Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hány éves korában engednéd...

Hány éves korában engednéd meg a gyerekednek hogy letegye a jogsit autóra ha nem lenne korhatáros?

Figyelt kérdés

Sokan vannak akik épphogy betöltik a 17et és már teszik is le a jogsit.

Erről jutott eszembe hogy vajon van olyan szülő aki ennél is hamarabb engedné a gyerekének ha lehetne?


2009. okt. 31. 06:21
 1/6 anonim válasza:
hát nálunk 18 a korhatár. igaze külföldön nem lehet lerakni jogsit? mert szlovákiába rossz hogy csak 18 én 17- en akarom. De az unokatesóm azmondta, hogy ő 16 évesen megy és 17 lesz mire lesz jogsija az lehet így?
2009. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy valaha lesz gyerekem, megrögzött agg tipusú f*szi vagyok, De ha lenne akkor minél hamarabb

Persze, én megengedném neki akár már 14 éves kora körül, mikor robogóra teszi le sokam, szerintem má nyugodtan mehetne akkor kocsira is.

2009. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

18 alá semmiképpen nem engedném a korhatárt.

De nem biztos,hogy húzni kéne egy ilyen éles határt, egyénileg kéne eldönteni, hogy ki az, aki képes úgy közlekedni, hogy másban nem tesz kárt!(akik disco után a fán vannak.. így jártak, hülyék voltak, viseljék a következményt)

Sokan 20 évesen is ostobák ahhoz, hogy normálisan közlekedjenek, és mivel sok gyerek a számítógépes játékokon nő fel, azt hiszik, hogy az utcán királykodni kell, nyomni neki, hogy tapad-e vagy nem az egy kérdés, de mi van ha előbukkan valaki?!

Ha normális családi hátteret kap a gyerek és nem azért akar vezetni, hogy a haverokat besz***sa, meg majd ő lenyom mindenkit...

Szóval szerintem ez nem határozható meg életkorban, sok embernek van jogsija, aki 20-25-30 éves vagy még töb és nem való közútra!

2009. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen személytől függ. Vannak olyan gyerekek, akik még 17 évesen sem képesek bemenni egy boltba és megkérdezni az eladótól, hogy hol találja ezt vagy azt, nem képesek mondjuk egy diákszövetkezetbe egyedül elmenni, hanem anyuci-apuci kísérgeti őket, telefonálgat helyettük és intézkedik helyettük. Hány olyan emberke van (én is itt dolgozom azért tudom), akik helyett betelefonál a szülő az autósiskolába, hogy "kislánya", "kisfia" jogosítványt szeretne. Elkíséri a gyakorlati órákra, ha nem tud megjelenni egy oktatáson, helyette mondja le, stb. Az ilyen miért lenne arra elég érett, hogy egyedül autót vezessen? Minden egyes közlekedési szituációban felhívja anyut vagy aput, hogy most mit is kell tennie? Okoz egy balesetet, akkor majd a szülők elintéznek mindent helyette? Az a baj, hogy manapság a jogosítvány nem szükséges sokaknak, hanem jól fel lehet vágni vele az osztálytársak előtt, jó csajozós duma stb. Tisztelet a kivételnek!!!
2009. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Párom anyukája szerint az ember csak 20 éves korára érik meg a jogosítványra, éppen ezért a párom csak akkor tehette le. Igazából én 17 évesen kezdtem el és most, lassan 20 évesen fejezem be (minden sikerült elsőre csak kihagytam másfél évet) és valahol tényleg azt érzem, hogy valóban most értem csak meg rá.

Persze van aki még 20 évesen se, de nekem a 17 nagyon fiatalnak tűnik.

2009. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20. addigra lehet több felelősségérzete lenne mint 17 körül.
2009. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!