Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes az oviban altatni a...

Érdemes az oviban altatni a gyerkőcöt vagy du. Már nincs foglalkozás, csak játék?

Figyelt kérdés

Elvileg maradhatna, szeretne iEbéd után alvás 3-ig, utána uzsi...de van valami foglalkozás még vagy csak szabad játék?


Szerintetek?

Én itthon vagyok az 1 éves tesóval, tehát félre ne értsetek, hozom haza örömmel, mert nagyon üres a ház nélküle :)

Oviban azt mondták, hogy maradhat, attól függeltenül, hogy itthon vagyok, ő is kipróbálná, anyukám is azt mondja, hogy több időm jutna így másra, de nekem már előre lelkiismeretfurdalásom van.

Ti mit tennétek, tettetek?


2012. szept. 8. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én hagynám az oviban. Nekem pl. már a beszoktatás alatt a lányom azért bőgött, mert neki nem raktak ki ágyacskát.


Ebéd után úgyis leteszik aludni, az mindegy,hogy az oviban vagy otthon van, de legalább tudsz a kicsivel lenni, ha az alvásidejük nem egybe esik, akkor legalább mind a kettő tud pihenni..

2012. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem csak a foglalkozások miatt járnak oviba, hanem a közösség, barátok, társas kapcsolatok, szabad játék...stb. miatt is, sőt ezek, mivel folyamatos, állandó tevékenységek, sokkal jobban hatnak, fejlesztőbbek, mint a konkrét foglalkozások. Tehát tévedés, hogy az ovi a napi fél óra foglalkozás miatt ér valamit. A gyerekek a legelmélyültebb tudást épp a szabad játék során szerzik.


Az nagyon jó, ha szeretne ott aludni, próbáljátok ki mindenképp! Lehet, később meggondolja magát, akkor visszaléphettek, de lehet, tetszeni fog neki, és akkor nyersz még plusz 3-4 órát, amikor csak a kicsi testvérrel lehetsz (neki is kijár a kizárólagos figyelem :-)), meg ha szokott aludni a gyereked délben, akkor nem szakítod meg a napirendjét. Tehát ebéd után jöhet az alvás, nem kell öltözni, hazamenni, mikor hazaértek, már lehet kimegy az álom a szeméből, de fáradt, nyűgös lesz estig.


Nyugodtan próbáljátok ki az ott alvást! :-)



egy óvónő

2012. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Akkor azt hiszem nekem kell erőt vennem magamon :)

2012. szept. 8. 23:55
 4/5 anonim ***** válasza:
először én is elhoztam a fiam délben,aztán szépe fokozatosan adagoltam neki,hogy nemsokára ott alszunk majd.nem ellenkezett.és nagyon élvezte,szerintem ez kovácsolja rendesen össze a kis csapatot,ha végig együtt vannak.amikor elhoztam a fiam ugyan elvolt és volt barátja is,de mégis jobban együtt voltak azok akik együtt alszanak és utána még együtt játszanak.Egyébként változó mit csinálnak,én többször mentem már úgy érte,hogy színeztek,rajzoltak,építettek éppen és még várnom is kellett még befejezi a kis művét.ha ő nem ellenkezik nyugodtan hozd el alvás után,de hagyd egy kicsit ott uzsizni és még játszani,annak ugy van értelme.
2012. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szeretne ott aludni, akkor miért ne?

Nálunk 3-ig alszanak, fél 4-ig uzsiznak, utána még van közös játék az óvónénivel: énekelnek, körtáncolnak, rajzolnak.

Bár az enyém pont most nem akar bent aludni, nekem meg mindegy, mikor megyek érte, úgyhogy most ebéd után el szoktam hozni, és itthon alszik. Múlt évben bent aludt.

2012. szept. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!