Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól nem alszik nappal a...

Mikortól nem alszik nappal a gyereketek?

Figyelt kérdés
Másfél éves lányom nem akar aludni napközben
2012. szept. 20. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy 6-7 éves korukig szükségük van egy rövidebb alvásra nappal, nem véletlenül van alvás még az oviban is. De persze ez gyerekenként változó. Én sem aludtam már két évesen délután, és tényleg nem is volt soha nagy az alvásigényem.

Szerintem nálatok lehet, hogy ez csak átmeneti állapot. Ha nem akar aludni, akkor legyen simán csendes pihenő, amikor be kell menni az ágyba, vihet játékot, vagy valamit, de kicsit pihenjen le. Ha pár hét múlva is fennáll ez az állapot, akkor lehet, hogy tényleg ilyen kis alvásigényű kislányod van.

2012. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam decemberben lesz 6 éves, és ha nem jön közbe egész napot program, akkor pihen minden nap 2 órát. Jót tesz neki és sokszor elalszik még. :)
2012. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 3éves kora előtt hagyta el itthon a délutáni alvást az oviban alszik rendesen, itthon bármit csinálhatok nem alszik így ráhagyom mert estig bírja, és nem nyűgös. Barátnőm kislánya 1éves korától nem alszik nappal ő sem nyűgös estére, 11-12 órákat alszanak éjszaka a gyerekek!!
2012. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyobbik kislányom 2 éves sem volt és már nem alszik nappal, a kicsi 2 és fél éves és még igen.
2012. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!