Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyszülőkről kérdés, igazat...

Nagyszülőkről kérdés, igazat adtok nekik?

Figyelt kérdés

A férjem külföldön dolgozik,mert itt sokáig nem talált munkát és muszály fizetnünk a hitelünket,meg kell élnünk.

Két kisgyermekünk van,a angyobbik óvodás,a kissebbik két éves bölcsibe jár,én visszamentem dolgozni,mert minden fillér számít annyira lecsúsztunk anyagilag a férjem munkanélküli időszakában.


A közelben lakó nyugdíjas nagyszülők eleinte támogattak abban,hogy visszamenjek dolgozni és ígérték,hogy néha segítenek,mert kizárólag rájuk számíthatok(a férjem szüleit nem nagyon érdeklik a gyerekek),aztán ahogy a férjem elkezdett dolgozni már azt mondták ,hogy azonnal szóljak a munkahelyemen,hogy mégsem dolgozom ,hanem itthon töltöm a kissebbik gyermekkel a 3. évet ,mondtam nekik,hogy ez nem így működik,nem lehet játszani az egyetlen biztos munkahellyel a családban,mert a férjem rövid időn belül kénytelen volt külföldön váltani,mivel átverés volt ahol először kezdett dolgozni és a második helyen sem mer elbizakodni ,hogy valóban hosszú időre lesz munkája ,mint ahogyan azt ígérték neki.

Még az is lehet,hogy egyszer csak itthon terem és én egyedül kell fentartsam a családot anyagilag,ha a munkahelyemmel így szórakoznék,hogy visszajövök,aztán mégsem,aztán meg mégiscsak visszajövök,akkor a végén már semmi biztos bevételünk nem lesz majd.


2012. szept. 16. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van abban, hogy nem szabad játszani a biztos munkahellyel. Ha már azt mondtad hogy visszamész, akkor nem lenne jó visszakozni.

Miben kérted a nagyszülők segítségét? Mit "kéne" csinálniuk?

2012. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Abban ,hogy ha a munkából esetleg nem érek haza mire a gyerekek végeznek az oviban,bölcsiben,addig vigyázzanak rájuk,vagy ha betegek és már csak lábadoznak akkor ne kelljen hosszasan táppénzen lenni,mert azt nem tűrik a munkahelyen.


Úgy érzem mostanában,hogy ezerfelé kell osztódnom,legyen jó munkaerő,jó anya,oldjak meg mindent itthon egyedül a férjem nélkül.

2012. szept. 16. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én általában meghallgatom a szüleim véleményét, mert sokszor jó gondolataik vannak, aztán a férjemmel együtt eldöntjük, hogy mi a jó nekünk. Szerencsére a szüleim sem akarnak beleavatkozni a dolgainkba, csak tanácsot adnak.

Szerintem nektek is kettőtöknek kell dönteni. Ti ketten vagytok felelősek a családotokért, a gyerekeitekért.

Az én véleményem egyébként az, hogy ma jobb, ha az ember megbecsüli a munkahelyét. A gyerek sem olyan nagyon kicsi már, hogy ne járhatna bölcsibe.

2012. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Most olvastam a kommentedet.

Próbálj meg leülni a szüleiddel és elmondani nekik, hogy miért nem tudsz otthon maradni és szükséged van a segítségükre.

Bár lehet, hogy ez már megtörtént.

2012. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondták ezt, mire reagálták azt, hogy szólj a mh-en, hogy mégis inkább otthon maradj (ami egyébként ugye mint tudjuk nem működik) ?
2012. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elején így beszéltétek meg velük, és ők elfogadták, ez nem olyan nagy kérés. Nyilván nem napi szinten kell majd segíteniük.

Ülj le velük még egyszer, bár az én apukámnak is nehéz elmagyarázni, hogy a mai világban nagyon nehéz munkát találni, nem lehet ugrálni, mint régen.

Első voltam

2012. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt mondták,hogy sajnálják a gyereket ,hogy hajnalban ki vannak rángatva az ágyukból és nem tudok velük annyit foglakozni,mintha itthonmaradnék még egy évet.


Én elmondtam nekik,hogy soha többé nem akarok olyan nélkülözést a családomnak amikor a férjem fél évig munkanélküli volt és az én maximum GYED -em és családipótlékok voltak a bevételeink.

Még szerencse,hogy maximum GYED-et kaptam ,mert közalkalmazottként rendesen be voltam mindig jelentve és nem minimálbér alapján kaptam a GYED-et.


Még annak is örülök,hogy a két évet itthontölthettem,szép időszak volt...a munkanélküliséget leszámítva,mert az szörnyű volt,az a kilátástalanság,bizonytalanság.

2012. szept. 16. 21:58
 8/13 A kérdező kommentje:

Ők abban a hitben vannak,hogy dől a pénz majd külföldről és nem vagyunk rászorulva az én keresetemre,ezért gondolják,hogy tartassam el magamat a férjemmel.


De egyáltalán nem biztos,hogy a férjemnek hosszú ideig lesz itt munkahelye,én visszajönnék GYES-re aztán jönne haza a férjem két hét múlva ,hogy elküldték...na ezt nem szeretném megélni !

2012. szept. 16. 22:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Németországban dolgozom, és a múlt héten mondtak fel, ez a hónap még megy. Próbamunkát már találtam, de ha elfogy a meló, vagy valami nem tetszik a chéf-nek, már repülök is.

Nehéz kenyér ez, minden centért meg kell szenvedni.

Eszedbe ne jusson otthagyni az állásod.

A vendégmunkással nem kukoricáznak, ha csökken a meló, csökkentik a létszámot.

Inkább tegyetek félre, ha tudtok.

A pénz kevés, a költségek nagyok és minden nap ajándék. A meló meg eszméletlen sok.

Ha jól tudja a nyelvet, nagyobb a sansza.

Egyénileg kissé jobb, de a munkaközvetítős állás olyan, hogy azt mondják, holnaptól öt emberrel kevesebbet küldjön.

Na itt a pénze, fogja. Tünés

Vedd ezt figyelembe...

2012. szept. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, csak a férjem szüleivel. Megbeszéltük, ígértek fűt-fát, mindent megcsinálnak, menjen csak a férjem. Hát most meg leszarnak minket. 3 hónapja van kint a férjem. Amióta elkezdődött az ovi-suli, nem látták a gyerekeket mert ők nem jönnek, én meg azt az 1 hétvégi napot nem utazgatással akarom tölteni, ami 2x2 óra (szombaton ugye vasalás, főzés, a naggyal tanulás, takarítás stb). Persze azt is lehetne hogy hétközben csinálom ezeket este, de valamikor pihenni is akarok, még akkor is ha önző disznó leszek emiatt.

Amikor szó volt róla hogy megyünk mi is, akkor meg ment az érzelmi zsarolás hogy elválasztjuk őket az unokáktól....


Szerencsére van a házban egy család 2 egyetemista lánnyal, velük jóban vagyunk, ők mennek majd értük ha nekem valami közbejön. Csak ezért ugye pénzt kell kiadni. A táppénzt nem tudom megúszni, de ezt tolerálja a munkahelyem.


Én nem maradnék a helyedben gyes-en, beszélj a szüleiddel hogy ez már nem a "régi" világ, hogy a férjed nem keres jól. És vésztartaléknak keress egy megbízható bébiszittert :-(

2012. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!