Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ciki, ha a majdnem...

Tényleg ciki, ha a majdnem 3,5évesemnek orrszívóporszívóval pucolom az orrát?

Figyelt kérdés

Nagyon sír, ha orrot kell fújnia, pláne ha megfázik, és jó kis sűrű a cucc(hallod, érzed, hogy megindul valami, de keserves sírásba köhögésbe fullad az orrfújás, a takony meg a fejében marad)... Egyszerűbb és hatékonyabb, mint a zsepivel küzdeni, erre megkaptam, hogy egy ekkora gyereknek már egyedül alaposan kéne fújnia az orrát.

Tényleg abba kénye hagyni az orrszívást, és csak zsepivel küzdeni neki? Mikorra elvárható, hogy minden faxni nélkül orrot fújnak a gyerekek(nem megfázás esetén, ha folyna az orra kifújja magának)


2012. szept. 10. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ciki? hát én pont az előbb porszívóztam ki a majdnem 4 évesem orrát. Ő ügyesen fújja, de nem jött ki semmi, porszívóval meg tök sok, sűrű távozott:)


szerintem ez nem a ciki kategória.

2012. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki! Még nekünk felnötteknek is kínlódás az orrfújás, nemhogy egy ilyen picinek! Ne foglalkozz az ilyen "kedves" emberekkel!!
2012. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM ciki!!!!

abszolut nem a gyerek érdekeit szolgálja

2012. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Alig volt 2éves a fiam, akkor kezdődött ez a porszi-zsepi harc nálunk. Anyám úgy ellenzi, mintha vmi középkori kínzóeszköz lenne...

Nálunk is, ha kicsit több jönne a fejéből, simán lehetne tapétázni vele, olyan sűrű. A szívókát alig lehet pucolni utána...

2012. szept. 10. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Sokkal jobban ki lehet vele tisztítani, mint zsepivel. Szerintem ilyen korban persze kell tudnia orrot fújni, akkor mi lenne vele az oviban, de otthon attól függetlenül jobb a porszívó, közte pedig lehet zsepizni.
2012. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Márt miért lenne ciki? Az ilyen idős gyerek, de még a nagyobbak sem tudják hatékonyan kifújni az orrukat. Az a LÉNYEG, H RENDESEN KI LEGYEN PUCOLVA AZ ORRA, MERT HA PANG NEKI A VÁLADÉK, AKKOR JÖNNEK A SZÖVŐDMÉNYEK, PL EGY JÓ KIS ARCÜREG GYULLADÁS, VAGY MÉG ROSSZABB. éS EBBŐL TUTI NEM EGY-KÉTT HÉT ALATT FOG KIMÁSZNI A GYEREK.

Bocsi, véletlenül írtam nagy betűvel.

2012. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Tud orrot fújni, nem? Akkor miről beszélünk. Még egy felnőtt embernek is elég náthásan kifújni az orrát, egy kicsi gyerek ilyenkor nem tudja teljesen kiüríteni. Nem is csodálom, hogy sír közben, engem is idegesít a sok fújkálás, ha náthás vagyok. Irigykedek is mindig a fiam orrszívójára. Ha lenne felnőtteknek való, én bizony használnám, pedig lassan 30 vagyok.Nyugodtan porszívózd ki, ha náthás, az a leghatékonyabb. Ha nem tudod kitakarítani rendesen, az még fülkürt hurutot is okozhat, onnan egy ugrás a gyulladás, és még egy a felszúrás. Na az nem ciki, hanem roppant fájdalmas. Egy ismerős anyuka a 4 éves fiának is kikészíti az orrszívót, ha náthás, a kisfiú magának szívja, anyukája csak a porszívót kapcsolja be neki. Az én fiam nemrég múlt két éves, de ha nagyobb korában náthás lesz, és nem tudja teljesen kifújni, tuti ki fogom porszívózni neki. Felőlem mondhat mindenki amit akar, a gyerek egészsége a legfontosabb.

Sokan, főleg az előző generáció tagjai, valami elképesztően rettenetes dolognak tartják az orrporszívózást. Anyósomat 1,5 évig győzködtem, hogy nem fájdalmas, és nem szívom ki az agyát, de mindezek mellett hatékony. Anyukám viszont roppant lelkes tőle, nagyon jó találmánynak tarja. Mindig elmondja, ne tudjam meg micsoda kínlódás volt fültisztítóval kipiszkálni, vagy kézi orrszívóval kiszedni a cuccot. Csak a gyerek érdeke számít, minden más másodlagos.

2012. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki!

Nekem is az jutott az eszembe, hogy a gyerek érdekét szolgálja. Legközelebb, ha valaki megszólja, mondd meg, hogy inkább lássák cikinek, mint hogy bármi más baja legyen a gyereknek, mert ha nincs rendesen kitisztítva az orra, akkor komplikálódhat az egyszerű nátha pl. arcüreggyulladássá, homloküreg gyulladássá (nekem terhesen volt, állandóan be volt dugulva az orrom, nem tudtam rendesen kifújni és megrakodott a cuccos a homloküregben és jó kis gyulladás lett belőle), középfül gyulladássá és még sorolhatnám. És ha még a gyerek is küzd a papírzsepi ellen és nem harcol porszívózásnál, akkor méginkább ez az egyszerűbb, nem?

A mi 4 éves lányunk is most náthás, porszívóval tisztítom neki, ez nem kérdés, ő sem tudja alaposan kifújni, viszont, hogy ne legyen bedugulva az orra és nyugodtan tudjon aludni, ki kell hogy szívjam neki. Neki is és nekem is így a jobb. Egyébként mi is úgy szívjuk, hogy ő tartja az orrszívót én meg be - ki kapcsolom a porszívót.


Én is kapok jó pár beszólást olyan dolgokért amik régen nem voltak, de most praktikusak és használni merem (mert régen ez nem volt, mégis boldogultak. Ja, de ha most könnyít a dolgunkon és a gyerek érdekét szolgálja, akkor miért ne használnánk. Változik és fejlődik a világ. Az ókorban is másképp nevelték a gyerekeket, nem úgy, mint a most beszólogató családtagok. Tény, hogy vannak jól bevált praktikák a nagyitól is, de a mai anyukák is tudnak jó dolgokat)

2012. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, buta aki ezt mondta! Mindig azt kell csinálni, ami a hatékonyabb. Az én lányom 4,5 éves ő már olyan erősen fújja az orrát, hogy nekünk már azzal jobb, mint a porszívóval, de kb. fél éve még mi is porszívóztunk, mert azzal jobban kijött. Ne foglalkozz ilyennel, azt csináljátok, amit jobban elfogad és ami hatékonyabb és ahogy jobban gyógyul.
2012. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!