Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mit csináltok, ha a...

Anyukák! Mit csináltok, ha a gyerkőc nem akar a nagyinál aludni?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok, mert már hallottam ellenkező véleményeket. A lányom 3,5 éves 2x aludt ott a nagyinál (anyósomnál) úgy, hogy nem volt semmi gond. Harmadjára elkezdett sírni este, hogy haza szeretne jönni. Férjem, mivel mindketten Bp-en lakunk, átment érte és hazahozta, így nem aludt ott a nagyinál. Ilyenkor mi a jó megoldás, ha hazahozzuk, amikor haza szeretne jönni vagy ha a nagyi megpróbálja megnyugtatni és ha sikerül, akkor végül ott marad? Ki hogy csinálja? Aki az utóbbira voksol aszerint ha egyszer elhozzuk, utána majd nagyon nehezen fogjuk tudni otthagyni máskor. Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 8. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen nem erőltetném, ha nem muszály valami miatt ott aludnia. Miért kínoznám a gyereket?
2011. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban én is utáltam a nagyiknál aludni. Nem volt semmi konkrét oka, unatkoztam, nem éreztem jól magam és pont. Unokatesóméktól meg alig lehetett hazakönyörögni 2-3 hét után nyári szünetben. Egy 3,5 éves már szerintem meg tudja fogalmazni, hogy mi miatt nem akar ott maradni, beszélgessetek vele.
2011. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első: kínzásról szó sem volt.

2011. szept. 8. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha megoldható,természetesen elmennék érte.valami oka van annak hogy most nem maradt ott,és egyáltalán nem biztos,hogy legközelebb is sírni fog.Beszéljetek róla történt e valami,megijedt e valamitől,mitől félt,ha nem igazán tudja rá a választ akkor csináljatok úgy mintha semmi nem történt volna,és legközelebb ugyanúgy próbáljátok ott hagyni.
2011. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, most szombatra is úgy van, hogy átvisszük napközbenre, aztán majd kiderül, hogy hogy áll az éjszakához.... :)
2011. szept. 8. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
hát sztem a szülő ha imseri a gyereket meg tudja ítélni, ez most megnyugtatható dolog vagy se. ha úgy látnám, tényleg nem akarja, akkor semmi szín alatt nem erőltetném. És nem igaz, hogy akkor már sose fog ott aludni. Ha most nem akar, annak oka van. ha erőltetitek, azzal csak rosszat tesztek. Inkább lássa, hogy ha nem szeretné, akkor nem muszáj, későbbiekben megbékélhet még a dologgal bőven, és így fogja magát biztonságban érezni. ha erőltetitek, akkor még azt is elérhetitek vele, hoyg majd egyáltalán nem akar a nagyihoz menni, még nappalra se.
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a gyerekem, de tekintve, hogy éppen akkor nem vagyok ott, a telefonba pedig úgysem mondja el, hogy miért sír, csak sír, ezért én nem tudom megítélni, hogy megnyugtatható-e abban az adott szituban vagy sem.

Eddig sem erőltettünk semmit, rá lett bízva a döntés, hogy ha haza szeretne jönni, akkor szóljon és az apja ott van 20 perc alatt és elhozza. Csak azért "mertem" megkérdezni, kinek mi a véleménye, mert én hallottam olyan véleményeket is, hogy ezzel rosszat teszünk, mert akkor mindig haza akar majd jönni. Köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 8. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván először megpróbálna a nagyi elterelni a figyelmét. Ha nem válik be fél-egy óra alatt sem, akkor elhoznám, hisz nem erőszak a disznótor. Vnnak olyan korszakok, mikor "anyásak". Ettől még máskor gond nélkül ott maradhat.
2011. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbáljuk hétvégén, aztán lesz ami lesz. :)
2011. szept. 8. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!