Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák van köztetek olyan...

Anyukák van köztetek olyan akinek a gyereke néha-néha nem akar kimenni? Ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés
Ma még egyáltalán nem voltunk kint a lányommal(2,5éves),pedig ezerszer megkérdeztem akar e sétálni,játszóterezni,de nem! Még arra sem tudom rávenni hogy a boltba lemenjünk(5perc),így kénytelen leszek felhívni apát hogy hozzon kenyeret.

2012. szept. 21. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, hogy én hogy irigyellek!:) Az én fiamat 6 lóval nem lehet megfogni, folyton csak ki akar menni.

Amúgy az nem baj, ha nincs folyton egész napokat ilyenkor már kint. Csalós az idő, jönnek majd a betegségek, de azért kell a friss levegő is. Szépen elmagyarázod a kislányodnak, hogy akkor felöltözünk és elmegyünk a boltba vagy kimegyünk sétálni és kész, mert anyának ezt vagy azt el kell intézni, neked meg kell a friss levegő. Labdázzatok kint vagy mikor szép idő van, akkor menjetek a játszótérre hintázni.

2012. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mondhatok én neki bármit ilyenkor! De ez csak nagyon ritkán fordul elő,egyébként ő is szeret menni. Sokszor van hogy felkelünk és már követeli a sétát.

Lehet azért ilyen most mert éjjel nagyon rosszul aludt,csak forgolódott!

Persze ha fontos dolgom lenne "kényszeríteném" hogy menjünk,de nincs semmi csak kenyér kéne.:)

2012. szept. 21. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem is azt mondta a lányom tegnap, hogy anya olyan jó volt az oviban bent játszani, jobban szeretek mint kint. Szóval nem probléma, hogy néha nem akar kimenni, játszatok benn.
2012. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is előfordul, hogy maradunk. Ha nincs kedve és nekem se, és fontos dolog se, akkor maradunk itthon. Itthon is lehet jókat játszani.

Bár mi kétszer kimegyünk (ovi reggel oda- délben vissza), úgyhogy ez csak a délutánokra vonatkozik. Például ma is kérdeztem alvás után, hogy akar-e lemenni, de inkább babázni akart.

2012. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pötyös Panni ***** válasza:
0%
Mi az hogy nem akar???
2012. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem SZERETNE,így már jobb??? Nem kell belekötni mindenbe,főleg hogy nem ez volt a kérdés!!!

Gondolom most papolnál nekem hogy én vagyok az anyja,azt kell csinálnia amit én mondok(ha nem bocs)meg hasonlók?! De nem szoktam feleslegesen kényszeríteni a gyereket semmire,csak ha muszáj!

2012. szept. 21. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Pötyös Panni biztos diktátor, ne foglalkozz vele....

Az én válaszom meg miért kellett lepontozni (írom ezt annak aki csinálta)? Azért mert a gyerek igénye is figyelembe van véve, nem parancsolok rá, ha nem akar kimenni, hogy márpedig ki fogsz menni? Hát mondhatom, aki így csinálja, arról is megvan a véleményem. Egy napon semmi nem múlik, ha nem akar kimenni a gyerek, hát nem akar, játszik benn. Nehogymár valakinek ez óriási problémát jelentsen.... Mondjuk azt csak sajnálni tudom, mert az élet egyéb területein is egy sárkány lehet.... 2. voltam.

2012. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak annyira dühít hogy valaki képes belekötni akár egy betűbe is!!! Természetesen nem én pontoztalak le,ahogy a 3.-at sem! A kötözködők normális választ persze nem tudnak adni!

Aki piti dolgokban is a fölényét fitogtatja a gyerekkel szemben arról nekem is meg van a véleményem..... Sok szülő sajnos úgy kezeli a gyerekét mint egy agyatlan tárgyat (tisztelet a kivételnek).:(

2012. szept. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!