Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Januártól menjen oviba, vagy...

Januártól menjen oviba, vagy maradjon bölcsiben?

Figyelt kérdés

Decemberben tölti a 3 évet a fiam. Már nagyjából szobatiszta, decemberig még kialakul. Most kezdtük a bölcsit, az oviba felvették januártól.

Ma mondták a bölcsiben, hogy ha jól érzi magát, akkor maradhat és akkor majd szeptembertől menjen oviba.

Mondtam, hogy majd meglátjuk. Ami a bölcsi mellett szól: Kevesebb gyerek van egy gondozóra, jobban főznek, van repeta, addig alszik amíg akar. Viszont az ovi olcsóbb kb 3000 Ft-tal; a tesó is oda jár, ezért csak egy helyre kéne menni reggel és már nagyon várják az óvó nénik (legalábbis mindig mondják ha meglátják).

Sok idő van még addig, de kíváncsi vagyok a véleményekre.


2012. szept. 14. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én erre a tanévbe a bölcsibe hagynám.Nem rakatnám át pár hónapra az oviba.Amire beszokik már majdnem vége is az ovinak.
2012. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de azért a tanév végéig( jún. közepe) még van majdnem fél év. Az szerintem elég ahhoz, hogy beszokjon. Van, aki márciusban kezd.

Végülis még az is a bölcsi mellett szól, hogy ott rövidebb a nyári szünet. De a másik gyerekem felügyeletét ígyis- úgyis meg kell oldanom majd nyáron.

2012. szept. 14. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vinném oviba januártól. Elég nagy lesz már ahhoz, hogy hamar beszokjon, és neked is egyszerűbb lesz.

A bölcsi ellen és az ovi mellett szól még, hogy a bölcsiben nem fog fejlődni már túl sokat, mivel zömmel kicsikkel lesz, énekelnek, mondókáznak, játszanak. Az oviban pedig már a korának megfelelő foglalkozásban lenne része. Ott már sok új dolgot és önállóságot tanulhatna. Én vinném oviba.

2012. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém novemberben tölti a 3-at és ő is mehetne januártól oviba. Mi nem visszük át. Hasonló érveket sorakoztattunk, mint ti, annyi különbséggel, hogy nálunk nincs tesó, és végül úgy döntöttünk, tanuljon meg rendesen öltözködni, cipőt venni (a szobatisztaság nálunk már nem gond), a bölcsiben jobban ráérnek pátyolgatni.

Viszont, ha a tesóval ráadásul egy csoportba is járna, akkor átvinném.

2012. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így gondolom. Az oviról már van tapasztalatom és tudom, hogy sokat fejlődnek, viszont most hogy beleláttam a bölcsi életébe elbizonytalanodtam. Egy gondozónőre 5-6 gyerek jut és tényleg foglalkoznak is velük. Sőt még lehet túlzottan "anyáskodnak" felettük, ami kezdetben jó, de hosszú távon nem biztos.
2012. szept. 14. 14:07
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem egy csoportba, csak "szomszéd" csoportba, de reggel nagy könnyebbség lenne a férjemnek. Ő fogja majd vinni őket.

De sokat van összevonva a két csoport és az udvaron is együtt lennének.

2012. szept. 14. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:

én bölcsibe vinném inkább.golndolj bele,így egy teljesen összeszokott kis csapatba kerülne be,akik már együtt vannak majdnem fél éve.így meg majd együtt kezd egy új csapattal,együtt tanulja meg a szabályokat.én is ebben a dilemmában voltam.most szeptember 9-én lett három a fiam,december 31-ig maradhatott volna a bölcsiben.de inkább vittem oviba szeptember tíztől,mert úgy voltam vele,hogy inkább kezdjen együtt a csapattal.így nem marad le semmiről,nem tud kevesebbet,mire odakerül.viszont a másik részről ott volt,hogy a bölcsit imádta, a gondozónők saját gyerekükként szerették,nem csak gondozták,nevelték is őket,tényleg egy álom volt a bölcsi.de inkább az ovi mellett döntöttem azért,hogy együtt kezdjen a többiekkel

én neked azt javaslom,hogy majd csak szeptemberben vidd oviba

2012. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ neked is.

Vegyes csoport lesz az oviban és már most ismer egy pár gyereket a leendő csoporttársak közül. Most szeptemberben pl. 4 új gyerek érkezett "csak" a csoportba, szóval a nagy része már "régi bútordarab". Nagyrészt az ovis lányom csoporttársainak nagy- és kistesóiból áll a jövendőbeli ovis csoport.

Szóval ez sem könnyíti meg a döntést. De addig még kiderül majd, hogy a bölcsit is hogy viseli.

2012. szept. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!