Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol a határ a butaságok...

Hol a határ a butaságok beszélésében? Hogy lehet megértetni vele hogy ezek értelmetlen dolgok vagy épp már hazugság kategória?

Figyelt kérdés

3 éves lányommal ilyen és ehhez hasonló beszélgetések zajlanak le szinte egész nap:


- Leveszi a papucsát itthon és elhajítja messzire. Megkérdezem ezt most miért dobtad el? Lányom: Azért mert jött egy kisfiú és ellökött...

- Állatfigurákkal játszunk neveket kell nekik adni. Lányom mondja: Biba, Csika, Maka, Aipailaila...stb

- Odahoz hozzám pl egy labdát és közli hogy - Ez egy kutaka amit csak óvatosan lehet fogni

stb


2012. szept. 10. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Talán túl sok Anime-t néz.
2012. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez teljesen normális. Ez a gyermeki fantázia, ami belőled már kiveszett. Ne akard kinevelni belőle, mert ártasz neki. Pl. az elsőre, nevetve reagálhatnál hogy "Nahát akkkor szólj annak a kisfiúnak hogy sürgősen hozza vissza azt a papucsot!"

Örülj neki hogy élénk a képzelete. A másik kettővel nem is értem mi a bajod. Nálunk is volt már a fürdőkád repülő is, és akkor mi van?

2012. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
kevesebb mesét kellene nézni
2012. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ti hol szűrtétek le mennyi rajzfilmet néz? Ezek nem rajzfilmszereplők.
2012. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is csinál ilyeneket, már lassan 4 éves, ez szerintem a gyermeki fantázia szüleményei.

A nevek dettó, és nem a meséből szedi, ki tudja honnan..

a labdáshoz is van hasonló, a papucsos sztori pont nincs, de hasonló igen.

Szerintem ezekkel nincs baj, majd kinövik.:)

2012. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pónik Klani, Lani, Ela, Kruni neveket kapták.:DD
2012. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem normális. Az én lányom is szokott néha hasonlókat mondani. Élénk a fantáziájuk. Vagy már ez is baj?
2012. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem néz sok tévét? mi az a kutaka, mire gondolt?
2012. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont az ilyen gyerekek nem néznek sok mesét, hanem használják a fantáziájukat.:)
2012. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2,5 éves lányom is ilyen, és SOHA nem néz tévét.


Dvd-n néz dörmögőék kalandjait, bogyó és babócát, futrinak utcát, meg peppa pig-t. Ma vetem neki egy thomas-t, de még nem nézte.


Sztem teljesen egészséges, hogy így játszik! Sőt, kell is "tegyünk úgy, mintha" dolgokat játszani a másfél-két éves gyerekkel. (Anya taníts engem c. könyv)


Van olyan, hogy majd bepisilek, de amikor mondom, hogy pisilnem kell, felkapja a plüsscicát, odarohan a wc-hez, hogy a Kandúrnak is kakilnia kell, várj anya!. Így megvárom, míg kandúr úr végez :)

2012. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!