Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejtetű ellen melyik a legjobb...

Fejtetű ellen melyik a legjobb és kímélőbb szer megelőzésképp?

Figyelt kérdés
A kislányom most kezdte az ovit, az óvónők azt ajánlják mindenkinek, hogy megelőzésképp használjunk minden héten fejtetű elleni szert. Ti mit gondoltok erről? Részben jogosnak tartom, de féltem, hogy ha folyamatosan mosom ilyennel a lányom fejét, tönkreteszi a haját. Érdekelne, hogy nektek mi vált be, sampon, spray vagy valami másféle szer? Tapasztalat ezzel kapcsolatban?
2012. szept. 19. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Neemoxan. Keress rá a neten. Amúgy nagyon jó. Irt is, meg megelőzésre is használható. És ami nagyon fontos, egyáltalán nem büdös, mert nem vegyszeres, hanem növényi hatóanyagokat tartalmaz.

Olcsónak nem olcsó, de több alkalommal elég egy kis flakonnal.

Mi kipróbáltuk, mert sajnos a suliból hazahozták a tetvet, és egy kezeléssel leirtotta a serkéket is. Azóta használgatjuk megelőzésre.

2012. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyet mond az óvónő vagy nagy a baj, vagy a tudása kevés...Ne használj megelőzésképp "tetű elleni szert", arra akkor van szükség ha már tetű van a hajban, azon kívül,hogy tényleg tönkre is tudja tenni a fejbőrt, meg a hajat, nagyon drága is! Amit én ajánlani tudok (ez sem olcsó) viszont hatásos! Rausch fűzfakéreg sampon. Gyógynövényes és az élősködők ellen védenek. Én úgy használom a lányaimnál, hogy megmosom a hajukat a hagyományos samponnal, ezzel meg másodszorra és kicsit rajta is hagyom. Amit még érdemes csinálni, megmagyarázod a gyerekednek, hogy ne dugja össze senkivel a buksiját, ne vegye fel más sapiját, ne használja más fésűjét és persze az övét se használja más kisgyerek. ha hosszú a haja kösd össze!
2012. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van olyan szer, ami egy kezeléssel leírtja az egészet, akkor minek megelőzni? Megveszitek, ha elkapja véletlenül. Ilyet se hallottam még.

Harmadik éve ovis a lányom, sosem volt tetves.

2012. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én azért próbálom megelőzni, mert kb. hetente hoznák haza. Vannak ugyanis szülők, akik tojnak az egészre, és simán elengedik a gyerekeket tetvesen a suliba. Így elég a gyerekeimet kezelni (nem árt a fejbőrüknek, hajuknak, mert gyógynövényes), és nem fertőzik végig az egész családot.

Persze nem folyamatosan csináljuk, hanem amikor éppen fellobban a járvány.

Nálunk az ovi is elég gáz volt. Az óvónénik komoly ügyet csináltak abból, ha tetves lett a gyerek, az ÁNTSZ-től kellett igazolást kérni, hogy mentesítve van, addig nem engedték be. Ehhez képest elég gyakran tört ki járvány. Ráadásul elég gáz beszólásokat kaptak a szülők, pedig igazán nem tehettünk róla, hogy megfertőződött a gyerek. Hát elkezdtem megelőzni, azóta nyugi van.

2012. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem második, hanem első voltam.
2012. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem. Ezt nem tudtam.

Akkor úgy látszik csak minket elkerül... :o)

2012. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat segítettetek!
2012. szept. 20. 08:47
 8/8 anonim válasza:
Olyan szer, ami használatával teljesen megnyugodhatsz, hogy nem fogja a tetű megtalálni a gyereket NINCSEN. Én is kentem mindenféle vacakkal a lányom haját megelőzésképp. Az iloolajokat is kipróbáltuk, de hiába. Ha összeér a hajuk játék közben, vagy bármikor egy kis időre elkapja. Viszont arra az esetre, teljes szívből ajánlom a hedrint, nekünk az segített!
2012. nov. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!