Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamról szeretném...

2 éves kisfiamról szeretném elkezdeni levenni lassan a pelust. Mivel próbálkozzunk, bilivel vagy inkább wc-szűkítővel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy ki hogy csinálta ezt, inkább bilivel próbálkozzunk, és ha igen, akkor hogyan, mikor? vagy talán egyből jöhet a wc?:-) Köszi a választ mindenkinek, aki már ezen túl van.
2008. máj. 16. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

szrintem próbáld a wc-re szoktatni.Annának nagyon tetszett,mikor sikerült belepisilni,és látta.utánna lehúzhatta a wc-t(segítséggel.)Sürün kell öt ke´rdezni,hogy nem kell e pisilni??hajlamosak ja´ték közben elfelejteni.

2008. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Mi még ott tartunk, hogy nem tudja jelezni, ha kaki van a pelusban...ha megkérdezem, hogy "van kaki?" , akkor bólogat, hogy van....ha meg utána úgy kérdezem, hogy "nincs kaki?", akkor meg rázza a fejét, hogy nincsen.:-))

Úgyhogy még nem tudja jelezni, ezért nem tudom, hogy hogyan csináljuk? Napközben próbáljam meg levenni róla a pelust és hagyjam úgy egy darabig? vagy ültessem wc-re, ha szívesen ráül? Nem szeretném elrontani ezt az egész szobatisztaság dolgot....

2008. máj. 16. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sz´vesen ra´ül a wc-re,akkor próbáld igen gyakrabban,kicsit szórakoztathatod is.Ha egyszer "elkapjátok",utánna könnyebb lessz.nyugodtan vedd le róla gyakrabban a pelust.úgy is jön a meleg.

esetleg ha van udvarotok,kertetek,akkor ott meg nyugodtan játchat pelus nélkül.

Sok sikert.

2008. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A fiammal 2,5 évesen kezdtük elhagyni a pelust. Először csak délután 5-7ig. Csak kisnadrág volt rajta és alsónaci nem, mert mert épp elég volt, ha egyet is le tudott húzni magáról. Mi bilivel próbálkoztunk és ha pisi ment bele, akkor a kisfüzetébe egy matricát ragaszthatott bele. Az órát eléraktam és 10-15 percenként, ha kellett, ha nem, akkor is szaladtunka a bilire, matrica... De lassan eltelni látszott 1 hét és az én fiam még mindig bepisilt a bili helyett a nadrágjába. Kész! Feladom! Azt mondtam, na jó még ezt a hetet végigcsinálom, de utána abbahagyom és majd egy kis kihagyás után folytatjuk. Rá kb 1-1,5 napra leesett neki, hogy az Anya mit is szeretne tőle!! Pedig már alig volt tiszta nadrágja és én már majdnem feladtam!! Mindez január elején!!! Amikor így már délutánonként a bilibe sikerült pisilni, akkor reggel is néhány órára lehetett pelus nélkül és nagyon élvezte! Eltelt 1,5-2 hónap és a délutáni alvásnál sem volt pisis a pelusa, onnantól ő már nagy fiú volt és csak éjszakára kellett neki a pelus. Egyszercsak, kb 4-5. hónap után már éjszaka is száraz maradt a pelusa és többet nem is kellett neki..

A kislányom 2 évesen kezdte el és kb 3 hónap alatt teljesen szobatiszta lett, neki kicsit gyorsabban ment.

Sok kitartást hozzá!!!

2008. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiúknak legtöbbször több idő kell, és később érnek meg rá.

Mi először megmutattuk a bilit, elmondtuk, mire való, ráülhetett stb., ugyanígy a WC-t is kipróbálta, megértette, hogy a nagyok ebbe pisilnek stb.

Aztán próbaképpen levettük a pelust, kapott alsónacit, amikor becsurgott, tapasztalta, hogy az biza folyik a lábán végig, teljes átöltözés stb. ez ment kb 15 percenként, 1 óra múltán azt mondtam, még nem érett, hiszen nem tudja hosszabb ideig vissztartani a pisit.

Vártunk 1 hónapot, újra próba, végül 2,5 évesen jutottunk el oda, hogy nagyjából vissza tudta tartani és tudott szólni, de még voltak balesetek...

Ja, és rábíztam, hogy a bilit vagy a WC-t választja.

2008. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az "okosak" azt mondják azért kell a bilivel kezdeni, mert a gyerekeket megrémísztheti "tátongó mélység" a wc-ben, illetve, hogy nem ér le róla a lába. a bilire meg ugye akár magától is rá tud ülni, ha rájön a dolog ízére.
2008. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én a zenélő bilit pártolom,nekünk is az volt és nagyon tetszett neki amikor megszólalt.
2008. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bilííí(L)
2008. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!