Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves elmúlt, és még mindig...

3 éves elmúlt, és még mindig pelenkába tud csak kakilni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve teljesen szobatiszta, éjjel is, baleset sincs soha, ha kell, éjjel felkel, kimegy pisilni, és alszik tovább. Már óvodába jár. De kakilni csak a pelenkába hajlandó. Mindent kipróbáltam már! leígértem a csillagokat az égről, próbáltam zsarolni, semmi nem használ, ha arról van szó, hogy próbáljuk meg bilibe/wc-be, akkor semmi nem kell, csak megkaphassa a pelust. Ha nem adom rá, akkor visszatartja, és az a baj, hogy egyébként is szorulásos. :(

A kérdésem az, hogy szerintetek ez nagy baj? leszokik majd magától, vagy erőlködjek folyamatosan? vagy mit csináljak? Úgy érzem a pozíció miatt (is) lehet, vagyis állva szeret kakilni. Mert már azt is próbáltam, hogy ráadtam a pelenkát, és úgy ültettem a wc-re, de akkor sem kakilt.

jaajjj ez nagyon gáz ugye? vagy más is van így?

minap a játszón beijesztett egy anyuka, szerinte csináljak valamit akár erőszakkal is, mert egy ismerősének a gyereke 6 éves koráig csinálta ezt, és szerinte ha hagyom, mi is így járunk. :(



2012. szept. 22. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3,5 éves.Ő is pelenkába kakál csak.Nem mondtam az óvodában mert úgyis csak itthon kakál.Ő is székrekedéses sőt voltunk vele pszichológusnál is mert direkt visszatartja a kakát.Szerintem elfogja hagyni kár erőltetni mert csak nagyobb kárt okozol.Egyre okosabbak lesznek és befogják látni hogy wc-be kell kakálni.Aki azt mondja hogy erőltesd nem tudja milyen egy székrekedős gyerek élete és a szülőké.
2012. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van...


4 éves lesz decemberben, és több, mint egy éve szobatiszta lett, de visszaszokott egy ideje a pelusra, ha kakil. Sajnos havi egyszer szorulásos, és akkor nem hajlandó máshová...Ő is most kezdi az ovit, de már hallottam a barátnőmtől, hogy ő ugyanígy volt tavaly a fiával, és a fia ráállt arra, hogy minden reggel otthon kakilt indulás előtt. Reménykedem, hogy nálunk is beáll majd a dolog.

2012. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok! akkor nem mi vagyunk csak így ezt azért jó tudni :)

akkor ne erőltessem szerintetek?

egyébként nálunk is az van, hogy úgy időzít, hogy otthon legyünk, mert tudja hogy otthon van csak pelus,

én sem mondtam el az oviban :)

2012. szept. 23. 01:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, soha nincs már rajta pelus, csak, ha kakálnia kell akkor kéri.Kb. 10ből 8szor pelenkába. Sokat beszélgetek vele erről, hogy mit miért csinál és legutoljára mikor mondtam, hogy a bilibe kellene már kakálni, mert az sokkal jobb, akkor visszakérdezett, hogy de akkor miért van itthon pelenka? Na gondoltam magamban ez jó kérdés, de igazából értelmes választ nem tudtam adni, mert mivel mindig ott volt neki a választási lehetőség, amit én támogattam azzal, hogy adtam amit kért. Szóval most az van, hogy megbeszéltük, hogy akkor addig kakál pelenkába amíg van és ha elfogy akkor jöhet a bili. Kipakoltam az összeset a szekrényre hogy lássa mennyi van még és mindig felhívom rá a figyelmét, hogy azért fogyatkozik. Igazából 2db-ot elrejtettem, mert ha nagyon nem működik nélküle a dolog akkor adok neki, csak mivel ezt ketten beszéltük meg, kipróbálom működik-e. Novemberben lesz 3 éves.
2012. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!