Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni védőoltást...

Bárányhimlő elleni védőoltást érdemes beadatni? Egyesek szerint felesleges, mert így is elkapja, csak nem olyan súlyosak a tünetek. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én megkérdeztem a gyermekorvosunkat, ő oltáspárti, így beadattam. Sajnos idén ismételni kellett, a doki mondta, hogy ez az új rend, ismételni kell. Szerintem jórészt üzleti fogás is, mert egy oltás 7000 Ft. Nem is a bárányhimlő a veszélyes, hanem a szövődményei, ami az elmúlt években egyre durvábbak. Én beadattam a nagyobbiknak, de a kicsi is meg fogja kapmi!
2009. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jobb ha nem, mert át kell esniük egyszer rajta! És én azt mondom, hogy jobb előbb, mint később! Ráadásul azt hallottam, hogy kisfiúknál pedig kifejezetten jó, ha átesik rajta, így legalább később biztos nem lesz baj a nemzőképességével. Hogy mi az igazság nem tudom, de orvostól hallottam
2009. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A nagybátyám és a nagynéném is orvosok, Ők mindenképp kérték, hogy adassam be a kisfiamnak.

Ugyanis ez már nem az a vírus, ami a mi gyerekkorunkban volt, hanem egy mutálódott, sokkal vadabb, erősebb, sokkal súlyosabb és gyakoribb szövődménnyel jár. A praxisukban sok ilyen gyerekkel találkoznak és mi van ha pont az én fiam az, akinél szövődmény alakul ki? Ugyanis azt nem lehet megelőzni.

Az oltás beadásának további jótékony hatása, hogy felnőtt vagy idősebb korban elkerülhető az övsömör. A gyerekkorban elkapott bárányhimlőt nem lehet teljesen kiírtani, a vírus a gerincidegnél lappang és az immunrendszer legyengült állapotában, ami az idősekre jellemző, övsömörként jelentkezik.

Valóban van aki az oltás ellenére megkapja a betegséget, de azt az oltás által termelt antitestek gyorsan elpusztítják, így csak néhány pötty fog jelentkezni.

Sajnos a lányom gyerekkorában még nem létezett ez az oltás és a végbélnyílásától kezdve a szájpadlásig, hajbőrig, mindenhol himlős volt. 4 évesen kapta el. 3 napon át egyfolytában sírt, az egyik éjjel hajnali 4-kor sikerült 1 óra hosszára álomba sírnia magát. Ezt soha többet!

2009. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát így utólag én is beadatnám!!! Nekem 2 évesen kapta el a lányom és szintén a nunitól szájpadlásáig mindenhol voltak pöttyei!!! nagyon rémesen nézett ki és rettentően szenvedett. Ráadásul nem vakart el egyet sem mégis maradtak hegek(sajna az arcán is)! Szóval lehet hogy sokan mondják hogy "át kell esnie ezen", de kérdem én MIÉRT???Mikor végre sikerült álomba sírnia magát én kezdtem a sírást mert annyira kiborultam attól hogy mennyire szenved és én nem tehetek érte semmit!!! 3 hétig tartott, de SOHA TÖBBET!!!
2009. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A mi doktornőnk is oltáspárti,de ő financiális okkal érvelt:2 hétig legalább otthon kell maradni a beteg gyerekkel és ez így óvodakezdéssel együtt elég rázós lenne.Most ősszel kezdjük az ovit.
2009. ápr. 17. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is beadattam, mert egyre gyakoribbak a szövődmények.
2009. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a jövő héten kapja meg a 15. havi kötelező oltást és ezzel egyidejűleg a bárányhimlő ellenit is beadatom Neki. Szerintem mindenképpen érdemes.
2009. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 2éve adattam be, most 3,5 éves a fiam! Felénk sok szövődményről lehetett hallani! Most volt az oviban iszonyatos járvány szerencsére így megúsztuk, de a mi dokink is azt mondta, hogy ismétlő oltás javasolt! De, ha nem adatunk ismétlőt és elkapja esetleg egy oltással akkor sem lesz olyan durva lefolyású esetleg pár pöttyel megússzuk! Nálunk volt olyan a csoportban aki már volt bárányhimlős egy éve, de nem jött ki rajta akkor rendesen, így most is elkapta és most az egész teste(még a szájában is) tele volt! Miért szenvednének, ha nem muszáj!:)
2009. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!