Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lett az élet, mikor 2...

Milyen lett az élet, mikor 2 év körüli gyekőcöd bölcsibe, Te pedig dolgozni mentél? Hogy élte meg a család ezt az első nagy elszakadást?

Figyelt kérdés

Kislányom elvileg szeptembertől megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni, kicsit izgulok a bölcsi miatt is, meg hogy én hogy tudok visszailleszkedni a munkahelyemen. Vhogy úgy érzem, hogy nagyon nehezemre esik majd a munkára való odafigyelés, hisz nekem most a gyereknevelés lenne a munkám...

Bár vágyom is már mást csinálni, mint gyereket pelusozni, azért bennem van a drukk rendesen...



2012. júl. 3. 08:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Na erre én is kíváncsi vagyok, 5 év után (2 picivel) októberben kezdek... A kicsi augusztusban lesz 2 éves, nálunk a mami megy nagyszülői gyesre, mert annyira messze van a bölcsi, hogy nem érnénk oda érte időben... (9-17-ig van a munkaidőm...) Ráadásul a kisfiam most annyira rám tapad, mintha érezné a közelgő elválást. A "nagy" középsős lesz az oviban, eddig ebéd után hazahoztam, most ott alvós lesz...

Már előre azon stresszelek, hogy fogom magam szétosztani magam annyi felé... A munkahelyem 1000%-os odafigyelést kíván, itthon pedig nehéz lesz ilyen szinten teljesíteni, mint ahogy most van... (mire apa hazaér vacsora, tiszta lakás ...stb)


De valahogy majd kialakul, biztosan sikerülni fog :)

2012. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
26 hós volt a lányom amikor a bölcsit kezdtük.Mi eléggé össze volt nőlve,soha nem voltunk külün még 1-2 órát sem.Petra könnyen vette a dolgokat,egyáltalán nem sírt a beszoktatásnál,élvezte a gyerekek társaságát.Én annál inkább szenvedtem,egésznap ő járt a fejemben,néztem az órám,hogy pl:most reggeliznek,kint vannak az udvaron,most ebédelnek,alszanak.Sokszor könnybe lábadt a szemem a munkahelyemen(boltban dolgozom),ha megláttam egy anyukát a gyerekével,hogy én miért nem vagyok az enyémmel.
2012. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

kedves első!

:) örülök, hogy ilyen pozitív vagy, egyenlőre még én is, de ahogy eltelik 1-1 hónap, és itt az elseje, mint most is, csak ez jár az eszemben, és be kell valljam, hogy félek...:-(


Másodiknak:

jaj, na pont ettől félek én is...elég bőgős vagyok...:-/

de azt írod, hogy Petra jól vette az akadályokat, ez már jó hír, meg hát nekik már szükségük is van gyerektársaságra, én is érzem Mesimen, hogy alig tudunk a játszóról hazajönni, este nem tud elaludni, mert annyi energiája van, tehát neki ez jó!!! és ez a lényeg, nem igaz??

2012. júl. 3. 10:20
 4/20 anonim ***** válasza:

Az első vagyok... hát ez csak olyan látszat-pozitívság ám :D

őszintén? iszonyúan rosszul esik, hogy nem tudom azokat a pillanatokat átélni a kicsivel, mint a naggyal... nem biztos, hogy én tanítom meg olyan dolgokra, amik a naggyal olyan természetesek voltak.(akár a szobatisztaság, vagy az első versikék, az első olyan édes beszélgetések...) Szóval facsarodik ám a szívem... Amikor a nagyot vittem oviba 3 évesen, akkor is nagyon nehéz volt, kb 1 hónapig bőgtünk mindketten, ő bent én kint...(sosem előtte) most is valami hasonlóra készülök lelkiekben... (az ügyfelek pedig majd lesik a kibőgött szemeimet :D )


Majd szurkolok Neked/Nektek. Meghagyom a figyelt kérdések közt ezt, ha van kedved majd írd meg hogy boldogultok.

2012. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszi, tuti szükségem lesz egy kis bátorításra majd...:-))
2012. júl. 3. 10:58
 6/20 anonim ***** válasza:

Én is őősszel megyek vissza és tele vagyok hasonló gondolatokkal .-( pedig jó helyen lesz a kincsem, de hát ugye nem a legjobb helyen, mert a legjobb helye azért talán csak nála lenne és velem :-( ő is barátkozós, szeret gyerekek között lenni, de vagy egy hónapja szó szerint tapad rám ő is és a kedves rokonok még húznak is minket, hogy jaj, mi lesz vele így a bölcsiben, ha ennyire anyás...

szóval bennem is van egy kis drukk, én is betettem a kérdést a figyelősbe :-) novemberben lesz két éves a fiam, októberben kezdjük a beszoktatást

2012. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
:-) Okés, akkor majd folyt.köv. :-)) Reméljük a legjobbakat...
2012. júl. 3. 16:41
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha gyerektársasághoz szokott, és nyitott gyerek, akkor könnyen megy a beszokás. Nálunk semmi gond nem volt. Az sokat számít, hogy úgy hagyd ott, hogy ne érezze rajtad a bizonytalanságot és a lelkiismeretfurdalást. Ha úgy érzi, nem hiszed, hogy itt biztonságban lesz, akkor nem szeret majd járni, és sok sírásra számíthatsz. Legyél magabiztos, és derűs, mert ezzel neki könnyíted meg a dolgát. A munka azért necces bölcsi mellett, mert sajnos eleinte gyakran betegek. Jól jön egy nagymama, aki be tud ugrani gyerekfelügyeletre, mert a munkáltatók rosszul fogadják, ha háromhetente beteget jelentesz. Vagy felhívnak a bölcsiből, hogy lázas lett és vidd haza. Mi elég kevés betegséggel megúsztuk (immunerősítők és mert szeret bölcsibe járni!), de volt olyan csoporttársa aki heteket, hónapokat nem tudott jönni. Vagy meggyógyult, és egy hét után megint lázas volt. Sokkal inkább azok a gyerekek lettek betegek, akik nem szerettek bölcsibe járni, és ebben tényleg elképesztő sokat számít, hogy Anyuka hogy reagálja le a bölcsődét.
2012. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szia,Sari 23 hos volt januarban,amikor kezdte a bolcsit.marc kozepen mentem vissza melozni, addig osszesen kb 2 hetet jart bolcsibe annyit volt beteg (virusok +rota),amikor elkezdtem dolgozni az elso 2 het ultea gaz volt:szenvedtem, hianyzott, nem ereztem jol magam, uj teruletre kerultem.mara ez oda jutott, h neha, nagyon neha jol erzem magam, de inkabb megerositett.abban, h gyerek mellett nem megy a multis mokuskerek, raadasul.kiveszett belolem az erdeklodes, karriervagy.csak azt tudom, h mast szeretnek csinalni.Sari egyebkent jol viselte az akadalyokat, szereti a bolcsit, de jobb szeretne persze velem, velunk lenni.egyebkent sztem a 8 oras munka csak arra ko, h folyamatos lelkiismeret furdalasom legyen, h mennyire keves erdemi.idot tudok veletolteni.uakkor elismerem azt is, h volt olyan, amikor itthon voltam vele a nagy melegben, mert este lazas volt, es a masodik napon szamoltam a perceket, h mikor mehetek vissza, mert leszivta az energiamat:)
2012. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Jaj, a rotától kilel a hideg, remélem megússzuk...:-(((


"kiveszett a karriervágy..."

Na igen, ettől is görcsöm van, mert a főnököm egy hajtós, mindenre nyitott,és rugalmas vkinek ismer, tárt karokkal vár vissza, de nem tudja, hogy már nem az vagyok, aki voltam...legalábbis azt hiszem, és remélem is....-))

már más lett a fontos

2012. júl. 15. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!