Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti tényleg mindig a gyerekkel...

Ti tényleg mindig a gyerekkel játszotok a játszótéren?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap olvasom itt, hogy sokaknak nagyon rossz a véleményük azokról az anyukákról, akik a padon pletykálnak, ahelyett, hogy a gyerekükkel játszanának a játszótéren. De most őszintén: miért baj az, ha a kisgyerek a kortársaival játszik, és nem az anyukájával?

Az én kisfiam 2,5 éves. Nem jár bölcsibe, mivel itthon vagyok a kistestvérével. Mindig nagyon várja a játszóterezést, még be sem értünk, már kiabál, hogy sziasztok!!! Délelőttönként mindig ugyanazok vannak lent, mind az ő korosztálya, együtt jásznak, kézen fogva szaladgálnak, motorversenyeznek. Szerintem nagyon aranyosak. Mi, anyukák pedig közben ülünk a padon, beszélgetünk, sokan közülünk közben a kisebbiket dajkálja.

Ez tényleg olyan elítélendő? Hogy napi másfél órát hagyjuk, hogy a kortársaikkal játszanak, mi pedig végre felnőtt beszélgetést folytathatunk egymással?

Persze néha vannak konfliktusok, azokat igyekszünk megoldani, hiszen alapvetően kicsik még, és a fél szemünk mindig rajtuk van, de nem aktívan velük foglalkozunk.



2012. szept. 25. 15:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megmondom mi van, ne legyen már ez tabu. 5-6 anyuka, akik ismerik egymást összeülnek egy -két padra (el se lehet tőlük férni), elküldik a gyerekeiket játszani, azok mennek is, messziről kiabálnak nekik, h "Ferike ne dobáld a Misikét" "Norbika gyere ide!"; azok meg közben szaladgálnak, beülnek a homokozóba, pl. hozzánk. Mert én leülök a gyerekkel a homokozóba , bizony. És odajön Ferike, h játszat e a fiam kisautójával? Persze. Közben Ferikére is én "vigyázok", mert Ferike ott játszik velünk. Ha megyünk hintázni, Julcsika van ott, Julcsika beszélget velünk, mert Julcsika játszóterezik és szabadon van.... Tisztelet persze a kivételeknek, akik nem 15 méterre ülnek a gyerektől, hanem tényleg a szemük sarkából figyelik vagy mennek utána.
2012. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2 es vagyok igen az utolsó válaszolóval is egyetértek nálunk is előfordult ilyen nem egyszer gyakorlatilag ha nem akartam elnézni ahogy pistike lehullik a csúszdáról vagy mondjuk egy kislány ezerrel ette a homokot akkor bizony én szóltam rá, dehát könyörgöm nem vagyok én óvónő hogy a más gyerekét pesztráljam a játszóterezés óráin keresztül. Lehet persze mondani hogy ne foglalkozzak máséval na de jóérzésű anyuka azért nem szívesen nézi el hogy mondjuk baleset ér egy másikat.
2012. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Előző: nekem szülinapi zsúron volt ilyen.

A nagyobb gyerekek voltak meghívva (mi is vendégek voltunk), egyik anyuka hozta a kisebb, totyógó gyerekét is. Ami nem lett volna baj, de a házigazda anyuka szedte ki a kezéből amikor a terítőt rángatta rajta a kajákkal. A galériára vezető lépcső nem ennek a picinek való volt (a család saját gyerekeinek már nem kellett a védőrács, ezért nem volt már rajta), anyuka nyugodtan evett, beszélgetett, én nem bírtam nézni a gyerekét, én kaptam el párszor. Aztán egyszer én is megcsúsztam mert azt néztem, hogy ő le ne essen. Anyuka a s.ggét se emelte meg, hogy megnézze, az ő gyereke jól van-e.

2012. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amikor mi kimegyünk a játszóra a 3 gyerekkel (pedig sosem egyedül megyek, vagy a férjem, vagy a nagyszülők közül is jön valaki), akkor annyira kell rájuk figyelni, hogy esélyem sem lenne a padon beszélgetni. Szerintem még sosem ültem a padon, viszont a homokozóban már elég sokszor, meg jópárszor csúszdáztam is vagy fel kellett mennem a mászókára, mert a felmászás már ment, de a lejövetel még nem annyira. Eközben sokszor más idegen gyerekeivel is én foglalkozom, aki éppen ott van a közelünkben, pl, berakom/kiveszem a hintából, ő is homokozik velünk, stb. Néha persze jó lenne egy kis nyugi, de a játszótér a gyerekek szórakozására van kitalálva, nem arra, hogy én pihengetni vagy kikapcsolódni tudjak.

Párszor nekem is már rá kellett szólni más gyerekére, homokszórás, lökdösődés, játékok erószakos elvétele miatt, de nem szeretem az ilyen szitukat, először próbálom keresni a szülőt, szerintem mindenki nevelje csak a saját gyerekét, ne a másét, de sajnos néha úgy eltűnnek az anyukák, kevés az idő, és cselekedni kell. Az meg nyilván nem reális, hogy elkdezjek nyomozni, vajon ki lehet, a kék Thomasos pólós kisfiú anyukája??

2012. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

gondolom ez játszótér függő is. mi egy nagy lakótelepen lakunk, vagyis a legnagyobban :)

mindig mások vannak, nincs összeszokott társaság.

de mindig van pár anyuka aki úgy van vele, hogy ott egy anyuka a homokozóban, majd az figyeli az övét is, vagy a hintánál, stb.

én játszok a fiammal vagy ha talál társaságot akkor megyek utána mert életveszélyes :)

de olyan van, hogy akivel játszik, annak az anyukája is a nyomában van, akkor beszélgetünk :)

én nem tudnék egy padon ücsörögni míg a gyerekem a hinta előtt rohangál vagy mászik fel a mászókára miközben tudom, hogy lefele még ügyetlen, vagy a bazi magas csúszdára mászik el aminek nincs oldala és fönt van, hogy bunyó van, ezért odaállok a szélére.

én is furán nézek azokra az anyukákra akinek a gyereke fönt hisztizik a csúszda tetején, kb. 1 éves forma, de oda se néz. vagy van olyan is, hogy a gyerek megkér engem, hogy lökjem mert anya nem löki :O

múltkor meg leesett egy kisgyerek a mérleghintáról, menni alig tudott, max. 1,5 éves lehetett. anya sehol! mindenki nézett körbe, végül kiderült, hogy anya kint dohányzott és ugyan hallotta a sírást de még elszívta a cigijét...


amúgy én tökre vágyom egy olyan játszira, társaságra amiről te írtál, marha jó lehet, biztos szeretnék lejárni egy ilyen közösségbe,, kár, hogy nálunk esélytelen egy jó kis összeszokott csapat :(

2012. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
csak egy gondolat az előzőekhez: én is tűnök néha olyan anyukának, aki nem is foglalkozik a gyerekével. Ő 4 és fél éves. a tesója másfél. Nyilván a kicsi után kell rohannom, persze próbálom figyelni folyamatosan a nagyot. De ha sokan vannak a játszón, nem lehet idegeneknek tudni, melyik kinek a gyereke. Így aki csak a nagyfiam látja, nem találja a hozzá tartozó anyát, főleg mivel nem foglalkozik velünk kint... :) Csak a többiekhez megy, bandázik, haverkodik, ilyesmi. Meg régebben elég gáz szituk voltak, oda szokott csapódni a kispajtás (akit 5 perce ismert meg) anyukájához, és leült hozzájuk a padra, homokozóba, és nekiállt velük (az anyukával is) játszani, tőle kérdezgetett, neki dumált...ő meg zavarban volt és kereste, hogy van ennek a kisfiúnak az anyja...ott voltam, valahol folyamatos mozgásban a tesója mögött, de aki ezt nem tudta, biztos azt hitte, szegény gyereknek trécsel valahol az anyja, miközben a gyerek "kénytelen" másokhoz csapódni :D Aztán ezt azóta megbeszéltük, hogy nem mindenki szereti, ha ismeretlenül odamegy hozzá egy kisgyerek, a többiekkel játsszon, ha szeretne vmit, szóljon nekem, stb... :)
2012. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!