Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a pontos neve a bárányhimlő...

Mi a pontos neve a bárányhimlő elleni védőoltásnak? Mik a tapasztalatok? Hogy hatott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:

szia, a pontos nevét nem tudom, de én is vacilláltam, beadták neki, semmi nem volt, képzeld még nem is sírt, pedig mindig ordít az oltásoknál, vállba adják, utána semmi nem volt, egyenlőre egyet adtak be.

Én ezt a kérdést tettem fel nemrég:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. szept. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem hatni fog, fiam most kezdte az ovit, 3év8hós, tavaly oltattuk be. 2 oltás volt.

Lányom , 1,5 éves, most kapta a 2. oltást. Remélem hatékony. Majd kiderül, ha az oviban bárányhimlő járvány lesz.

Egyik gyereknél sem voltak oltási mellékhatások.

9 e ft/oltás , 18 e ft/gyerek.

2012. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ezzel oltották őket:

[link]

2012. szept. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok, ez a pontos neve, most jutott eszemben, hogy itt a második oltás a hűtőben :-)):

VARILRIX (POR ÉS OLDÓSZER OLDATOS INJEKCIÓHOZ+2TŰ)

2012. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát nálunk az oviban mikor járvány volt olyan is elkapta aki be volt oltva

a bárányhimlőből is több törzs létezik és nem mindegyik ellen véd az oltás -- nekem a doki mondta ezt


szal én nem adattam be egyik gyereknek sem

2012. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én beadatam mind 3 gyereknek semmi bajuk nem lett töle.
2012. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
oltás mellett is elkaphatja elvileg a vírust, persze az esélye sokkal kisebb. a oltás lényege, hogy sokkal gyorsabb és enyhébb lefolyású a betegség, hha elkapja, ill. a szôvôdményektôl megvéd.
2012. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ:) Beszéltem a dokinkkal ő is csak ajánlani tudta. Mondta h így is elkaphatja de pár pöttyön kívül nem lesz semmi még láza sem. A húgom és én is nagyon benne voltunk. Tesómnak tiszta heg a háta pedig sose vakarta, 2 hétig nyomta az ágyat lázasan, szóval szerintem megéri.

Oltás után ugyanúgy mehet bölcsibe? Mert mondta a doki h lehet jelentkezik pár pötty és azt elfelejtettem megkérdezni.

2012. szept. 14. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
2 hét az immunizáltsághoz kell.
2012. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!