Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan választottad el nagyobb...

Hogyan választottad el nagyobb anyatejes cicifüggő gyermekedet?

Figyelt kérdés
Kislányom már 20 hónapos, de minden próbálkozásnál borzalmasan ellenkezett. Nem evett nem ivott 5-6 órán át, üvöltött teli torokból. Ráadásúl a nagy mindig hozza haza a betegségeket és majdnem minden 2. vagy 3. héten betegek a gyerekek, amikor aztán az alváson túl is cicizget a kisasszony.
2012. szept. 10. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

5-6 órán keresztül nem evett, nem ivott ezért visszaadtad a cicit? hááát, akkor előbb magadban kéne lerendezned ezt és mikor tényleg készen vagy akkor elválasztani.

ezekkel a próbálkozásokkal csak rontod a dolgot mert most már tudja, hogy ha hisztizik akkor úgy is visszakapja, tehát kitartóan fog menni a műsör.

vagy válaszd el vagy ne, mást nem tudsz tenni

2012. szept. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagy kész erre tudatalatt. Ha magaddal megbeszélted, elszántad magad, akkor az elválasztást úgy kell csinálni, bármi történjék is, nem adni neki, különben, mint az első válaszoló is írta, tudni fogja a kislányod, hogy hisztivel visszakaphatja.

Én hasonló helyzetben vagyok, 20 hós a kisfiam, most akarom elválasztani, de még adok neki cicit, mert még én nem állok erre készen! De,ha elszánom magam, remélhetőleg pár napon belül mostmár merítek kis bátorságot, akkor nem fogok neki adni semmiképp, különben csak rontanék a helyzeten, neki is és nekem is nehezebb lenne.

Egyébként a lelki oldala elég nehéz, de túl lehet rajta esnni, főleg, szerintem, az anyának rosszabb:) Példának leírom, hogy másfél éves koráig velem aludt a pici, és egyszer csak játék közben elaludt a saját agyában este és az éjszakát is végigaludta (közben, amikor velem aludt minimum 3, de volt, hogy akár 6szor is ébredt cicizni). Csak néztünk... Persze, örültünk nagyon és külön kezdtük altatni a szobájában. Az első 2-3 éjszaka kegyetlen volt. Én alig aludtam, 10-30 percenként ébredtem, néztem a babamonitort, hallgatóztam, mit csinálhat, nagyon rossz volt, szinte depis lettem:) Aztán pár nap múlva elmúlt és így sokkal jobb. Gondolom, az elválasztás is hasonló lesz, pár napig vagy hétig kell kibírni, de megéri. Mert pont olyan korban vannak, ha nem szoktatja le az ember a ciciről vagy az együttalvásról, utána nagyon-nagyon nehéz lesz.

Azzal kapcsolatban konkrétan, hogy nem iszik és nem eszik és mit lehet ezzel csinálni az elválasztásnál, én csak ajánlani tudom, hogy a Stefixtől kérj tanácsot, szoptatás témakörben sokat írt, ha előkeresed, szerintem, ha írsz neki akár privát üzenetet, biztos, hogy segíteni fog, jó tanácsokat tud adni, nekem is segített régebben. Mindenesetre sok szerencsét nektek!

2012. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fiam a második terhességem alatt is végig cicizett, sőt, a húga születése után is (5 hónapos a pici). Eddig rendületlenül kérte a cicit este és reggel, kg egy hónapja csak reggel - az esti cicizést mesélésre cseréltük, erőszak és sírás nélkül. 27 hónapos, és a napokban tűnt fel, hogy jé, már nem cicizik reggel sem. Magától elvált. Ez a legjobb szerintem. Ha téged személy szerint nem zavar hogy szopik, akkor ne sürgesd, azért meg főleg ne, hogy mások mit szólnak.
2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy most sokan leszólnak majd vagy leszólnának, de én meg azt mondom, hogy 20 hónaposan még bőven-bőven belefér, hogy szoptatod. Nekem sajnos csak 8 és 12 hónapig szopiztak a gyerkőceim és de jó lett volna, ha a pici még kapja a tejet, amikor a bátyus hozza haza a kis bacikat, vírusokat.

Szerintem tök jó, hogy még mindig szopizik, bár biztosan megterhelő már, főleg, hogy nem egyetlen gyerek. Én azt mondom szoptasd amig csak tudod, főleg ilyen taknyos, vírusos, streptococcusos időszakban és bőven ráérsz őt majd leválasztani később is!

2012. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

25 hónapos volt a kisfiam amikor elvettem tőle. Ekkor már csak este szopizott, meg néha reggel. Nekem már kellemetlen volt, fájt. Elhatároztam magam, megmondtam neki, hogy nincs több cici, mert már nagyfiú, anyának már fáj ahogy szívja. Megértette, nem sírt, csak nyekergett. Odaadtam neki, de ahogy szívta elkezdtem jajgatni, mintha fájna. Ki is köpte. 1,5 órába beletelt mire elaludt. 2. este már csak 1 óra volt az altatás, megint bepróbálkozott. 3. este már nem is kérte, és hamar elaludt. Úgyhogy szépen megoldottuk együtt a dolgot. Előtte én is próbálkoztam már, úgy 22 hónapos kora körül, de iszonyatos ordítás lett a válasza. Sírni sosem hagytam. Így kivártam a dolgot, hiszen szívesen szoptattam.

Egyébként ugyanilyen elven vagyok a szobatisztasággal kapcsolatban is. Nem biliztettem, ültetem WC-re, és vártam a csodát. Megvártam míg szólt, ez 33 hónapos korában volt. 2 hét alatt szobatiszta lett. Ez egy kitérő volt,bocsi.

2012. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!