Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett egy horror az esti...

Miért lett egy horror az esti elalvás?

Figyelt kérdés
A kisebbik fiam 2,5 éves és este fél 12 előtt nem és nem hajlandó elaludni, pedig már mindent elkövetek. Muszáj beterelnem a szobájába 9 körül, mert a nagyobbik fiamnak másnap iskola, és a hangoskodásától nem tudna elaludni. Ekkor elkezdődik a huzavona, és a kiságyban fél 10-fél 12-ig műsorozik. Már teljesen kivagyok és akár hogyan kérem, hogy aludjon, nem hajlandó. Ezt nyár óta csinálja, de akkor még nem volt olyan gáz, mert a nagynak sem volt iskola. Mit csináljak, hogy időben menjen az alvás?
2012. szept. 24. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

enyémnél is ez van ha alszik délután, 2,5 évesen kezdődött, kevesebb lett az alvásigénye. 11-12 órát alszik összesen.

heti 2x alszik csak délután, akkor 11-f12körül sikerül elaludnia.

ha kimarad a délutáni alvás akkor 8-8-ig alszik. én nem erőltetem, nálunk semmi gond nincs abból, hogy nem alszik nappal, nem hisztisebb, nem fárad el, 3-4 között fekszik, mesézik, olvasgat, utána pörög ugyanúgy tovább :)

2012. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lanyom is most 2,5 eves, es nala is nyaron kezdodott ugyanez, hogy hiaba viszem be a szobajaba a szokott idoben, allandoan kijarkal, nem akar aludni. Mar tobb mint egy eve delutan 1-szer alszik kb masfel-ket orat, reggel kb fel 9-kor ebred. Ugy latszik ez eletkori sajatossag naluk, de mar en is kivagyok, mert kesz szenvedes. Regen bevittem, olvastam neki meset, joejtpuszi, es aludt reggelig. Most meg... remelem kinovi majd.
2012. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom nem egyedi eset a mienk. Igen, ő is alszik du.án kb.2 órát, de ha nem alszik, akkor pedig 4-5 között elkapja a nyügi és nagyon nehéz vele bánni. Félek, ha nem altatom du-án, akkor az oviban sem akar majd aludni, ha odakerül a sor. Hát igen, ez egy ördögi kör.
2012. szept. 25. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld csak meg, hogy nem altatod délután. Az ovira ne gondolj, addig úgyis sok minden változhat.
2012. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

masodik vagyok

En probaltam parszor hogy kihagyjuk a delutani alvast, de ugyanaz lett mint nalatok, kb 5-6 fele olyan szinten almos volt, es nyugos hogy nem tudtam mit kezdeni vele. De ha akkor letettem volna aludni, akkor meg kb ejfelkor felkelt volna. Aznap mar 8-kor elajult, viszont hajnali 5 elott felebredt, es nem tudott visszaaludni, szoval minden borult.

2012. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!