Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyermekednek hogy telt...

Elsős gyermekednek hogy telt az első napja a suliban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi még nem tartunk itt, de a férjem elsős osztályfőnök lett most.

Az első 1-2 napban jobbára csak ismerkedtek, volt sok névtanulós játék, meg kinti szabadidő, meg persze mentek pár kört a suliban hogy mi hol van, hol milyen szabályok vannak mire kell figyelni stb...

Van olyan gyerekeke aki reggel 15 percig szipog az ölében, olyan ki naponta 25x megöleli és olyan is aki naponta 3x verekszik, van aki minden ok nélkül sírva fakad naponta többször és olyanok is akik ennél azért simán veszik az átállást... habitusfüggő.


Nektek hogyan telt az első pár nap, mik a benyomások??

2012. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem nincs gyerekem,csak kíváncsi voltam,mert itt a suliban,ahova én járok,elég neveletlenek az elsősök,nekünk futnak direkt is,provokálnak,ránk ugrálnak,nem félnek,sírnak egyáltalán,bár egyre később kezdik a gyerekek a sulit,már lassan 8 évesek lesznek,mire iskolapadba kerülnek,szerintem azért ilyenek
2012. szept. 10. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:

:)

hány éves vagy?


amúgy sztem nem a reális képet látod az elsősökről, mert amelyikük félénkebb és nyugisabb, az nem fog rohangálni/lökdösődni, sőt: ha teheti a teremből vagy a tanító mellől el se mozdul.

amúgy ennek a korosztálynak életkori sajátossága a futásban közlekedés, és mivel gyakorlatilag még óvodások, ezt el is kell nézni nekik. Jópár nap/hét lesz, mire megszokják az összes új szabályt a suliban.

Attól, hogy iskolapadban kell ülniük az ovi helyett, még nem lettek iskolások...

Az megint más kérdés, hogy évről-évre egyre elkanászodottabbak a gyerekek, de már az ovisok is, nemhogy a kisiskolások. A kamaszokról meg nem is szólok, elképesztőek az én szememben, pedig még csak 30 vagyok és elég vad gyereknek számítottam... szóval igen, igazad van abban, hogy van egy ilyen negatív tendencia.

2012. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!