Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 hét múlva kezdi a fiam az...

2 hét múlva kezdi a fiam az ovit, de csak pelenkába hajlandó kakilni. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve szobatiszta, wc-be pisil, de kakihoz pelust kér. Néha ráül a wc-re próbálkozni, de pár perc után megunja, és azt mondja oda nem tud. Erőltetni nem akarom, mert alapból is elég szorulásos, nehogy rosszabb legyen, visszatartsa vagy ilyesmi. Az óvónőnek erről még nem is szóltam, reméltem addigra megoldódik, de egyelőre nem

úgy néz ki. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett aztán?


2012. szept. 17. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár nekünk nem volt ilyen gondunk, de nem hiszem hogy az oviban díjazni fogják. 2 hét alatt egy ilyen dolog nem oldódik meg szerintem. Nem is tudok igazán tanácsot adni, de szerintem vedd le róla a pelenkát és adj rá kis gatyát. Én is így csináltam, egy darabig belekakilt, kimostam, kész. Aztán rájött hogy sokkal jobb a bilibe csinálni, mert akkor nem kell utána kimosni a fenekét. Mert az ugye macerás. Próbáld ki szerintem, hátha bejön.
2012. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mi is hasonló helyzetben voltunk, az én kislányom novemberben lesz három, nem szobatiszta, nem is beszélt, és nem is zavarta, nem jelezte ha bekakilt, nagyon próbálkoztunk, de lehetetlen volt, ovi kezdés előtt felkerestem a ovda vezetőt, és elmondtam őszintén a problémánkat egy percig sem mondta azt, hogy nem kezdheti meg az ovit. Beszéltem az ovónővel ő sem mondott olyat, hogy nem mehet ezért, és nem ő a csoportban az egyedüli gyerek aki ennyi idősen pelusos, beszéde elindult, már mond több szót, kellett neki a közösség. Szerintem mond el őszintén te is nekik, mint én. A kislányom imádja az ovit!
2012. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Az én lányom is ilyen volt. Az oviban nem mondtam semmit, mivel ő csak itthon kakilt. Este fürdés után ráadtam a pelust, mert éjszakára még nem volt szobatiszta és vagy sikerült bele kaka , vagy nem. Kb 3 naponta volt neki. Az oviban semmi gond nem volt, még a délutáni alvásnál sem. ágyneműt soha nem kellett hazahoznom pisi miatt. most nagycsoportos. Kb ovikezdés után 3 hónappal valahogy magától megoldódott a kaka probléma.
2012. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam: teljesen szobatiszta, sosincs rajta pelus, szól ha kakilnia kell, olyankor ráadom a pelenkát, ha kész leveszem. Jövő héten jönnek az óvónők családlátogatásra, akkor elmondom nekik, biztos találkoztak már ilyen problémával.

Várok még tapasztalatokat!

2012. szept. 17. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább mond el, mintsem probléma legyen belőle később. Tuti volt már ilyen gyerek náluk is (én is ismerek ilyent) esetleg még ötletük is lesz, mi hogyan legyen...
2012. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt,szoba tiszta lett a lányom kb.nyár elején,de a kakilás pelenkába ment.Ő 3 éves,most kezdte az óvodát.Ő mindig este fürdés után szólt,hogy adjam rá a pelenkát.Én sem erőltettem neki a bilit vagy a wc-ét csak néha mondogattam neki,hogy ő most már óvodába fog menni és oda ügyes nagyfiúk,nagylányok járnak,akik wc-be kakilnak stb.Kb.3.napja járt óviba,mikor délutánt ment pisilni a wc-re és egyszer csak kiabált,hogy "anya,kakiltam",én örömtáncot jártam a boldogságtól.Ezek után este újra kérte a pelust,oda is kakilt.Ez pár napig ment,hogy wc-be is,pelusba is,aztán elmaradt a pelus.Úgyhogy türelem,hamarosan megoldódik a problémátok.

Ja és lehet az is hatással lesz rá,hogy majd a többieket látja az óvodában,hogy ők is a wc-be intézik a dolgukat.

2012. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már több ilyennel találkoztam, az oviban pikk-pakk átszoktak a vécében kakilásra, mert egyszerűen nem volt választásuk. Szerintem megoldja magát ez a probléma :)


Én kisfiam ugyan vécébe kakil, de nem szeret az oviban, így ő mindig este 7 körül szokott vacsi és fürdés között. Ez is egy járható út lehet nektek!

2012. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lányom sem kakil az oviban. Csak itthon.
2012. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!