Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Van köztetek olyan...

Anyukák! Van köztetek olyan akinek a gyermeke 3 évesen még nem beszélt érthetően? Hova, milyen vizsgálatra kellett vinni?

Figyelt kérdés
Lett eredménye ?
2012. szept. 21. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

"Nem beszél érthetően" mit jelent? Sok a beszédhibája, vagy halandzsázik, vagy nagyon nagyon kevés szót mond?


Ha kevés szót mondd, vidd el logopédushoz, ill. csináltass egy hallásvizsgálatot. Ha azért nehezen érthető a beszéde, mert sok hangot nem ejt jól, akkor türelem, tisztul még a beszéde. Ha kell, 5 éves korában fog majd logopédus beszédhibát javítani.


Ha halandzsázik, szintél hallásvizsgálat, és logopédus, gyógypedagógus.

2012. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindent megért és próbálja mondani is amit gondol de nem a megfelelő betűkkel ... pl. hó helyett tó ,autó helyett tajtó ,telefon helyett teteton.. én megértem amit szeretne mondani (már próbáltam nem megérteni hátha... )most kezdte az ovit és szeretném ha lassan de felzárkózna majd !
2012. szept. 21. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az ovi megoldja. Az én fiam leginkább még csak szavakat használ, sokat halandzsázik, néha én sem értem, mit akar. De mióta oviba jár (3. hete) többet beszél, több szót mond, több mondatot is használ, és vannak olyan szavai, amik sokat tisztultak (pl. az autó neki ogo volt, most már rendesen mondja).

Semmi szervi baja, jó a hallása, logopédus pedig még nem foglalkozik vele, mert még most került közösségbe, sokat fog fejlődni.

2012. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 éves és még mindig úgy beszél, hogy majdnem minden hang helyett "t"-t mond. Elég nehezen érthető, de a család érti. Ha valaki 2 órát eltölt vele, akkor hozzászokik... Az oviban is simán beszélgetnek vele a gyerekek. A logopédus majd 5 évesen kezd el vele foglalkozni, addig felesleges.
2012. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nalunk ugyanez van,igaz meg nincs 3 eves,januarba tölti,hat kivancsi leszek.mar sokszir feltettem itt ilyen kerdest.
2012. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 és fél éves, most kezdte az ovit. Már 3 hét alatt érezhető a fejlődés. Folyamatosan beszél, de a felét sem lehetett eddig érteni, most már kezdenek szépen tisztulni a szavak.

Logopédus is látta kétszer is, és fejlesztőházban is voltunk fél éve, mindenki elküldött mindig, hogy ez így rendben van, beszél ő, csak még nem tisztult ki, meg picit később kezdte. Legutóbb egy hete látta logopédus, nem kezd vele semmit.

2012. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2012. szept. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!