Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítenéteek rájönni, hogy...

Segítenéteek rájönni, hogy mitől lehet 1,5 évesem egész testén apró pöttyök, kiütések? Nagyon aggódom

Figyelt kérdés

Védőnő volt itt, mondta, kenegessük.


Másfél hete kapta a 18. havi oltást, utána két napig náthás volt, enyhe hőemelkedéssel, egyszer hányt, ami ráfojt éjszaka a baloldali hasrészre és combjára. Másnap ott kiütések jelentek meg. Most már az egész testén vannak, hátára ráterjedt, comján is van, halvány, de érzem a kezemmel, hol pirosabb, hol halványabb.

Ekcéma lehet a védőnő szerint.


nem tudjuk mitől lehet.

Nem volt mosószer váltás.

Kb. két hete kezdtül el használni a Libero habfürdőjét, amit 3 napja elhagytunk. (egyik gyanú)


reggelente megivott 1-1,5 dl kakaót. Kb. 2 hete most már 1,5-2 dl kakaót iszik bolti tejjel. (ezt bevezettem neki ahogyan kellett)


nem fogyott, most picit még hízott is ránézésre. Hasmenése nem volt eddig, csak tegnap este előszőr. Előtte csak fogzás idején volt picit hígabb széklete.


mindent eszik, nem vezettem be neki újat.


Kap még krémtúrót, és sajtot eszik többet az utóbbi időben, meg kenyeret.


van valami tippetek, hogy mi lehet az oka a kiütéseknek?


ja, nem viszket, az arcán (még) nincs.



2012. szept. 25. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz,addig is fenistil cseppek és ca
2012. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
irány a doki, ne itt várj ötleteket szerintem.
2012. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd! Imádom ezeket az önjelölt Okoska Védőnőket... Mintha legalábbis orvosi meg pszichológiai diplomájuk lenne... Kenegesd... Hát komolyan felhúztam ezen magam! Minden védőnő hülye??
2012. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a védőnőm szerint nem kell a doki, mert elmúlik, csak kenegessük. Mivel lányomnak se láza, se más tünete, se hasmenése, se fogyása nincsen, és nincs rossz kedve, nem sír.

hát, jó, akkor felhívom a dokit, az a legjobb

2012. szept. 25. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!