Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislánynak el lehet...

2 éves kislánynak el lehet mondani s hogyan hogy a nagyapja meghalt akit imádott?

Figyelt kérdés
illetve egy ceremóniával egybekötözött hamvasztásos temetés kb mennyi ideig tart?
2012. szept. 20. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
én tuti nem mondanám el. Fel sem fogná mit jelent amit mondasz neki, csak jól megkavarod a kis gondolataid. Kicsi még ő a halál fogalmához.
2012. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Egy 2 évest még teljesen felesleges ilyennel terhelni!
2012. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ő nyelvén elmondanám neki.


Mit mondasz neki ha keresi? Értem én, hogy nem jó ilyen korán a halálról beszélgetni vele, de valahogy meg kell neki értenie, hogy a papa már nem jön vissza. Az se jobb, ha a kicsi buksijába saját gondolataival arra jut, hogy a papa nem szereti és cserben hagyta őt.

2012. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én valami olyasmit mondanék,hogy a papa nagyon öreg volt, elfáradt, mert hosszú élete volt és sokat dolgozott és elment megpihenni az angyalok közé. ezt sztem egy két éves is megérti. nem kell kimondani a szót, hogy halál,amit nem is ismer és nem tűnik megrázó dolognak,hogy a nagypapi pihen. viszont meg lehet vele értetni,hogy mért nem jön vissza.
2012. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. szept. 20. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves volt amikor meghalt a mamája. Mi azt mondtuk neki, hogy a mamája mostantól kezdve a csillagok között van, és onnan figyeli őt. A temetőbe kijön ő is velünk,meg dobunk a Tiszába virágot együtt. Igazából még ő sem érti. De az ő kis szintjén elmondtuk, hogy a mama itt van a temetőben, a lelke pedig a csillagok között.
2012. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a temetésre ne vidd ki. Én sem vittem ki. Utolsó voltam.
2012. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16 hónapos volt a lányom, amikor anyósom meghalt. Amikor kereste, azt mondtam eleinte, hogy az angyalok közül figyeli, aztán később a dédimama mondta, hogy a temetőben alszik. Azóta ezt tudja, hogy beteg volt, és elment csicsikálni a temetőbe. Most 3,5 éves.
2012. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!