Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év 8 hós lányom éjjelente...

2 év 8 hós lányom éjjelente újra bepisil, mióta hazajöttünk a kistesóval, tényleg ne adjak rá éjjel pelust? Még akkor sem ha lelkileg ennyire megviseli őt?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint ne adjak rá pelenkát, mert akkor visszafejlődik, visszaszokik, mert rájön,hoyg ez milyen kényelmes.


Nekem viszont megszakad a szivem, mert a gyereknek lelkifurdalása van, és éjszaka mikor felriad hogy bepisilt, sír, és hajtogatja hoyg bocsánat anya/apa nem akartam, nem vettem észre. :-(


2,5 hetes a kicsi, mostanra már minden éjszaka 1x bepisil a nagylányom (eleinte volt száraz éjszaka is), de van hogy akár 2x is. Nem iszik este sokat, csak ugyan annyit mint előtte.Már több hónapja szobatiszta volt éjszaka, és közel egy éve nappal.


(Nappal olyankor fordul elő bepisilés, ha nagyon játszunk, és elfelejt szólni, bár olyan is volt már,hoyg azt mondta azért nem szólt mert nem akarta abbahagyni a játékot, mert félt, hoyg ha elmegyünk pisilni, utána már nem folytatjuk a játékkot. - De nappalra eszembe sem jut pelenkát adni!!)


Szegényke borzasztóan szenved éjszakánként, lelkifurdalása van. És már nekem is, mert úgy érzem, a pelenka megoldaná ezt az átmeneti időszakot.


Mit tegyek szerinted?


2012. jan. 28. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem add rá vissza. Ne szenvedjen. Sok gyerkőcnek még 4 évesen is van éjjelre pelus, azzal sincs semmi gond.
2012. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 2 éves és 1 hós volt, amikor hazavittem a kistesót a kórházból. Előtte már nem pisilt be, de ahogy megérkeztünk a kórházból egyből bepisilt- 10 napig voltunk benn. Nálunk visszakerült a pelus, sztem ne csinálj ebből gondot! Add rá vissza! Idővel megszokja az új helyzetet és újra szólni fog. Pici még. Nálunk 3-4 hónap volt, de az én kislányom 2 év 1 hós volt, amikor a pici született, azaz viszonylag hamar nem kellett a pelus, majd újra kellett.. :D Ne aggódj!
2012. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl korán szoktattad le a pelenkáról. Nappalra 3 éves korig, éjjelre 5 éves korig normális, ha bepisil.
2012. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mi jarunk pedagogushoz/pszihologushoz, 3 eves lesz a fiam marciusban. februarban jon a kisteso. a fiam ágytiszta (de nem szobatiszta), azt mondta a pszihologus, hogy bar kepes lenne ra, majusig ne probaljuk szobatisztasagra szoktatni, mert visszaesne ugyis. ugy vettem ki a szavaibol(hozzaallasabol), hogyha pisigond lesz, siman adhatok ra pelust.

nyilvan szokatlan neki a helyzet, amugy sem stresszelnem szegenyt

2012. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!