Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy (2 éves elmúlt) még nem...

Nagy (2 éves elmúlt) még nem szobatiszta gyerekedre ilyen melegben bent a lakásban adsz pelenkát?

Figyelt kérdés

2 éves 4 hónapos a fiam, okos, értelmes, alapvetően nincs baja a bilivel, de eddig nem nagy sikerrel próbálkozunk a szobatisztasággal. Párszor sikerült elcsípni a pisilést, 1x szólt, de hol ide pisil, hol oda. Ha kérdezem, neki soha nem kell pisilni.

A szobatisztaságot nem akarom erőltetni, csak nem tudom, inkább tűrjem, hogy összepisili a szőnyeget, kanapét, vagy adjam rá a meleg pelenkát.


Más mit csinál ekkora gyerekkel, aki még nem szobatiszta?


2012. júl. 4. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én még visszaadnám a pelenkát.
2012. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

ne engedd, hogy mindenhová odapisiljen. :)

Ha kell pelus, hát kell:)

2012. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia!Ne adjàl rà pelenkàt!Nagyfiu màr.Pont ilyenkor a melegben lehet oket leszoktatni a pelusrol.;)Menni gog!
2012. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém 2 éves és 2 hónapos, én levettem róla itthon a pelust. Feltett szándékom, hogy nyár végére legalább nappalra szobatiszta legyen.

A "nem kell erőltetni" szlogen szerintem csak annyit jelent, hogy nem nyomod rá a tiltakozó gyereket a bilire, és nem szidod össze, ha baleset történik. Ettől még nyugodtan ráültetheted, ha úgy gondolod, hogy már lassan ideje van a pisilésnek. Hidd el, nagyon büszke lesz magára, ha sikerrel jár. :)

2012. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem se adj rá pelenkát.

Kisfiam 2,5 éves volt 15-én júniusban.

Vége lett a tesók iskolájának,óvodájának,ki jött a nagy meleg és én is levettem róla a pelenkát.

2 napig pisilt be,de ezt is főleg a kertben,azóta ez 3 hete volt teljesen szobatiszta lett.

Éjszakára sem engedte felrakni a pelust,szerencsére eddig éjszaka sem történt baleset.

Én azt mondom próbáld meg pelus nélkül hagyni,majd rájön,hogy nem kellemes vizes bugyiban lenni.

Persze ne erőltesd,ha nem akar ráülni,én kb.30 percenként pár napig megkérdeztem nem-e kell neki pisilni,kakilni.

Most már ott tartunk,hogy nem is szól,hanem magától elmegy a bilire ,sőt ki is önti a wc-be.

Van,hogy csak azt hallom,hogy húzza le a wc-t.

2012. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan ennyi idős a fiam.Próbáld úgy hogy leveszed a pelust,és felkeléskor,déli alvás előtt-után,fürdés előtt ülteted bilire,és körülbelül óránként,ha hajlandó rá.Én még rossz időben kezdtem,vettem bugyipelust és így csináltam ahogy leírtam.Nappalra már szobatiszta,kaki kivételével,az nem megy még.Közben egyfolytában magyaráztam neki mit hogy kell,ügyesen.És Te ne görcsölj,legyen ez egy természetes,ne üljön rajta sokáig.Ha siker van,ragasszatok matricát például.
2012. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt, én egyszerűen levettem róla a pelenkát, ahogy jött a jó idő. Reggel megkérdeztem tőle, vegyünk-e pelust, ő meg mondta, hogy ne. Kiválasztottunk egy klassz kisgatyót, és megbeszéltük, hogy szól, ha pisilni kell. Ennek egy hónapja, egy kezemen meg tudom számolni, hány baleset volt azóta, az is a bölcsiben főleg. Nappalra teljesen szobatiszta lett.
2012. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős a kisfiam. Én nem adok rá pelust ilyen nagy melegben. Próbálkozunk a leszokatással mert ilyen melegben könnyebb mint majd ősszel vagy télen lesz.
2012. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6. vagyok!És neki a Thomasos alsógatyó jött be,ha van ilyen kedvenc beválhat!
2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kérded kell-e pisilni, és nem a válasz, de már pisil is, akkor még nem érett meg a szobatisztaságra..sztem adj rá pelust, mert így csak Te szenvedsz a sok takarítás miatt, de nem lesz előbb szobatiszta tőle...de Te tudod:-)))
2012. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!