Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Fényevő" gyerekek anyukái!...

"Fényevő" gyerekek anyukái! Mikor kezdett el a gyermeketek normálisan enni?

Figyelt kérdés

Sosem volt egy jó evő a lányom. Evett, de nem eleget. Bár, ők tudják, hogy mégis mennyi kell nekik, de 3 kis katonás kenyértől nem hinném, hogy jól lehet lakni.

Főleg nem főétkezésnél pl. ugyanennyi főzelékkel vagy bármi mással.

Sok félét kóstoltattam már vele. Sok dolgot szeret külön - külön, de azokból sem eszik sokat.


Eddig még a sajtra tudtam azt mondani, hogy töménytelen mennyiséget képes megenni belőle, de mostanra odáig jutottunk, hogy az sem kell neki sehogy sem.


Szóval, amolyan "fényevő" a 14 hónapos gyerekem.

Érdekelne, hogy mégis mikor jön el az az idő, amikor óhajt enni is.


2012. szept. 18. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem 3 ból 2 fényevő:)) És azt tudom mondani hogy nekünk pont 14 hónapos kortól olyan 3 ig volt a legrosszabb. Dackorszakban amúgy is hajlamosak a jól evők is dacolásra használni az egész evés témakört. Ezt kérem, ezt nem kérem, fúj, mégse azt kérem, kiborítja kiönti feláll az asztaltól tehát mindent elkövet hogy ott is nekifeszüljön akarat ügyileg a szülőnek. Tudom mert a lányom (középsőm) most 3 éves és ő nagyon jó evő volt kicsinek is és most is de 2 évesen egy katasztrófa volt az evés.

A legnagyobbam (fiú) iszonyú rossz evő volt csecsemőnek IS kisgyereknek IS . Most 6 éves, és az oviban javult meg az evőkéje ott nagyon sok mindent megeszik! Persze úgy hogy ha tízóraizik és ebédel akkor tuti nem uzsonnázik. Vagy ha nem tízóraizik mert nem fogára való akkor csak ebédel és uzsizik.

Itthon sem válogat annyira és egész normál adagot megeszik már. Egyértelműen a közösségben javult meg.

Most sem egy zabagép persze és vékony is de már közel sincs úgy mint kicsinek amikor p. 16 hónaposan is egy darab bébiételnyi mennyiséget evett egész nap meg reggel este 2 deci tápszert. És ennyi. mellette vizet ivott tehát nem az vette el az étvágyát.

Egy időben a multikid vassal nevű szirup bevált nekünk egy darabig jól evett tőle.

2012. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi a vitacolar szirupot használunk, de általában azzal is harcolunk, hogy bevegye.

Nem nagyon szereti, bár nem csodálom, valami bűn rossz.

2012. szept. 18. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy védőnő ismerősöm, akinek 2,5 éves a lánya. Ő mesélte, hogy otthon alig eszik a gyerek, azt a pár falatot is csak akkor, ha anya eteti. A bölcsiben meg viszi a csapatszellem, ott önállóan eszik, és farkasétvágya van. Sejtem, hogy nem nyugtatlak meg azzal, hogy majd a közösségben változik, mert az messze van. Én sem voltam jó evő. Anyukám mesélte, hogy nagymamámmal meg az ikertestvérével együtt 3-n főztek nekem, csak egyek már, de nem. Szégyellte magát a tanácsadáson, mikor le kellett öltöztetnie, mert csupa csont és bőr voltam. Nekem általános iskolában jött meg az étvágyam. Remélem nektek nem fog ilyen sokáig tartani. Annyit tudok tanácsolni, hogy ne add fel, előbb utóbb enni fog rendesen. Nem lehet könnyű neked, és egyszerű dolog nekem itt osztani az észt. esetleg egy kis savanykás kovászos uborka délelőtt, vagy savanyú alma, télen narancs, mandarin, amit tudok javasolni. A fiamnak ezek mindig farkasétvágyat csináltak.

Lenne egy kérdésem.

2012. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-s vagyok. Nem írtam le a kérdést :-) Nincs véletlenül túl gyakran szorulása? A fiamnak vannak időszakai, mikor nehezen tud kakilni, ilyenkor kevesebbet is eszik. A fent említett savanyú dolgok, vagy egy jó kis rostos gyümölcslé pl: 100%-os alma segít neki. Utána már visszatér az étvágya is.
2012. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a nagyobbik fiam,jövő hónapban lesz 4éves.amíg el nem indult-addig evett normálisan...azóta szinte semmit,és abból is keveset,bundáskenyér,és tészta.az őrületbe tud kergetni vele,hogy csak sima tésztát vagy sima kenyeret kérek!!!!

pedig míg kisebb volt a kolbásztól a rántott húsig mindent megevett.az oviban azt mondják nem ő a legrosszabb evő-és tény valamitől hízik is-de akkor is siralmas.nagyon sok tejet,aktimelt iszik,és egy fajta pudingot....

a kisebbik meg állandóan eszik.-

fogzással hogy álltok?nekem a kicsi akkor nem akar enni,mikor fogzik

2012. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vitacolant szerintem ne adj neki, nincs ogyi száma, tehát nem vizsgálják be rendesen, időről időre.

Eg hónapja Béres cseppet szed a fiam, azóta hízott másfél kilót, és eszik rendesen, pedig előtte ő is fényevő volt:)

2012. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem 3 gyerekböl 2 fényevö 8,5 fiam itthon alig eszik fötételt csirke nagets,zizu,sajtostészta,ezek a kedvencei meg az éds dolgok és a joghurt,és gyümölcs, az iskolában meg vagy eszik vagy nem ,nem sokat javult az evökéje az ovoda,és iskola között.10 éves kicsit javult de még mindig sovány nagyon .
2012. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!