szegülni vele. Ilyen szabály az, hogy minden 3 éves kisgyerek óvodába jár. Addig a szüleik dolgoznak vagy a kisebb testvérükkel otthon vannak és a házimunkát látják el. Amilyen hamar csak lehet minden szülő igyekszik a gyerekükért, és onnantól kezdve megint együtt lehetnek. Nálunk ez bevált. A gyerek onnantól kezdve jól érezte magát az óvodában.

Második gyerekem szeptember végén kezd. Kíváncsi leszek. Ő teljesen más habitus. Szerintem ő inkább azon lesz megsértődve, hogy érte megyek...

2012. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, könnyes szemmel olvastam, mert igen én sem vagyok biztos benne, hogy jó a gyereknek az ovi, mármint, az agyam tudja, hogy menni kell, de szívem szerint nem akarom, mert most nem érzi jól magát, rá sem ismerek. a cserfes kislányomból két nap alatt egy zárkózott sírós kislány lett, és nagyon fáj ezt látnom, még akkor is ha tudom, hogy muszáj menni.Tudtam, hogy nem lesz egyszerű elengednem de nem tudtam, hogy ennyire fog fájni és, hogy ilyen nehéz lesz:(
2012. szept. 4. 13:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Fűt-fát ígértünk már neki, és magyaráztuk is, hogy ő játszani megy oda addig míg mi dolgozunk, látom raja, hogy fél és nem tetszik neki ez az új helyzet:(
2012. szept. 4. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!