Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha éjszaka lázas a kicsitek...

Ha éjszaka lázas a kicsitek és közben alszik mit csináltok? Felébresztitek? Hogyan adtok neki szirupot vagy kúpot? És ha nem akar lemenni a láza?

Figyelt kérdés
21 hós a kicsim
2011. febr. 12. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Mennyire lázas? Ha magas, akkor tekerd vizes ruhába a bokáját és a csuklóját, az nagyon gyorsan leviszi a lázat. A kúpot alvás közben is beadhatod neki, csak lassan és óvatosan, fel se fog rá ébredni.
2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Éjszaka is mérd meg a lázát. Éjjel én ilyenkor 2-3 óránként ellenőrzöm, hogy lázas-e.
2011. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt kap szirupot, gondolom nem hirtelen megy fel a láza, előtte szokott lenni hőemelkedés. Ha nagyon magas lenne a láza nem alszik nyugodtan, mert rosszul érzi magát, és sír. Amennyiben a szuszpenzió nem hat, jöhet a kúp és a hűtőfürdő!!
2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk legutóbb, amikor beteg volt, alvás közben 39,5-re ment fel a láza. én felébresztettem. Ha a szirup vagy a kúp nem viszi le, akkor hűtőfürdő. Ugyanolyan vizet kell neki engedni, mint amibe fürdizni szokott, és fokozatosan engedni hozzá a hideget. Amikor viszont már libabőrös a gyerek, ki kell venni, mert akkor már fázik( a dokinénink így magyarázta nekem). Remélem segített valamit.
2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

38,7.

Ma déltől lázas 38,8 majd 39,4-is volt.

Már becsavartam a csuklóját bokáját de nem tudm mit tehetnék még. :(

2011. febr. 12. 22:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Az nagyon magas! Orvosnál nem voltatok? Nálunk a doktornő 38,7-től már lázcsillapító injekciót ad....Ráadásul egész nap lázas volt... Vidd ki az ügyeletre!
2011. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most kicseréltem a kötést a kezein lábain. Várok és megmérem a lázát megint aztán meglátom hogyan tovább.

Nem voltunk orvosnál itt sajnos nem úgy működnek a dolgok (London) mint otthon.:(

Amugy semmi egyéb panasza nincs, napközben amikor megkapta a szirupot jó kedve lett játszott amig el nem tellt a 4 óra aztán megint lázas lett.


Köszönöm a sok gyors választ!

2011. febr. 12. 22:50
 8/14 A kérdező kommentje:

Kúpból 1 egész mehet neki ha kell?

És mennyire kell vagy szabad betakarni? 20-21 fok van a lakásban most csak pizsiben kis zokniban van és a derekán egy textil pelenka.

2011. febr. 12. 22:54
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja és 30 hetes terhes vagyok. Kell aggódnom? :(((
2011. febr. 12. 23:09
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ha borogatni akarod, a csukló és a boka borogatása kevés! Minél nagyobb felületet érjen a borogatás! ha nagyom magas a hője, a hűtőfürdő a legjobb megoldás: [link]

Hűtőfürdő után töröld szárazra, adj rá jól szellőző ruhát éa csak vékonyan takard be, hogy el tudjon távozni a fölösleges hő. Ha így is magasabb lenne a hője, adj neki kúpot vagy szirupot! Jobbulást!!

2011. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!