Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy 2 éves...

Mit tehetnék, hogy 2 éves kisfiam este magától, egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Sajnos születése óta mindig altattuk. Mikor picúr volt, evés közbe elaludt, később vagy járkáltunk vele, vagy a kiságy mellett ültünk és fogtuk a kezét, vagy babakocsiban altattuk. Kb 4 hónapja már ágyban altatjuk (nem rácsosban alszik már), de magától nem hajlandó aludni, pedig álmos. Legalább 30-40 percet ott kell mellette ülni, vagy feküdni, közben túrja magát, forgolódik, ráfekszik a kezemre. Mesélni és énekelni nem tudok, mert ilyenkor nagyon boldog lesz, hogy még beszélek hozzá, csak felébred, hogy játék van. Sokszor, ha altatót énekelnék, elkezd velem ő is dudorászni. Az válik be a legjobban, ha csak fekszem mellette, meg sem szólalok, és fél óra után, ha már kiforgolódta magát,álomba zuhan. Ez kb fél 10 körül van, és alszik utána reggel fél 8-ig. A legérdekesebb az, hogy ezt csak velem és az apukájával játsza el, napközben a bölcsiben azonnal elalszik egyedül, illetve, ha néha este nagyszülők altatják, nekik simán 5 perc alatt elalszik. Gondolom, velünk azért nem akar aludni, mert minél több időt szeretne velünk tölteni. Mit tegyek, fog ez nagától változni, vagy nekem kell tenni valamit? Pl időnként menjek ki a szobából, hátha elalszik? Ha elkezd sírni, visszamenjek, vagy legyek következetes?
2012. szept. 19. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
játékszernek néz játszópajtásnak néz téged este azért szórakozik ennyi ugy véem nálunk is ez lenne csak hogy nálunk20 órakor gyerekszoba mese 20 óra 30 villanyoltás csöndbe vagyok ott fekszem odabújik és alszik 10 perc alatt ha a lámpa égne éjfélkor aludnánk csak el
2012. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Aztán egyik este rám jött a hasmenés (bocs). Így nem tudtam mellette lenni, 2 kör között benéztem rá. Aztán egyszercsak mentem, és ő aludt. Onnantól kipróbáltam, hogy nem maradok ott vele. Ha kijön, visszaküldöm, ha sír, bemegyek, megsimogatom, és mondom, hogy aludjon szépen. És azóta sokkal könnyebben alszik el. Forgolódik, magyaráz, aztán alszik.
2012. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez annyira nem "érdekes",hiszen így szokta meg, ehhez ragaszkodik.

Szerintem ne taktikázz, nagyfiú ő már,beszéld meg vele.


MOndd el neki, hogy anyának esténként ez így kényelmetlen, és hogy ezentúl nem így lesz, hanem így és így.


Találd ki, hogy hogy szeretnéd, illetve hogy mi az, amit jó esti rutinnak tartanál. esetleg vázolj fel két féle verziót, amiből egyet kiválaszthat ő. És ezután mindig úgy csináljátok, ahhoz ragaszkodjatok.

Pl. elmehettek együtt venni valami alvó állatot, vagy rongyot, vagy amihez kedve van. Aztán legyen egy mese, ha kell egy éjjeli fény a konnektorba.

2012. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!