Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nagyon szeret a...

Kisfiam nagyon szeret a kukijával játszani. Hogy lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

2 éves 1 hós. Amint eszébe jut, vagy fárad, vagy ha lenne játék, néha az helyett is, belenyul a gatyájába és morzsolja, nem is tudom, de a keze ott van.

Amióta felfedezte, azóta ez van, ha leveszem a pelust, sőt most már a pelus sem akadály neki. Ha body van rajta, nem, de ha tudja hogy trikóba van, akkor.....próbálnám szobatisztaságra nevelni, mert már egyre többször mondja hogy pisil, érdekli is, de ha bugyiban van, sokszor oda téved a keze.

Normális ez? Mit csináljak vele? HOgy lehet leszoktatni róla? Sokat játszunk, egyedül sosincs, van egy egypetéjű ikertestvére (ő nem csinálja ezt), és egy nővére is, nem unatkozik.


2012. szept. 25. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Védőnő erre mit mond?
2012. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gugliba:

gyerekkori maszturbáció

Azokat a cikkeket böngészd át.

2012. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Védőnőt még nem kérdeztem, de most hogy mondod kedves első, kíváncsi vagyok mit mond, megkérdezem.

Második neked is köszönöm. Egy cikket gyorsan el is olvastam, és igen, én is úgy gondoltam ahogy írták, hogy nem kell vele foglalkozni, és nem akarom hogy olyat tegyek, ami később nem lesz jó hatással a szexuális életére pl.

Elolvasok még pár cikket, köszönöm még egyszer!

2012. szept. 25. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
normális, persze. felfedezte, hogy van kukija, minden pasi játszik vele. beszélgess erről a férjeddel. nincs a gyerekednek semmi baja.
2012. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Freud írt róla, és bemásolom, hogy ne egy hozzá nem értő (én) személy írásából kelljen kibogarászd :)


"A személyiség fejlődése

Életünk első öt éve az igazán meghatározó a személyiségünk szempontjából. A gyerekek különböző pszichoszexuális szakaszokon mennek át ezekben az években. Az első év az orális szakasz, mivel a csecsemők fő örömforrása ekkor a szájuk és környéke (szopás, játékok rágcsálása, stb.) A második életév az anális fázis, mert a baba ekkor tanulja a szobatisztaságot, abban leli örömét, ha önmagát tudja szabályozni. A fallikus szakasz 3-6 éves korig tart, a gyermekek ekkor ismerkednek meg a nemi szerveikkel, ekkor figyelnek fel a nemek közti különbségekre, és ez az Oidipusz-komplexus időszaka is (ezt a kifejezést csak a fiúkra használják, lányoknál Elektra-komplexusnak hívják). Eszerint a gyerek szexuális vágyat kezd érezni az ellenkező nemű szülője irányába, és a másik szülőt ezért riválisának tekinti. De mivel az apa (fiú esetén) jóval erősebb, félni kezd tőle (kasztrációs szorongás is kialakulhat). Ezt a konfliktust a kisfiú úgy oldja fel, hogy azonosul az apjával, minden tekintetben egyre jobban rá akar hasonlítani (hogy az ne bántsa).A fallikus szakasz végét ennek a konfliktusnak a feloldása jelzi. Ezután a latenciaperiódus következik (kb. 12 éves korig), ez szexuális szempontból csendes, inkább a készségfejlesztés korszaka (vö.: látens). Az utolsó, szexuálisan érett fázis a genitális szakasz. Fixációk: Freud úgy vélte, bizonyos problémák az egyes szakaszokban feltartóztathatják (fixálhatják) a személyiség fejlődését. Ilyen probléma lehet pl. a korai elválasztás, mivel így a baba nem élheti át elég ideig a szopás örömét, és ezért fixálódhat ebben a stádiumban. Az ilyen személyt orális személyiségnek nevezhetjük. Jellemzőjük a túlzott kötődés másokhoz, valamint a szájjal kapcsolatos cselekvésekhez, pl. evés, ivás, toll rágcsálása, dohányzás. Az anális személyiség abnormálisan tisztaságszerető, rendmániás és takarékos, míg a fallikus szakaszban fixálódó egyén (fallikus személyiség, aki nem oldotta meg az ödipális konfliktust) gyenge erkölcsű és a tekintélyt képviselőkkel szemben kötekedő. Ezek a személyiségtípusok alkotják a pszichoszexuális tipológiát."

2012. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet leszoktatni róla?"

Sehogy! Meg se próbáld! Nehogy rögzüljön benne, hogy ez valami rossz dolog! Esetleg annyit lehet neki mondani, hogy ezt ne akkor csinálja mikor mindenki látja. De 2 évesen ezt még úgyse fogja fel.

Amúgy meg ha mostanában került le róla a pelus, akkor meg lehet, hogy csak átmeneti az érdeklődése. Az én fiam is többször nyúlkált a kukijához abban az időben, de 1-2 hónap alatt megszokta, hogy most már más érzés a kisgatya és leszokott róla...

2012. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad leszoktatni ez teljesen normális ha most ezt rosszalod, leszoktatod az 1 életre szólo szexuális zavart okozhat.

Felfedezte hogy ez örömet okoz azért csinálja

anyit beszélj meg vele hogy mások elöt ne csinálja, tereld el a figyelmét de ne tilsd.

2012. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!