Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a hisztit...

Hogy kezelitek a hisztit nyilvános helyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

27 hónapos kisfiam, szószerint olyan mint a kis ördög.A boltban lepakol,elfut, ha felveszem ordít.Mindent megvetetne.Ha elmegyek postára,ott a 10 percből 8-at legalább a földön fekszik.Előre szól,hogy fekszik és le is fekszik a földre.Próbáltam,hogy szólok neki,hogy szia anya megy.Elkezd toporzékolni,de semmi eredménye.Múltkor a TB-nél a műanyagkupakos kukánál a kuka tetejét levette, ott is rohangált.Ma a gyógyszertárba a mosdónál a csapot kinyitotta és ott is pacsált.Persze miért is ne én akkor fizettem.Rászólok,kedvesen,határozottan,de süket fülekre találok.Komolyan sokszor az őrület határán vagyok...

A vásárlás vele,kínszenvedés..a bevásárlókosár kosár részébe ül,mert az ülőkébe nem fér bele,meg bele sem ülne.Mi felpakolunk a szalagra ő le.Mindenhol ordít,visít.Nem tud megállni mellettem 5 percre.Sokszor már ordítok vele,van is lelkiismeret furdalásom.Ez már sok.Ti mit csináltok ilyenkor??


2012. szept. 6. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Boltba érdemes ugy csinálni hogy venni neki egy kis kosrakat lerajzolni mit kell vennie és azzal jol elszorakozik hosszu percekig ideje nem lesz hisztizni tb és egyébb előrelátható nagyobb várakozás esetén vigyél neki rágcsát könyvet esetleg paprit rajzlapot hogy lefoglalja magát
2012. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyire megoldható, hogy ne vigyétek magatokkal? Mondjuk egyikőtök, bevásárol, másikótok otthon marad a kisfiaddal. Ha szeretne menni, el lehet neki mondani, hogy ha nem hisztizik, jöhet. Ha mindenképp vinned kell, próbáld érdekessé tenni a vásárlást azzal, hogy végignézitek, mik vannak a boltban, mire jó, ha mindenáron szeretne megvenni valamit, mondd, hogy csak egyet, majd legközelebb a másikat. Ha nagy hisztit csapna, akkor pakolás, indulás haza és nem kapja meg, amit szeretett volna. Próbálkozhatsz "zsarolással" is, ha jól viselkedik, akkor elmentek valami kedvenc helyre vagy kap valamit, majd szépen belerázódik.
2012. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2,5 éves ő akkor hisztizik ha nem kap meg valamit.De akkor olyan szinten hogy visít,sikít,megfeszíti magát és olyankor hiába beszélek neki annál rosszabb.De van hogy itthon csinálja ha valamiért rászólok.Néha nálam is elszakad a cérna,de semmi értelme.Mert annál inkább csinálja ha rászólok.Én olyankor ráhagyom,megpróbálok nem venni róla tudomást(nem könnyű).De úgy előbb-utóbb abbahagyja.Sok türelem kell hozzá,tudom hogy nem könnyű.De kinövik.Hála isten már az én kislányom is ritkábban csinálja,nem olyan rég még napi szinten csinálta.

Talán csináld azt hogy amíg elmész bevásárolni addig vidd el a mamákhoz.Ha ez nem megoldható akkor valamit adjál a kezébe amivel lefoglalja magát.

2012. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem a határozottság,szigorúság nagyon elkélne ide.Azt veszem ki a szövegből,hogy a kisfiad örökmozgó,tiszta energia.Ha sokat kötöd le az segíthet,de mindenképp fel kell vegyél egy karakán anyuka stílust.Igen,persze,ha felemeled,elviszed onnan,tiltod,akkor üvölteni fog,ami a gyerekek többségénél így van,de ettől még nem hagyhatod magad.Legyél kemény,legyenek büntetések.
2012. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen természet az én lányom is, DE!

Eleinte állandóan rettenetes lelkiismeret furdalásom volt a tőlem nagyon idegen szigor, erélyes rászólás, rosszat csinálsz, elveszem / hazamegyünk, stb... Na ezen kell túllépni, mert ha így megy tovább, lehet, hogy pár év múlva akkora zsarnok lesz belőle, hogy ő fog téged elverni (túloztam nyilván).

Mikor kezdte ezt az "ámokfutást"?

Nekem kb másfél éves kora óta kellett edzeni magamat is meg őt is (még mindig tart és messze a vége, de már vannak eredmények szerencsére :) ). Boltban: amit nem kell megvenni, és leszedi, odavinni, visszapakoltatni, többi embert magasról letojni (ez nagyon nehéz... főleg amilyen "kedvesek" tudnak lenni). Az én kislányom pl nagyon szereti a húzós kiskosarat, azzal tök jól elvan, amire szükségünk van, megmutatom neki a polcon, leveheti, belerakhatja. Ha önkiszolgál, visszamegyünk, visszapakoljuk. Az a kiindulás, hogy ha ügyes lesz, kap vmi finomat. De csak ha szót fogad és nincs hiszti.

Kétszer játszottuk el azt, hogy elindultunk játszótérre. Leült az utcán, visított, kirántotta a kezét az enyémből és szaladt bele a világba. Következmény, nincs játszótér, visszafordulunk, hazamegyünk.

Posta meg ilyesmi helyeken az a szerencse, hogy szeret barátkozni az emberekkel, így mindig akad vmi néni, bácsi, másik kisgyerek, akivel elszórakoztatják egymást.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2012. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, nekem ikerlányaim vannak (4 évesek) plusz a 1,5 éves fiamat is mindig magammal viszem.

A csajok akkora hisztit szoktak csapni a boltokban, hogy mindenki minket bámul, akkor meg a fiam is elkezd bömbölni, úgyhogy elég hangos kis csapat vagyunk. A fiam egyenlőre még leragadt a játékoknál, de az ikrek pár szintet átléptek. Ők a ruhákért, cipőkért, ékszerekért vannak oda, és ha valamit nem veszek meg, akkor kibuknak.

Olyat is mondtak már, hogy : "Mama, add nekem a Visa-t, majd én fizetek."


Na, most ilyenkor általában hagyom hogy hisztizzenek, én meg úgy teszek, mintha nem is hallanám. Vagy megpróbálom elmagyarázni, hogy nincs még 1 szoknya, mert van otthon, sőt akár még ugyanolyan is, még lógó árcímkével rajta. Vagy, nincs szükségünk még egy 100. kocsira, hogy nem ártana ha abbahagyná a hisztizést.


Ordítani nem érdemes, nem értik meg, szépen el kell vezetni valahova, és elmagyarázni pl.: Azért jöttünk elvásárolni, hogy legyen mit ennünk ebédre, és szeretném ha jól viselkednél, mert ki kell érdemelni desszertet.

2012. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Adj neki feladatokat, most hozz legyszi abbol kettot, nezd, tegyuk ide bele, aztan megyunk es megkeressuk ezt, nezd csak, az olyan mintha...vegig!
2012. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem tudom szoktál-e még erre járni, de ha igen érdekelne mi lett a "hisztikérdéssel". Az én fiam most 27 hónapos, és hasonló kaliber, mint a Tiéd. Nagyon el vagyok keseredve :(
2014. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia!Hát sajnos másabbak a gondok..:( Akaratos továbbra is. Hála mióta oviba jár, megtanul minden rosszat, na azért jót is :) A csúnya beszéd amivel az őrületbe kerget. Mindenhol rosszalkodik,hogy felfigyeljenek rá. Mindenki nevet rajta,kivéve engem, és ez tetszik neki. Sajnos semmivel sem vagyunk előrébb :(:(:(Pedig májusba lesz 4 éves.
2014. márc. 6. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!