Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves múlt, most kezdte az...

3 éves múlt, most kezdte az ovit. Milyen játékra van ilyenkor szükségük, ami fejleszti őket?

Figyelt kérdés
Legó, építőkocka van, meg persze kisautók. De vmi fejlesztőjátékra gondoltam volna.
2012. szept. 21. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden játék fejleszti a gyereket, amivel szívesen játszik!

Jó lehet a pazzle, vagy egy képes mesekönyv, nem kell "divatos" csoda játék.

2012. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rajzolni, gyurmázni, kirakózni
2012. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3 éves korban pont az a fejlesztő játék ami nem fejlesztő. na jól megfogalmaztam.

ekkor a szerepjátékok az egyik terület amit segíteni kell, nagyon sokat fejlődnek 1-1 ilyen az életben tapasztalt helyzet eljátszásával!

pl. boltos játék. elég hozzá egy kis kosárka és végig lehet járni a lakást bevásárlás céljából, távirányítót, babát, autót, egy zacskó tésztát be a kosárkába, majd lehet menni a pénztárhoz fizetni ami lehet mondjuk kártya (mi azzal fizetünk :))

vagy lehet szakács, nekem fiam van, ő autómosót meg garázst épít az autóinak, majd elmegy vásárolni :)

a fürdőkádba beül nappal, adok neki egy szappant meg egy rongyot és kisuvickolja, azt játssza, hogy takarítónő :D


ilyenek.

a másik a kézügyesség, ceruzák, tempera, vízfesték, gyurma...

de a házimunka is nagyon jó, mosogathatja a műanyag edényeket, porszívózhat, adogassa a ruhákat mikor teregetsz...

2012. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én játékboltban láttam ezt a játékot: fa részekből áll, lépcsők, kockák stb, van hozzá kis könyv is, a lényeg hogy a királyfinak segíteni kell eljutni a királylányhoz és egyre nehezebb "utat" kell bejárnia, nagyon jól elmolyolt vele, és gondolkoznia kellett hozzá, hogy rakja a tornyot-lépcsőt stb.
2012. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha most kezdte az ovit, akkor nem kell ezen agyalni, mert ott minden nap lesz fejlesztő foglalkozás a beszoktatás után. Inkább az legyen a lényeg, hogy este, azt a kis időt, amit otthon tölt, együtt töltsétek. Én nyáron még elvittem a játszótérre, télen nehezebb, de lehet olvasni, mi diafilmet nézünk, rajzolunk, festünk, színezünk, amihez éppen kedve van.
2012. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a legfejlesztőbb játék az, amivel szívesen, önszántából, önfeledten és elmélyülten játszik! Pláne egy három éves! Az agyonreklámozott fejlesztőjátékok java része csak üzlet a gyártónak, semmivel sem ér többet, mint azok a hétköznapi, egyszerű játékok és tevékenységek, amiket a gyerek egyébként is végez.


A 3 évesek játéka a gyakorlójáték, ami egyszerű játékszerekkel vagy konkrét játékszerek nélkül is megy (tenni, venni, pakolni, összerakni, szétszedni, kalapálni...stb. Rengeteg tapasztalatot szerez közben a világról, a tárgyak tulajdonságairól, fejleszti a szem-kéz koordinációt, a gondolkodást, az érzékszerveket, a logikát, matematikai képességeket, ok-okozati összefüggéseket állapít meg....és hosszan lehetne sorolni. tehát egy egyszerű játékválogatás, vagy gyümölcsök válogatása is számos fejlesztő hatással bír.


Emellett konstrukciós játék még a jellemző (legózás, építőkockázás, szerelés), illetve megjelenik a szerepjáték, ami később a legmeghatározóbb és legfejlesztőbb játéktevékenysége lesz.


A helyedben ép jelenleg szeprepjátékhoz való kellékeket, eszközöket vásárolnék (amikkel helyzeteket, történéseket tud eljátszani, karakterekbe tud bújni), illetve olyan eszközöket, amikkel kézműves tevékenységeket tud végezni (festék, gyurma, papír, olló, ragasztó), mert ezt a területet is hanyagolni szokták a családokban, vagy nem fektetnek nagy hangsúlyt rá, pedig számtalan területet fejleszt egy egyszerű festés, gyurmázás is!

2012. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as, most látom, hogy majdnem ugyanazt írtuk, és még a %-unk is ugyanannyi! :-)


Ne haragudj, hogy ismételtelek, nem olvastam előtte, amit írtál.

2012. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A festést kihagytam, azt is szokott. Gipszformákat festeget. Akkor egész jól csinálom a dolgokat :)

Még egy egyszerű kirakót lehet, hogy csinálok neki.

2012. szept. 22. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, hogy megint okoskodok :-), de ne gipszformákat fessen, hanem kiterített csomagolópapírra ujjal, tenyérrel (talppal is lehet :-)), mosogatószivaccsal, rongydarabbal...stb.
2012. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

pedig azt nagyon szereti

és az ecseteket is :)

2012. szept. 23. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!