Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő telt el az első...

Mennyi idő telt el az első bilibe pisiléstől a szobatisztaságig?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egyén függő de kb mennyi?
2009. nov. 24. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

mi aug-ban hagytuk el a pelust. a nappali zobatisztaság gyakorlatilag azonnal ment. aztán pár nap alatt a délutáni alvás is száraz maradt. eltett 1-2hét és éjszakára is levettük a pelust. azóta az éjszakák javarésze szobatiszta. ha felébred éjjel, azonnal megyünk a bilire és szinte mindig pisil is. :)

természetesen többször előfordul baleset, de ez szerintem még akár 1-2évig is belefér. Októberben volt 3éves a kisfiam.

2009. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erőltetni, és akkor nincs szükség a tanítgatásra meg a gyakorlásra sem!!!

A lányom egyik nap gondolt egyet, kérte a bilijét, és onnantól kezdve csak a bilibe végzi a dolgát nappal, semmi gondunk nem volt se pisivel, se kakival, hosszú órákig képes visszatartani. Igaz, már elmúlt 2 és fél, mire megérett erre, én meg előtte sosem terrorizáltam a bili témával.

Viszont meg kell nézni, hogy mások mit kínlódnak a gyerekkel (szorulás, kakilás csak pelusba, délutáni bepisilések, stb) akiket sürgettek a szobatisztaságban.

Szóval én abszolút a kivárás híve vagyok!

2009. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is kínlódtam, szorulás lett, meg csak pelusba kaki, aztán nem foglalkoztam vele, gondolt egyet, 1 hónapja wc-be pisil-kakil, már nappali alváshoz sem kap, sőt az éjszakai is száraz már két napja. 2 és fél éves múlt. Amúgy az első bilibe pisilés úgy 1 éve volt... Aztán a sürgetésemnek (család sürgetése) köszönhetően hol jobb lett, hol rosszabb.
2009. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsókkal! Mi 2 bilibe pisilésen vagyunk túl, kb fél éve. De szobatisztaságnak még a közelében sem járunk. Kb hetente, de van, hogy 2 hetente 1X jut eszébe a lányomnak, hogy bilizik egy kicsit.DE ez csak a játékról szól. Amúgy nem erőltetem. Majd egyszer remélem megérti, hogy mi ennek a lényege. Amúgy 2,5 éves.
2009. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos és teljesen szobatiszta. Nem erőltettem, ezembe sem jutott hogy ilyen korán foglakozzunk a dologgal, de ő döntött így. 17hósan sírt és kapálózott ha be akartam pelusozni és ezzel eg egy időben ruhástul (akkor még pelusban) ráült a bilire és mondta hogy psss, aztán ugyanígy kakilt is. Akkor döntöttem úgy, hogy ám legyen, próbáljuk meg. egy hétig csak a bili ill. a WC körül zajlott az életem :) Nem csináltam semmi mást, csak startra kész voltam, utána már nem kellett ilyen erőbedobással figyelnem rá :) 18 hós korára teljesen szobatiszta lett.
2009. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kisfiam aug.-ba lett 2 éves,tavaly nyáron párszor ráültettem a bilire,volt is bele mindenféle,aztán egyszer csak nem akarta,így nem is erőltettük neki!

most viszont,múlt csütörtökön volt kukacműtétje,és a doki is mondta,hogy itt az ideje a leszoktatásról,mert hogy a pelenka kényelmetlen lesz neki,a friss műtét miatt.

műtét napján haza is jöhettünk,de állandóan bepisilt...

aztán amikor ugy gondoltam,talán most kell pisilnie,akkor ráültettem,és pisilt,de persze nem tudtam az összes alkalmat észrevenni..aztán ö urasága mondta,hogy nagyvécébe...na 3.napja, nappalra már szobatiszta,baleset még nem történt:)

2009. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!