Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4. napja belepisil a bilibe,...

4. napja belepisil a bilibe, de csakis este fürdés előtt! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kislányom nemsoká 2 és fél éves.Eddig hatalmas tiltakozással volt a bili ellen.1-2 hete azt játszotta,hogy mikor belemászott a fürdőkádba,megállt és belepisilt a vízbe.4 napja a kád elé tettem a bilit és mondtam neki,hogy mielőtt bemászik,előbb üljön rá és abba pisiljen.Rá is ült és bele is csorgatott,és nagyon tetszett neki :)...azóta is minden este mikor megyünk fürödni már rohan a biliért,hogy belepisiljen.VISZONT semmikor máskor nem hajlandó :(Tehát ha napközben kérdezem tőle,hogy menjünk e pisilni a bilibe,azonnal tiltakozik és elrohan?Hogyan kell tovább haladnunk,hogy ne csak este fürdés előtt akarjon belepisilni?

2012. szept. 18. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni. Napközben hagyd elől a bilit, kérdezgesd, de ha nem akar belepisilni,akkor ne erőltesd. Még nem érett a szobatisztaságra. Az erőltetéssel csak rontasz a helyzeten.
2012. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ááááááááá eszemben sincs erőltetni :)

Csak meg szoktam kérdezni tőle többször ,hogy van e kedve ...de sosincs :(

2012. szept. 18. 07:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Még kérdezősködnöd sem feltétlenül kell. Tudja mire való a bili, tudja használni, engedd, hogy a saját ritmusában haladjon.
2012. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

erőltetni nem kell

nekünk az volt az áttörés mikor a játszozás közben engedtem h a fűbe pisiljen kint a kerítésen kívül mikor kellet neki

azt mindig jelezte h mikor kell pisilnie


1 hét után nem kérte a pelust ha elmentünk valahova rá két hétre otthon sem kellet neki már

igaz ö inkább wc-be pisilt mint bilibe

2012. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne kérdezd gyakran, mert megútálja!

Ez már haladás hogy este bele pisil, nálunk is így volt, de még egy jó hónap kellett, hogy nappal is ráüljön! Majd 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett!

Reggel mikor levettem a pelenkát, majd 10-11 körül, majd elalvás előtt, majd mikor felkelt délutáni alvásból,majd délután mikor megjöttünk a játszótérről, és este fürdés előtt kérdeztem kell-e pisilni, oda vittem a bilit.

Szóval 2-3 óránként, hogy ne egész nap csak a bilit hallja.

Majd mikor napközben is ráült, akkor kész, nincs többé pelenka!

Ha bepisil Felmosom átöltöztetem, elmondom neki nem baj, de legközelebb a bilibe pisiljen, mert minden csupa pisi lesz! Volt hogy napi 4-6x bepisilt!

Na itt felgyorsúltak az események, és 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, rajta hagytam a pisis ruhát míg felmostam, hogy érezze rossz az neki ha bepisil!

2012. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor türelmes leszek :)

nem kérdezem túl gyakran,csak mondjuk alvás előtt,meg délután indulás előtt...de még nem akar,bár tegnap alvás előtt délben rácsücsült,de mondta,hogy most nem kell neki...tele is volt a pelusa,úgyhogy biztosan tényleg nem kellett neki,mert még alvásból is száraz pelussal kelt fel...

2012. szept. 18. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!