Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Későn beszélő gyerekek anyukái...

Későn beszélő gyerekek anyukái! Mikor kezdett el beszélni gyermeketek? Láttok valamilyen hátrányt abból, hogy később kezdte a beszédet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Most 3 éves, most kezdett el beszélni.

Egyenlőre még inkább szavakban, de már előfordul 1-2 mondat is.

Annyi hátránya van, hogy nem tudja magát rendesen kifejezni, emiatt néha frusztráltnak látom Őt.

Az is idegesíti, hogy ha nem értjük meg mit akar, ezért legtöbbször még activity-zik.

Szerintem nagy hátrány még hogy kimaradt a mi ez?, miért? korszaka. Én próbáltam/próbálok mindent elmagyarázni mi micsoda, miért ilyen, mi fog történni stb., de nem tudhatom mire kíváncsi igazán. Ami nekünk már természetes, az nekik új, és a fantáziájuk határtalan.

Pl. tegnap este mondta:

-Ő:kutya

-én: van már 1 kutyád, ott van az udvaron (Labrador)

-Ő: 2 kutya, kicsi

-én: két kutyát szeretnél?

-Ő: igen

-én: az egyik legyen kicsi?

-Ő: igen

-én: jó majd, ha apa hazajön megkérdezzük lehet-e még kutyád jó?

-Ő:jó

-Ő:kettő, három, négy, öt

-én: tessék?

-Ő: egy fekete,kettő piros, három szürke, négy sárga

2010. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A kislányom 2 éves 2 hónapos, még mindig nem igazán beszél. Én viszont látom előnyét is az activity-nek, mert ezáltal más képességei viszont jobban fejlődnek. A beszédet meg majd behozza.
2010. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3 éves. 2és fél éves koráig egy kivehető, vagy érthető szava se volt, csak gajdolt, nem igazán értettük.Aztán közösségbe került. és ugrásszerűen változott mindenben, most 3 éves, mondatokban beszél, persze rengeteg beszédhibával. Én mondjuk látom hátrányát, sokszor nem értjük mit is szeretne, activity megy nálunk is, de azért látom rajta hogy frusztrált ha nem találjuk ki épp mit akar az "Apa autó" szerkezetből kihozni:)) Hogy apa elment az autóval? vagy be szeretne ülni apához az autóba? vagy kérdezni akarja hova ment apa az autóval? Szóval nehéz, illetve más gyerekek se szívesen játszanak vele (bár tudom ilyen korban még annyira nem is egymással játszanak inkább egymás mellett) de amúgy egy barátkozós, nyitott, kedves személyiség, mégis mindig kivül reked a játékokon, mivel senki se érti mit akar...

Lehet hogy később ebből lesz előnye, de ezt még nem látom, egyenlőre csak rossz érzés hogy egyedül játszik :)

2010. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Az én kisfiam 3,5 éves és még most sem beszél igazán.Egy-két érthető mondat de a nap nagy részében halandzsál!!Nem tudom mikor fog majd érthetően beszélni én sem,de nála is azt vették észre,hogy sok dologban/pl:mozgásfejlődésben/meg előrébb jár mint a kortársai.
2010. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia, látom vannak akinek jóval később kezdett el beszélni a gyereke, de az én fiam is a "később" beszélők közé tartozik. 2 és fél évesen kezdett beszélni, 3 évesen az oviba még babásan beszélt, igazán csak én értettem (idegeneknek fordítottam :) ) De pár hónap múlva egyre többet beszélt. Aztán 3 és fél évesen elküldtek hallásvizsgálatra, ahol kiderült, hogy szükség volt mindkét fülbe tubust tenni, és kivenni az orrmanduláját. Onnantól kezdve nagyot fordult a világ. Nagyon sokat, választékosan és szépen beszél. Nálunk a hallással volt gond, emiatt nem beszélt, vagy legalább is nem szépen, nem helyesen mondta a szavakat. Most 4 és fél éves és semmi hátrány nincs :)
2010. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A szomszédom fia 3,5 éves koráig alig tudott pár szót. Kettőtől 3,5 éves koráig semmit sem gyarapodott a szókincse. 6szó. Már 4 múlt, de alig érthető a beszéde. Nem tud sem verset, sem mondókát, sem énekeket. Nagyon le van maradva a kortársaihoz képest. Az óvodában rendszeresen mellőzik e miatt. Ő volt mindíg az egyetlen, akinek nem kellett ünnepekre tanulni a műsort. Ebből kifolyólag több más dologban is le van maradva- zene, matematika, környezet ismeret. Hiszen nem tudja magát kifejezni, mellőzik, így ráun, nem érdekli, és emiatt kiborul. Nehezebben tud kapcsolatokat teremteni. Talán iskolás korára behozza a lemaradás egy részét. Bár őszintén mondom, nem hiszem. Nyilván 20 év távlatából majd azt mondják, hogy semmi hátránya nem származott belőle, hiszen csak belejött.
2010. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

de nem értem, hogy akinek még 2-3 -3,5 évesen se beszél a gyereke, az miért nem viszi orvoshoz?!

én már akkor aggódtam, amikor 16 hónaposan csak pár szót mondott...

2010. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kislányom 1,5 éves és még egy szót sem mond, de mindent megért. Én is aggódom érte, de a doki és a védőnő is azt mondja, hogy csak lusta. A hallása biztosan jó, mert sokszor hamarabb meghall dolgokat mint én, pl. hogy apa hazaért :-)
2010. okt. 12. 20:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Hova lehet érdemes elvinni a gyermekedet, ha esetleg aggódsz, hogy le van maradva?
2010. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.

Ha érzed, hogy le van valamiben maradva,a korai fejlesztőbe ellehet vinni.

Felsorolom mi hol voltunk már eddig vele:

Neurológus

Hallásvizsgálat (3X)

EEg vizsgálat

Korai fejlesztő

BHRG központ(Tsmt-t csinálunk)

Logopédus (most is járunk)

Sóbarlang (most is járunk)

Cranio-sacralis terápia (most kezdtük)


Illetve jár óvodába, és itthon is sokat foglalkozom vele.

Kap még halolajat, és az édességet minimalizáltuk.


Ahová még érdemes elmenni, de nem voltunk még az a Fővárosi Beszédjavító Központ.


Mivel neked még egészen kicsi a lánykád, nem hiszem, hogy már vinned kéne vizsgálatokra. De a TSMT-t ajánlom!!!

Inkább otthon csináljatok beszédfejlesztő gyakorlatokat.

Ha meg van az Anya taníts engem c. könyv abban elég jók vannak. ( ha nincs meg írj, és elküldöm)

Plusz sokat mondókázzatok, valamilyen mozgással egybe kötve.


Annak idején mikor az én lányom is ennyi idős volt mindenki nyugtatott, hogy nem lesz baj. Hát lett.

Bár ne hallgattam volna rájuk, mert minél korábban elkezdődik egy fejlesztés annál hatásosabb.

2010. okt. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!