Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korukig hisznek a...

Hány éves korukig hisznek a gyerekek a jézuskában? A tieid meddig hitték, hogy jézuska hozza az ajándékot? Esetleg mikor kellene már elmondani az igazat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Engem a 8. karácsonyom előtt elvittek a szüleim ajándékot venni, de már sokkal előbb tudtam, hogy tőlük kapom az ajándékokat... :)

15Ł

2010. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Gyereke válogatja. Mi sokáig hittünk benne. Igaz,anyukám azt mondta,hogy csak a rossz gyerekeknek veszi az anyukája az ajándékot. Én magamtól jöttem rá 11 éves koromban. Az öcsém 9 éves volt,amikor megmondta neki az anyukám,és nagyon rosszul esett neki és nem hitte el.

Kell ennyi illúzió a gyerekeknek. A szülőtől máskor is kap ajándékot,és ha tudja,akkor már nem "igazi" neki a várakozás.

2010. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a Mikulás/Télapó hozza,de még hisznek benne.A legnagyobb fiam 8 éves.Tavaly kicsit megingott,de mikor meglátta,h a Miki evett a sütiből és ivott a tejből amit kitettek neki,újra elhitte.:))
2010. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én fiam is kb. 8-9 éves koráig hitt a Mikulásban és a Jézuskában. Nálunk is bevált, hogy a "Mikulás" evett a kitett sütiből és megitta a tejet... A fával kb. 6 éves korában lebuktunk,mert meglátta, de az ajándékokat számára még 9 évesen is a Jézuska hozta... Minden évben hosszú levelet is írt neki :))) Ja! Pedig nálunk van 2 nagyobb tesó is, szerencsére ők se ingatták meg a hitét :)) Aztán ő maga jött rá az igazságra, mégsem okozott neki törést a dolog. Én úgy gondolom, hogy amíg ő akar hinni, addig jobb hagyni. Sokkal rosszabb, ha leromboljuk a kis álmait :)
2010. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányom 11 éves, és abszolut hiszi még, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat. Ugyan az osztálytársai már mondták neki, hogy nincs is Jézuska, de mondta, hogy szerinte hülyék, mert nekünk nincs annyi pénzünk hogy ennyi ajándékot tudjunk venni..
2010. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Ja, még annyit, hogy mi megbeszéltük, hogy nem fogjuk felvilágosítani, hogy - na kislányom, akkor tudd meg, hogy nincs is Jézuska! Valami olyasmit gondoltunk ki, ha megkérdezi, hogy akkor van-e, vagy nincs, akkor azt fogjuk válaszolni, hogy az a lényeg, hogy hiszünk-e benne. Ha ő úgy hiszi, hogy van Jézuska, akkor legyen nyugodt, mert van valahol..
2010. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 7 éves koromig hittem, de aztán elsőben a taníntó néni "elárulta". Nem tudom, már, hogy volt, de a lényeg, hogy ő "árulta el" [nem tudom, az osztályomban hány gyerek hitt még akkor benne]
2010. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Jézuska van. Hisz vallásosan neveltek. De, sosem mondták, hogy a Jézuska hozza az ajàndékot. Hiszen karácsonykor Jézus születésére emlékezünk, ez a szeretet ünnepe a családban, ennek jeleként ajándékozzui meg egymást és az ünnep örömére fát díszitünk. Én is igy fogom tanitani, nem fogom azt mondani, hogy a Jézuskától vannak az ajándékok.
2010. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én 3 éves voltam mikor megláttam, hogy anyukám és a nővérem kiveszik a ruhásszekrényből az ajándékomat és a fa alá teszik. Mondjuk előtte se hittem benne mert senki nem mondta, de igazából nem tudtam hogy honnan van az ajándék, de azóta tudom :)
2010. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Remélem, hogy életük végéig fognak benne hinni, mert hogy Jézus van és lesz. Mi ebben hiszünk.

Más kérdés a karácsony és az ajándékozás, nálam még a nagy gyerek is kicsi (2 éves), szerintem nagy felvilágosítás nem lesz. A fa díszítést most sem tartottuk nagy titokban, az ajándékok persze a Jézuskától voltak. Azt gondolom, valamikor óvodás vagy kisiskolás korukban elmondjuk, hogy igazából egymást ajándékozzuk meg (majd velük is készítünk közöse ajándékot pl a nagyszülőknek), de azt is megbeszéljük, hogy a játékokra a pénz mégiscsak valamilyen formában a Jézuskától van.

2010. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!